Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ez most inkább Magyarországiak...

Ez most inkább Magyarországiakhoz szól, mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Van egy dolog amit nem értek és nem csak én vagyok igy ezzel. Akárhányszor Magyarországra mentem és akartam valamit vásárolni,vagy akármi más,szóval kellett beszéljek valakivel,mindig megkérdezték tőlem,hogy honnan vagyok.

Amikor mondtam,hogy Erdélyből vagy Romániából,letámadtak ezzel:'Milyen szépen beszélsz magyarul','Ott tényleg beszélnek magyarul?' vagy egyszerűen csak 'román-magyarnak' tituláltak és utána dicsértek meg gyönyörű beszédemért. Ez minden Erdélyinek rosszúl esik,ezért még pár ember nevében kérdem,miért is van ez? Ti milyen tudatban vagytok,hogy itt milyen nyelven beszélnek



2013. okt. 20. 13:57
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

"Kb ezért lepődik meg, aki Veled találkozik és hallja milyen szépen beszélsz magyarul, hiszen neked Romániában nem kell használnod."

Épp ez,hogy mi Romániában rendesen használjuk a magyart,csak tudunk beszélni románul is,van olyan,hogy nem is beszélünk teljesen helyesen románul. Ezzel a válasszal nincs semmi bajom (amelyikből idéztem),csak sokan ebben a hitben vannak,hogy nem használjuk folyamatosan a magyar nyelvet. :)

2013. okt. 20. 18:51
 12/28 Nem kell lepontozni! válasza:
Csak azon csodálkoznak hogy hogy tudsz ilyen jól beszélni ott ahol románul beszélnek.
2013. okt. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

"Ez hülyeség. Nem vagyok magyar származású, de Magyarországon születtem és élek, szóval magyar vagyok."


Tudod mikor vagy magyar? Ha magyarul beszélsz, van magyarságtudatod, magyar kultúrád van és magadénak érzed a magyar történelmet. A papírokhoz köze sincs. A te logikád szerint akkor amíg nem voltak útlevelek a világon, addig nem is léteztek nemzetek? A magyar királyság sem létezett nyilván, mert nem volt útlevelünk. Ez őrület. Hány éves vagy? Milyen végzettséged van? Érettségi?


"Ha Romániában, Ausztriában, Hollandiában születtem volna, akkor most úgy hívnám magamat, hogy román / osztrák / holland."


Ha Romániában születsz, akkor valószínűleg ezek közül lennél valamelyik:

Román 88,6%

Magyar 6,5%

Cigány 3,3%

Ukrán 0,3%

Német 0,2%

Orosz 0,1%

Török 0,1%


Ha Ausztriában születsz, akkor ennyi mindenki lehetnél:

osztrák 91%, szerb 2%, horvát 1% (közülük burgenlandi őshonos 40 000 fő), török 1%, német 1%, szlovén 1%, egyéb 3% (közülük magyar 25 000 fő, ebből Burgenlandban 6 000 fő).

Hollandiát nézd meg magad.


De ahol élsz, amelyik ország törvényei szerint élsz, ahol dolgozol, ahol családot alapítasz, ahol adózol, ahol vásárolsz és szórakozol, szóval ahol ÉLSZ, annak az országnak az állampolgára vagy.


Így van, olyan állampolgár vagy.


Esetedben ez Román.


A kérdező esetében ez is igaz. Románia állampolgára. Viszont a magyar nemzethez tartozik. Magyar a nemzetisége.


"Ha sértésnek veszed, a Te bajod, én abszolúte nem veszem sértésnek, ha magyarnak hívnak engem, mert nincs tele a szívem se önigazolással, se gyűlölettel, se semmi ilyesmivel."


És ha én azt mondanám, hogy te francia, akkor nem vennéd sértésnek? Vagy bármi mást? Ha engem elkezdenének csak úgy franciának hívni, biz Isten, kiverném a balhét. Nem azért, mert valami bajom van a franciákkal, hanem mert magyar vagyok.


De lássuk csak a te logikádat. Ha valamilyen csoda folytán holnap Egyiptom elfoglalná egész Magyarországot és Egyiptomhoz csatolnák, te meg kapnál egy egyiptomi útlevelet és személyit, akkor te el is felejtenéd, hogy magyar vagy, és azt mondanád, hogy te egyiptomi vagy? Nem érzed a különbséget az állampolgárság és az etnikum között?


[link]

Ezt ajánlom elolvasni. Pár sor az egész.

Azt meg jó lenne megjegyezni, hogy kb 1000 éve élnek magyarok Erdélyben, ami ma Románia része. Nem önszántukból kerültek Romániához. Elvesztettük a területet az első világháborúban. Így már totális tahóságra vall, egy olyan embert lerománozni, aki valószínűleg nem is beszél románul, mert egy zárt magyar etnikai szigetben él, és még a nagyszülei meg még talán a szülei is magyar állampolgárok voltak. Van bőven olyan székelyföldi ismerősöm, aki annyit tud románul, mint én. Semmit. Akkor most ő román?



"Azért gondolják sokan ezt, amiért egy sok-sok éve Angliába települt magyar, vagy annak a gyerekei sem beszélnek feltétlenül magyarul. Aki valahol külföldön születik, maximum érdekességből tanulja meg a magyart, vagy azért, mert még vannak rokonai Magyarországon."


De azt nem érted, hogy Erdélybe a magyarok nem kitelepültek, ők ott éltek eddig is. És nem csak páran, hanem másfél millióan, egy kupacon. Egy Angliába kitelepült magyar pár gyermeke valószínűleg még fog tudni magyarul, még magyarnak is fogja vallani magát, de az unokák már talán csak pár szót fognak magyarul tudni, és ők már azt fogják magukra mondani, hogy ők angolok. Angol a kultúrájuk, a történelmi tudatuk, azt a nyelvet beszélik, ahhoz az etnikumhoz kötődnek.


"Kb ezért lepődik meg, aki Veled találkozik és hallja milyen szépen beszélsz magyarul, hiszen neked Romániában nem kell használnod."


Még egyszer: rengeteg romániai magyar nem is tud románul, mert nincs rá szüksége, magyarokkal van körülvéve.

2013. okt. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
44%

Már bocsánat, de az meg bunkóság és begyöpösödöttség, ha annak az országnak a nyelvét direkt, "csakazértis" nem tanulod meg. Igenis mindenkinek, aki itt él Magyarországon, még a kínai illegális cipőárusoknak is kutya kötelessége megtanulni magyarul, ha boldogulni akar. Aki pedig Romániában él, detto, tanuljon meg románul mert abban az országban él, és senki nem fogja a valaga alá tolni a mindenféle útlevél igénylést, személyi pótlást, stb, amit amúgy románul kellene kitölteni, csak épp derogált megtanulni.

Szóval ahol élsz, az vagy, kész. Tiszteld a gyökereid, de ugyanannyira tiszteld azt az országot amelyikben élsz.

2013. okt. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
65%

"Már bocsánat, de az meg bunkóság és begyöpösödöttség, ha annak az országnak a nyelvét direkt, "csakazértis" nem tanulod meg. Igenis mindenkinek, aki itt él Magyarországon, még a kínai illegális cipőárusoknak is kutya kötelessége megtanulni magyarul, ha boldogulni akar. Aki pedig Romániában él, detto, tanuljon meg románul mert abban az országban él, és senki nem fogja a valaga alá tolni a mindenféle útlevél igénylést, személyi pótlást, stb, amit amúgy románul kellene kitölteni, csak épp derogált megtanulni. "


Igen, a kínai megtanul magyarul (néha), mert szüksége van rá, és mert ő jött egy idegen országba. De az Erdélyi magyar nem ment sehová, ha elmegy a boltba, magyarul szólnak hozzá, a bankban magyarul beszél, az okmányirodában is magyarul kéri az iratait és az iskolában is magyarul tanul. Nem érted az összefüggést, mi? A világ államai között elég kevés olyan etnikailag tiszta ország van mint Magyarország. Kínában, Indiában, afrikai országokban, Oroszországban, dél-amerikai országokban több etnikum is él egy országban, ha ott megy ez, akkor itt is. Finnországban is két hivatalos nyelv van. Akkor ott is tahók a svédek, hogy nem tanulnak meg finnül? Hü.lye vagy te barátom.


De még mindig kérdem:

Korod?

Végzettséged?

Érettségi van-é?

2013. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
8%
India: hivatalos nyelv hindi (plusz angol). Hindiül a világon 600 millióan beszélnek, ebből 180 millió él Indiában. Miközben a lakossága 1,2 milliárd. Mennyi tahó, mi? Tudod miért nem beszélnek hindiül? Mert nincs rá szükségük, és meg sem tudnak tanulni, mert nincs kitől. Ha xy népcsoporttal vagy körülvéve és ők nem hindiül beszélnek, akkor te sem fogsz megtanulni úgy.
2013. okt. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
4%
Asszem megfeküdte a gulyás a gyomrodat, mélymagyar barátom, ha ennyire erőlködsz. Vagy tényleg mindenki műveletlen, aki nem ért veled egyet, hm?
2013. okt. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokan keverik a Román és az Erdélyi származást. Én Román cégnél dolgozom, több kollegám jött Erdélyből, ergo képben vagyok. Egyszer fültanúja voltam egy teljes kioktatásnak, mert szegény erdélyi kolleganőmről azt gondolták, hogy Román :-) Teljesen kiakadt. És nem (csak) azért, mert azt hitték, hogy Román, hanem mert nem tudták, hogy Erdélyi Magyar és Román az nem egy és ugyanaz.


Amúgy tényleg nagyon szépen használjátok a magyart, sok itt élő tanulhatna tőletek. :-)

2013. okt. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
93%

" Asszem megfeküdte a gulyás a gyomrodat, mélymagyar barátom, ha ennyire erőlködsz. Vagy tényleg mindenki műveletlen, aki nem ért veled egyet, hm?"


Ugye azt tudod, hogy te ma nem mennél át így történelemből általánosban sem? Olyan sötét vagy, hogy a néger f..sza hozzád képest neoncső, magas magyar barátom.

2013. okt. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
7%

haat aztan van itt tobb alposan alulmuvet emberfajta.. Meglatszik mert volt itt egy nepszvazas is , azutan jott ugyi a 20 millio roman.

Bokajaig nem ertek fel egy igazi magyar embernek aki szulethetett barhol DE MAGYARNAK VALJA MAGAAT

2013. okt. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!