Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Ez most inkább Magyarországiak...

Ez most inkább Magyarországiakhoz szól, mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés

Van egy dolog amit nem értek és nem csak én vagyok igy ezzel. Akárhányszor Magyarországra mentem és akartam valamit vásárolni,vagy akármi más,szóval kellett beszéljek valakivel,mindig megkérdezték tőlem,hogy honnan vagyok.

Amikor mondtam,hogy Erdélyből vagy Romániából,letámadtak ezzel:'Milyen szépen beszélsz magyarul','Ott tényleg beszélnek magyarul?' vagy egyszerűen csak 'román-magyarnak' tituláltak és utána dicsértek meg gyönyörű beszédemért. Ez minden Erdélyinek rosszúl esik,ezért még pár ember nevében kérdem,miért is van ez? Ti milyen tudatban vagytok,hogy itt milyen nyelven beszélnek



2013. okt. 20. 13:57
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
37%
Én ismerek olyan embereket, főleg nyugati határszélen, akiknek rossz tapasztalataik vannak az erdélyi magyarokkal, mert nyomulósak, törtetőek, ezért hátuk mögött románozzák őket, főleg ha adott személyek amúgy is ellenszenvesek, de olyat még nem láttam, hogy valaki szemükbe is mondott volna ilyeneket, vagy olyat, mint amilyenről te írsz.
2013. nov. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :)
2013. nov. 4. 19:40
 23/28 anonim ***** válasza:

#4

"Nem tudom, de én úgy vagyok ezzel, hogy Erdély jelenleg Románia része, az ott élők román állampolgárok, azaz ők nem magyarok. Lehet ezt ragozni, de a szememben az a magyar, akinek magyar útlevele van. Ennyi és nem több"


A magyar csalad lefekudt aludni. Mivel a hatarokat ujra jeleoltek, masnap a magyar csalad felebredt mint romanok?

2014. jan. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit túldimenzionálod ezt a dolgot testvérem.
2014. jan. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

"A magyar csalad lefekudt aludni. Mivel a hatarokat ujra jeleoltek, masnap a magyar csalad felebredt mint romanok?"


Hagyjad, felesleges az ilyennel vitázni, tipikus önző hozzáállás, hogy neki jó mert magyar határon belül született a többi meg le van sz@rva, nem az ő problémája. Persze ha ő ébredt volna fel úgy, hogy éjjel átrendezték a határokat körülötte, akkor mindjárt nem írna ilyen bunkó dolgokat.

2014. jan. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Máj frend, lehet nem az utazási kérdések közé kellett volna betenned ezt a dolgot.


Átmehetnél a politikába, vagy a nyelvészetbe.


hidd el, Másfajta válaszokat is kapnál.Próbáld inkább meg arrafelé.

2014. jan. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Azt hiszem,már elég választ kaptam. :) De azért mégegyszer köszönöm a válaszokat. :)
2014. jan. 19. 06:44
 28/28 anonim válasza:

Lehet, hogy már előttem is írták, férfiasan be vallom, nem olvastam mindet végig. Én csak úgy gondolom, hogy sok ember nem tudja, hogy mi az a trianoni béke.. És ezért nem tudják, hogy a határon túl is vannak magyarok.

Szép napot! :)

2014. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!