Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Nálunk Magyarországon, miért...

Nálunk Magyarországon, miért nincsenek olyan sárga iskolabuszok?

Figyelt kérdés
ami megáll kijelölt helyeken és bérlet meg minden nélkül felveszi a gyerekeket??

2014. febr. 4. 17:30
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
70%
Itt még a kékekkel is probléma van. A sok haver elviszi a pénzt.
2014. febr. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%

".. bérlet meg minden nélkül.."?

Semmi nincs ingyen!

Valakinek azt is fizetni kellene!

Te mennyit szánnál rá?

2014. febr. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
65%
Ezekre sokat kéne költeni, akkor pedig kevesebb pénzt vihetnek haza Orbán Viktor és barátai.
2014. febr. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Mert nálunk szokás az, hogy egy 200 fős faluban is általános iskola van, és kapával-kaszával mennek a helyiek, ha valaki be akarja zárni. Ha csak minden nagyobb faluban, városokban lennének iskolák, már (ha másért nem, kényszerből) meg lenne szervezve a tanulók intézményesített utaztatása. Vannak ma iskolabuszok Magyarországon, de csak helyi kezdeményezésként, helyi pénzből.
2014. febr. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
80%

Amerikába ez úgy indult, hogy nagyok a távolságok. Tömegközlekedés többnyire egy szál se, és a szülők dolgoznak napközbe.


Erre vezették be az iskolabuszt, ami állami feladatként gyűjti össze a gyerekeket. Azért lett sárga, és speciális tankszerű kialakítású, mert védeni akarják a gyerekeket.


Egyébként Európa annyiban közös az amerikaiakkal, hogy tőlünk nyugatra is van jópár ország, ingyenes a gyerekek iskolába járatása. A tömegközlekedése ingyen utazhatnak a purdék.

Nálunk meg azt gondolja a magyar állam, a fene se akar pénzt áldozni erre az egészre, oldják meg a szülők. És ezzel is lead egy alapvető állami feladatot a vele járó költségekkel együtt.

Hogy demagóg legyek, vesz helyette Skoda Szuperbeket :)

2014. febr. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
78%
Mert nálunk van tömegközlekedés,ami elviszi a gyereket az iskolába(vagy legalábbis a közelébe), USA-ban pedig a legtöbb városban egyáltalán nincs tömegközlekedés.
2014. febr. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
69%
Én láttam már olyat. Bornemisza gimi volt rajta
2014. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 MrPifta ***** válasza:
0%
lenne rá igény? Szerintem nem sok olyan gyerek van, aki gyaloglótávolságon kívül jár iskolába. A falu legutolsó házából is be lehet sétálni a falu közepére. Egy városban meg több iskola is van.
2014. febr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
50%
Nálunk van csak nem sárga hanem kék, de az is elviszi az iskolába a gyerekeket.
2014. febr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
56%
Pont most irtam én is facén hogy a Bornemissza sulinak van busza.
2014. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!