Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Kettős állampolgár meddig...

Kettős állampolgár meddig tartózkodhat Magyarországon?

Figyelt kérdés
Párommal (ő magyaroszági) össze szeretnénk költözni. Úgy terveztem, hogy még fél évig ingázok a két ország között, de valahol olyan hírre bukkantam, hogy 6 hónap alatt csak 3 hónapot tartózkodhat az országban az aki harmadik országbeli. Ez vonatkozik rám is, vagy a magyar állampolgárságom miatt nem? (állandó tartózkodási helyem Szerbia)

2014. febr. 5. 00:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
A magyar anyakonyvi kivonatoddal csinaltass egy magyar utlevelet. Az es a lakcimkartya eleg lesz. Tobb iratra nincs szukseged. Utlevelet mindenhol elfogadnak. En is kettos allampolgar vagyok. Kulfoldre mentem ferjhez. Van egy magyar utlevelem es szinten kulfoldi cimes lakcimkartyam. Meg soha sehol nem volt gondom.
2014. febr. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!