Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csepel veszélyes környék?...

Csepel veszélyes környék? Milyen ott a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Sok ott a roma?
2009. dec. 30. 23:39
1 2 3 4 5
 31/41 anonim válasza:
100%
Hát én itt lakom születésem óta és hetente többször mondom anyuméknak hogy költözünk el.Nem jó környék. Csillagtelepen lakom de a királymajori lakótelephez járok suliba és itt a sulink mellet van a suli ahol a biztonsági megölte az igazgatót.A kertvárosban nincs semmi balhé de itt a házunk előtt a telefon fülke tiszta vér most is de már 1 hónapja olyan, kitört üveggel.a királymajornál láttam hogy véres a beton múltkor.Söt már lövés hangokat is hallottam.Viszont még nem kötözködtek velem.
2012. márc. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim válasza:
50%
Hát nem tudom kik írnak ide ,de én 32 éve lakom Csepelen belém soha nem kötöttek,egyáltalán nem rossz környék vannak gyönyörű részei,Kis Duna part Királyérdő ,sétányok is egy nyugis zöld övezet.Romák meg nem sokan vannak max tényleg az Auchan előtt de az már szinte nem is Csepel.Akik meg a Plázánál lógnak azoknak a nagy része nem is csepeli.Laktam Csillagtelepen is de ott se láttam nagyon,egy zöld övezet tele nyugdíjasokkal.Amúgy meg nincs több itt mint Budán.Szóval ennyi sok hülyeséget rég halottam,meg még a 8.ker-hez hasonlítod ,akkor te nem jártál ott.De Csepelt sem nagyon ismered.Este is nyugodtan sétálhatsz mert nem sokan vannak az utcán tök csend van.Milliószor jöttem már haza este vagy hajnalban sétálva inkább a belvárosban tartottam bármitől mint Csepelen,ez egy tök nyugis kerület.
2013. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim válasza:
2013. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim válasza:
42%

szerintem eleve elég szomorú és undorító, hogy úgy ítéled meg, hogy jó-e a közbiztonság, hogy azt a kérdést teszed fel, hogy sok cigány származású él-e itt, főleg, ha csak sétálni szerettél volna.

én is születésem óta itt élek és nekem egy roma sem szólt be és azt sem vettem észre, hogy mást piszkálnának.

2013. júl. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim válasza:
75%
Én,már lassan,25-éve lakom Csepelen,a Csillag telepen. És mit is mondjak,hát tényleg változó,mert bizonyos részei Csepelnek nagyon nyugisak,főleg a kertvárosi rész,és király erdő. Csepelen,ahová nem tanácsos menni,sötétedés után,az a papírgyár és környéke,meg ahol a Hév megy végig,a nyomor telepi részen,mert ott aztán tényleg vannak vademberek! Amint én 1989.Január.20-óta lakom Csepelen,és volt egy nagyon,de tényleg nagyon rendes Cigány család,akik a szomszédaim voltak. Egy minta család volt,és csak jót tudok róluk mondani! Ünnepekkor átmentünk egymáshoz,meg gyakran mentünk egymáshoz át,és mindig segítettünk egymáson. A szobámba a villanyt is a családfő javította meg,és még mindig jó,a villany! Csak sajnos egyre csak azt tapasztalom,hogy nagyon kevés köztük,a rendes,becsületes. De azért itt Csepelen ahol lakom,van egy pár. A mostani szomszédaim is Romák,és semmi bajom velük! Dolgoznak,tanulnak,és rendesek. Csepelen a kerülendő környék,a Pláza,a víztorony környéke,a papírgyár és környéke,és ahhoz tartozó panel lakótelep. Ott ahol lakom,mostanában nagyon nyugis.Ha éppen nincsenek itten,a helyi maffiózók,akkor nyugi van. Belém,itt Csepelen tíz éve nem kötöttek. Kerülni kell,a rossz arcú embereket,és akkor nincs baj. Legutoljára a Plázában kötöttek belém,a játék teremben,de azóta nőttem vagy 40-centit,és vagy 80-kilóval több vagyok,és okosabb is,mint az előtt. De végül is,nem is bánom,hogy itt lakom,mert legalább van némi tapasztalatom! De még mindig van mit tanulnom. A házban,ahol lakom,jártak rossz arcú alakok,de jó pár éve,eltűntek. Azok nem hiányoznak. Aludtak már csövesek is,az ajtóm előtt,de amióta megcsinálták a kaput,már ez sincs.Hála istennek.És volt egy fönti szomszédom,aki folyton bömböltette a zenét,de azóta meg komolyodott ő is,és nincs vele gond. Egy szó,mint száz,Csepelnél vannak jóval rosszabb kerületek!
2013. okt. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim válasza:
100%
Engemet már 3x megvertek Csepelen a Csikó Sétányon ://// Ajánlom elkerelülését ott is lakik egy-két bajos.Csillagtelepen egyszer haverommal sétálgattam az összes megnézett jól,alaposan :DD A Csepel-Ófalu részbe gyalog soha ne menj főleg ne éjjel!!
2014. aug. 21. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim válasza:
28%

Nagyon rossz emlékem van onnan, ez kb. 3-4 éve történt.

Este volt, kb. 10-11 óra, amikor a barátnőmmel a HÉV megállóhoz sétáltunk.

Felbukkant 3-4 alak, láttam messziről, hogy gázos arcok, finoman terelgettem is a barátnőmet a másik oldalra, de ők is jöttek abba az irányba. Megálltak előttünk, sorfalat álltak és beszóltak a páromnak, hogy "de jó s...ed van, de meg d....nálak", mire persze rögtön a védelmére keltem, mondtam, hogy "takarodjatok!", mire kaptam is az ütést jobbról. Megszédültem, csak annyit láttam, hogy a barátnőmet megragadják és a falhoz nyomják. ODa akartam ugrani, de egy megtermett tag letepert a földre és rámtérdepelt.

Végig kellett néznem, ahogy sorban megerőszakolják a barátnőmet, majd elvágták a torkát. Sírtam és üvöltöttem, próbáltam szabadulni a mocsadék batár kancigánytól, de erősebb volt. Tiszta véres volt az egész járda, az utolsó amit láttam, hogy a páromtól, aki már nem volt eszméleténél, mindent elszedtek, majd engem fejberúgtak.

A kórházban ébredtem fel és 3 napig csak bőgtem.

Azóta minden nap kijárok a sírjához, és megfogadtam, hogy az utolsó szálig harcolni fogok ellenük.


34/F

2016. aug. 12. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 Márker21 válasza:
48%
Utolsó ez nem lehetett könnyű feldolgozni. Undorító ez a nép, ki kéne már irtani a francba. Mindenki szavazzon a Jobbikra és szépen-lassan helyére kerülnek a dolgok.
2016. nov. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 Janee a hegyről válasza:
82%

Hét éve élek Csepelen, és bár tény, hogy sajna majd' minden évre jut pár gyilkosság a kerületben, a #37-es által írt esetről nem hogy én nem hallottam soha, de így utánakeresve sem az írott, sem a webes hírekben nem találtam róla semmit. Szóval ezt vagy elhallgatta tandemben a sajtó és a rendőrség (amit egy ilyen súlyú esetnél kétlek, hogy sikerült volna, ez országos hír lett volna anno), vagy én nem futottam bele a hírbe (ez esetben természetesen megkövetem a posztolót, ha valaki linkel egy forrást), vagy csak a feszültséget gerjeszti egy kamutörténettel (ami elég sanszos, mert ez a sztori azért több ponton is hibádzik).


Hogy a témához is hozzászóljak: Csepel valóban nem volt Budapest szeme-fénye, és most sem a legpatentabb kerület, de szerintem semmivel sem rosszabb, mint bármelyik "peremvidék" (Kőbánya, Pesterzsébet, Soroksár, Rákosborzasztó, stb.). A Kertváros és a Királyerdő nagyon kellemes kertvárosi részek, a Belváros, Erdőalja, Erdősor, és Csillagtelep lakótelepei szerintem okésak (én az utóbbi szélén élek a HÉV-től nem messze), Királymajor nagyon szép helyen fekszik, de a csepeli centrumtól kicsit távol és a kerület legrégebbi panelházaiból áll. Én talán csak Szabótelepre nem költöznék, dacára a jó infrastruktúrának meg a számos panelprogramos háznak (azok zöme ugyanis gerincútra néz, de a közelükben ott van a Papírgyár és a Védgát utca, egyik sem kellemes környék).


Mint minden más kerületben, itt is tudnia kell az embernek, hogy hova nem érdemes egyedül lófrálnia. Csepelen ez szerintem főleg északnyugaton a Gyártelep és Ófalu lepattantabb részeit jelenti, északkeleten a Szabótelep közeli (fentebb említett) papírgyárat és Védgát utcát, Erdősornál a Festő és Mázoló utcák környékét (a balhés házakat egyébként ott már messziről ki lehet szúrni), délen pedig Háros kivilágítatlan területeit. A plázánál tény, hogy látni lófráló cigókat, de hét év alatt egyszer sem kötöttek belém, pedig nem egyszer éjszaka sétáltam arrafelé haza.


Én lennék az utolsó, aki a jelenleg regnáló kormányt bármiért megdicsérné, de tény, hogy az itteni fityiszes önkormányzat azért 2010 óta valamelyest ráncba szedte Csepelt. Érdemes megnézni a rendőrségi statisztikákat is (pl. az Otthontérképen), amik azért elég beszédesek, a bűnözési ráta szerintem úgyis egész jó, ha egyébként jogosan feltételezzük, hogy a jard kozmetikázza a statisztikákat.


TL;DR: Szerintem élhető kerület, ha a HÉV közelében laksz akkor a közlekedés sem rossz, ár/érték arányban pedig talán a legjobb választás a pesti ingatlanpiacon.

2017. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 Optipolar válasza:

A kertvárosi Királyerdő kimondottan kellemes környék. Az Aradi vértanúk útja - Orgonás utca - Tamariska-domb környékén még este 20 óra is sétálhatsz úgy, hogy nem köt beléd senki. Mivel akkor az utcán is csak néhány kutyasétáltatóval találkozol, vagy 1-2 futóval. A királyerdeiek többsége egyébként rendszerető, békés természetű családos ember. A kertek és a házak előtti részek szépen rendben vannak tartva. A Damjanich utca, a Gyopáros utca M, a Vadgalamb utca és a Mária királyné útja még csendesebb. A Duna-parton néha van egy pár csöves, de napközben ott is inkább horgászok, kerékpárosok, sétálók, futók és kutyasétáltatókat látni. Csillagtelep kertvárosi része pl. A Hengerész utca a Gombos térig szintén nyugodt. A Gombos téren és a Simon Bolívar sétányon régen sok cigány lakott, ma nem tudom milyen a felhozatal. A Szent Imre téri park nyaranta tele van cigánnyal, újabban nappal is, meg drogossal. A Sétáló utcában csak spontán lumpen elemek vannak. Az igazán zűrös rész azaz Ady Endre úti lakótelep környéke, mint pl. Védgát utca és Vasas utca. Utóbbi kettőt még nappal is ajánlatos elkerülni. A Gyártelep környéke is borzalmas, vagy az Ófalu, különös ahogy a HÉV a Boráros tér felé megy. Ha nem vagy cigány, vagy minimum helybéli fehér, ne menj arra a környékre még nappal sem. A Háros (temető környéke) nagyon távol van a központtól, így ott régen sok minden megtörténhetett, sokan pl. engedély nélkül építettek ott házakat. Rengeteget a cigány ajánlatos kerülni. A 22. kerülettel szembeni Rózsadomb a Nagy-Duna mentén szintén elhanyagolt és sok ott az antiszociális. Oda se jó bemenni, különösen sötétedés után. A Sétányokon régen sok tróger fiatal megfordult, ma már kevésbé. A Puli és a Cirmos sétányon pl. A négy emeletes társasházak előtt virágoskertet alakítottak ki az ott lakók. A Csikó sétányon pedig a régi romos iskola elbontása óta parkot és játszóteret alakítottak ki. Napközben inkább kisgyerekes családok láthatóak ott, ott egyébként van egy nagyon kultúrált és nívós étterem is, mellette egy üzletsor. Egy kocsma van a sétány elején, aminek a közönsége hogy kivetni valót maga után, de azon kívül hogy piálnak, semmi zűrt nem okoznak. Régen a Csikó sétány tényleg rossz hely volt.


Összegezve, nem a legjobb kerület Csepel, itt inkább csak a kertvárosi rész ami kellemes és nyugodt.

máj. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!