Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » A szegedi egyetem által...

A szegedi egyetem által kiállított diákigazolvánnyal igénybe lehet-e venni az 50%-os kedvezményt, ha a BKV járatain szeretnék utazni?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemi hallgató vagyok Szegeden,aki most pénteken utazik Budapestre,és vasárnap reggel megy haza. Arra lennék kíváncsi,hogy szerintetek mivel éri meg ilyen esetben utazni.Elkezdtem keresgélni az árak között a BKK oldalán,és az ott leírtak alapján most 3 lehetőség között vacillálok:

1. 72 órás Budapest-kártya(8900 Ft)

2. Havi Budapest-bérlet 50%-os kedvezménnyel(3140 Ft)

3. 72 órás Budapest-jegy(4150 Ft)

Legyetek oly szívesek,és segítsetek döntenem!

Köszönöm! :)



2014. szept. 25. 08:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tudsz venni diákbérletet, de biztos ami biztos, kérdezz rá a kasszásnál. Ha lehet (95%, hogy igen), akkor biztosan azt választanám.
2014. szept. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen vehetsz. Mi indig így csináltuk amikor egyetem alatt feljöttünk hétvégére Budapestre. Igaz Pécsről és nem Szegedről, de az lényegtelen. Sokkal jobban megérte egy hétvégére is a diák bérlet. Lényeg az, hogy érvényes legyen a diákod.
2014. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szuper,köszi a válaszokat! :)
2014. szept. 25. 13:23
 4/4 anonim ***** válasza:

"Havi Budapest-bérlet 50%-os kedvezménnyel(3140 Ft)"

Ilyen biztosan nincs, nem tudom, ezt hol találtad.


Amúgy a HELYI utazási kedvezményeket bármilyen érvényes nappali vagy esti diákigazolvánnyal igénybe veheted, függetlenül attól, hogy hol utazol, és hol tanulsz. Jelen esetben a felsőoktatásban tanulók havi bérletét tudod megvenni, ennek az ára 3450 forint. De erre nem 50% kedvezmény van, hanem eléggé változó városonként.


Ami helyhez kötött, az a helyközi vagy távolsági bérlet, amire 90% kedvezmény van. Az csak az iskola és a lakóhely között vehető igénybe nappalisoknak és estiseknek is. De itt nem erről van szó.

2014. okt. 4. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!