Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Melyik utazási irodát választj...

Melyik utazási irodát választjátok, ha nyaralásra/telelésre adjátok a fejeteket? Kérlek csak azt írjátok, akivel szerződtetek is, ne azt, aki csak úgy szimpatikus.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok melyik irodáról mi jót/rosszat hallottatok, kit ismertek,stb.
2010. jan. 21. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyiket sem. Veszünk repülőjegyet, foglalunk szállodában szobát, váltunk be pénzt és elindulunk. Pont most kaptam ismerőstől egy halom irodai prospektust, nevesincs városokban, a látnivalóktól távol kínálnak apartmanokat olyan áron, amiből önállóan belvárosi szállodát a legszebb városokban.
2010. jan. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
ezt szomorúan hallom:( én az utasaimat mindig maximálisan próbálom kiszolgálni. Rossz irodába jártok. Amennyiben ha ugyanazon az áron megszerzi Neked az iroda a szállást, repülőjegyet, és vállalja a felelősséget, hogyhogy mégsem ezt a lehetőséget választod?Amennyiben egyedül csinálod végig, nem lesz kihez fordulj probléma esetén.Akár lemondás,bármi.
2010. jan. 21. 20:42
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem utazok irodával, mert annyi pénzt, amennyiért ők az utakat kínálják, én nem tudok összeszedni, és jobban is szeretem, ha a magam ura vagyok. 50-70ezer Ft között szoktam nyaralni, ez minimum 1, de inkább 2 hét szokott lenni, és ebben minden benne van, biztosítás, utazás, kaja stb. Na persze nem dőzsölünk, ennyi pénzből, de 26 országban jártam már Magyarországon kívül(olyan helyeken, mint Isztambul,Athén,Párizs,Dublin,Velence,Helsinki,Jalta,Kijev,Varsó stb.), szóval szerintem jól csinálom. Egyetlen egyszer utaztam irodával, de azt is az egyetem szervezte, csak a Miskolc Travel volt a lebonyolító, jó volt, de nem az igazi, voltak kisebb anomáliák a programban.
2010. jan. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Utaztam én már sok irodával, mielőtt nekiálltam inkább magam megszervezni az utakat. Már a katalógusok látványától is forog a gyomrom, miután tapasztalatból tudom, hogy a szállás leírásánál a jogszerűség kedvéért "kizárólag illusztráció" felirattal megjelenő szállodai szobafotók az aktuális szálloda legdrágább szobái közül kerülnek ki, miközben valójában a legolcsóbbakat értékesítik. Akkor már ezerszer inkább foglalok magamnak szállodát a neten keresztül, mert ott legalább tényleg korrektek a szállásadók, és megnézhetem az összes kategóriájú szobának több fotóját, mielőtt választok, nem zsákbamacska, hogy hová fogok kerülni. Azonkívül az irodák (tisztelet a kivételnek, amelyikkel még sajna nem találkoztam) előszeretettel választják ki a jellegtelen apartmanvárosokat, és még csak véletlenül sem azokban a városokban kínálják a szállásokat, ahol a legszebb látnivalók vannak. Most nyáron pl. a Cinque Terre-re megyünk, mutass nekem egyetlen olyan magyar utazási irodát, amelyik az itt levő falvak bármelyikébe szállást közvetít! Ha egyszer ez a terület gyönyörű, ki a fene akar a 30km-re lévő Marina di Massa-ból autózgatni naponta? A Sorrento-i félszigettel ugyanígy voltunk. Sorrento városától x km-re, sose hallott nevű helységben kínáltak egy hétre fejenként majdnem 200ezerért szállodát, miközben a neten Positano központjában 10 napra, két személyre foglaltam ugyanennyiért. Arról már nem is beszélve, hogy a repülőjegy időben lefoglalva olcsóbban kijön, mint az irodánál csak a reptéri illeték, amit az alapárhoz hozzácsapnak.
2010. jan. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit, hogy a szerződési feltételek szempontjából is praktikusabb önállóan foglalni, mert ha bármi közbejön, utazási irodánál az utazást megelőző hónapban mert egyetlen fillért nem adnak vissza az előre befizetett teljes részvételi díjból, míg a neten foglalt szállásokat csak érkezéskor kell kifizetni, lemondani pedig az érkezés előtti 24-48 órát megelőzően bármiféle fizetési kötelezettség nélkül lehetséges, és még ez után is csak egyetlen éjszaka díját számítják fel.
2010. jan. 21. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Cinque Terre-t Terra Reisen értékesíti.

Italien / Italienische Riviera / Cinque Terre / Borgo di Campi.

Üdv!

2010. jan. 22. 08:22
 7/17 anonim ***** válasza:
93%
Köszi szépen!
2010. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Moldovába melyik utazási irodával lehet menni?
2010. jan. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Moldova egyéni értékesítésen van. Utazásszervező iroda ezt elkészítheti neked. Utazásközvetítő iroda már nem. Sajnos Moldova nem az a desztináció, ami közkedvelt lenne annyira, hogy ezért akár egy külön irodát létrehozzanak, ami erre lenne specializálódva.

Ha van kérdés, írjatok nyugodtan. Várom még a válaszokat, jó hallani így embereket az irodákról. Köszi a válaszokat.

2010. jan. 22. 14:34
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly Egyiptomban, tavalyelőtt Tunéziában voltunk a Kartago Tours irodával. Azt kaptam, amit vártam. Jó volt, szép volt, semmi probléma nem adódott.

Az idén szóba került már Görögország egyénileg, kocsival, apartmanba, önellátással, vagy Törökország irodával, repülővel, all inclusive. Számolgattam, és arra a következtetésre jutottam, hogy nem biztos, hogy olcsóbban megúszom az egyéni szervezést.

Persze nem vagyok milliomos, tehát eddig sem, és ezután sem az öt csillagos, luxus utakat fogom választani. Középkategóriában is lehet találni jó ajánlatokat.

Ahová nem mennék irodával, azok az európai városlátogatások. Ezeket drágának tartom, és az egész egy nagy rohanásból áll.

2010. jan. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!