Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Pécsre megyünk, mit érdemes...

Pécsre megyünk, mit érdemes megnézni?

Figyelt kérdés

Pécsen sétálóutca merre van ? Mit érdemes megnézni?

Környéken max 50km körzetben mik vannak amit 18-20év körüli 2 fiataloknak érdekes lehet és 2szülönek,.

Bowling,étterem,.

Éjszaka veszélyes kimenni a belvárosi részen vagy nyugodtan??


Irjatok bármit pécsről:D kösszi


1 Hétre megyünk nyaralni :) :D



2015. júl. 13. 17:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
35%
A belváros biztonságos csak meszesre ne menjetek ki mert ott még a zoknit is lelopják rólatok
2015. júl. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És a Pláza környéke??
2015. júl. 13. 17:22
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Pécs sétáló utca a fő tértől a Széchenyi tértől jobbra van.

A belváros biztonságos.

Mi érdekel? Én a főtéren a dzsámit megnézném. Érdekes, mert katolikus templomként működik.

Pécs környékén elmehettek strandolni, Siklóson nagyon jó strand van például. Orfű is jó hely, ott is van strand, tó, a természet is szép.

A Mecsextrém Park is jó program lehet egy családnak.

A városban a Zsolnay Negyedet is érdemes megnézni, ott vannak különböző kiállítások is.

A Mecsekbe is érdemes elmenni kirándulni, pl. a tv toronyhoz.

A Székesegyház, és a környéke is szép.

Nem tudom, hogy múzeumok érdekelnek-e. A Vasarely Kiállítás szerintem nagyon jó.

2015. júl. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%

Pláza környékén nincs semmi igazán. Családi házas rész van a közelben, és a közelében kezdődnek a panelek.

Az is biztonságos. A Pláza körül gondolom, úgysem fogtok mászkálni :) max. a buszmegállóig, ha nem kocsival, taxival mentek, de az meg ott van előtte.

2015. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Bowling, Tekke, vagy mozi, Városnéző kisvonat ilyenek? vannak?

És melyik éttermet ajánljátok és kávézot cukrázdát?

Ahol jót etetek vagy jókat ittatok , amit ajánlotok.

2015. júl. 13. 17:32
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Van kisvonat, az körbemegy a belvárosban. Érdemes felmenni a Tettyére sétálni, nagyon szép a kilátás onnan. Éger-völgyben lehet sütögetni is, ez is Pécshez tartozik még helyi járat is megy ki. A Szent István teret is ajánlom, csodás szökőkúttal, fákkal. Közvetlen mellette van a Székesegyház a Cella Septichorával (ókeresztény sírkamrák). Enni a Király utcában a Korhelyben mindenképp érdemes, szenzációsak az ételek. A Ferencesek utcájában pedig az Egyletet ajánlom, hangulatos hely sok finom kézműves sörrel:)
2015. júl. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A Plázánál nincs kint semmi, a belvárosban már újra működik az Uránia mozi ami sokak szerint felülmúlja a Plázásat. Esetleg az Apolló moziba is elmehettek ha nem ragaszkodtok az aktuális kasszasikerekhez.
2015. júl. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
82%

Bowling, mozi a Plázában van.

Kisvonat van, a belvárosból indul.

A Király utcában (fő utca) végig kávézók és éttermek vannak. Most a Lezser nagyon népszerű. De jók a Jókai téren lévők is.

A Tettyén is van egy jó vendéglő.

2015. júl. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
Belendültem :D A múzeumok közül a Várostörténetit ajánlom megnézni a Felsőmalom utcában ami szintén a belváros, a Király utca végénél van amit sétáló utcának szokás hívni. Ezen kívül a Népművészeti Múzeumot de abban annyira sok minden nincs. Nagyon jó program lehet a ParaPark, jó kis szabadulós játék, arra neten is lehet időpontot foglalni. Szépen összekovácsolja a családot :)
2015. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a Korhelyben nem voltak jó tapasztalataim. Se a kaja, se a kiszolgálás nem volt jó. Bár az étlap valóban vicces.

Eddig a Replayben nem csalódtam sose. A Murphy's se rossz. A Massimmo is jó, ha nem a szokásos éttermi kajákat akarjátok enni. A Lezserben nem sok fajta kaja van, de azok érdekesek. A Jókai téren az olasz étterem (most nem ugrik be a neve) is nagyon jó.

2015. júl. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!