Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Megéri haza költözni Magyarors...

Megéri haza költözni Magyarországra külföldről?

Figyelt kérdés
Már egy ideje tervezem a haza költözést de mindig csak majd majd...aztán valahogy sosem jutok haza. A család és barátok miatt már rég haza mentem volna de félek hogy nem lesz munkam és nem tudom majd eltartani magam. Idekint pincér voltam sokáig de megerte csinálni hisz jól fizetett. Magyarorszagon lehet valamire vinni angol tudassal? Pesten mennyit lehet keresni mondjuk egy recepciós munkaval vagy pincerkedessel bolti eladó meloval? Remelem segitetek a döntésemben.. Köszi

2015. aug. 16. 18:13
1 2
 11/12 anonim válasza:

Nagyon szomoru, hogy az emberek ossze-vissza valszolnak. Persze, hogy mindenkinek mas es mas a tapasztalata, korulmenye, helyzete, stb. Viszont eddig meg sose talaltam egy olyan leirast aki valoban leirja egy MO-ra valo vissza koltozes torturajat. En 32 ev utani kint tartozkodas utan gondolkozom vissza menni MO-ra. Nincs senkim se itt se ott, ugyhogy vegul is mindegy.


Viszont meg el se indultam es maris alapveto problemakban talalom magam. Elso utkozes a penzugyi dolgok. Meg egy bank se tud normalisan elfogadhato valasz adni arra, hogy mennyi osszeget gombol le (pl OTP) egy bizonoys osszeg atutalasa utan. Hebegnek, habognak, eddig 2x kerdeztem meg, mindenki mast mondott az OTP-nel.


A masik dolog, hogy borzaszto tapasztalat, hogy MO-on minden bank le akar gombolni egy osszeget ha csak azt mondom nekik hogy "jo reggelt". Minden szarert fizetni kell. Meg azert is hogy a sajat penzemet kivegyem a bankbol. Sot, ha deviza szamlat nyitsz, es devizaban akarod pl az OTP-bol kivenni a penzed, akkor meg tobbet gombolnak le. Nem csak rohej es borzaszto, de eleg szomoru hogy ilyen meretu korrupcio van.


Hitel kartya? Felejtsd el! Ha kulfoldon hozza szoktal a hitel kartya hasznalatahoz (ami egy minimum), akkor MO-on csak akkor igyenelhetsz hitelkartyat ha van munka viszonoyd. Tehat ha esetleg milliomos vagy, lotton nyertel, vagy egyszeruen felre tudtal magadnak annyit tenni az ev tizedek soran, hogy nem kell dolgozni, akkor se tudsz igenyelni hitelkartyat MO-on. Tiszta XIII. szazad! Ja, es azt nem is emlitettem, hogy MO-on olyan hogy ingyenes hitel kartya, az abszolut de nulla! Jo, ok, nem vasarolgatni fog allandoan az ember, de azert megis...


Az meg ok, hogy a "regi" orszagban nyitva hagynal egy bank szamlat es annak a cimet rairatod egy baratod, rokon, stb nevere hogy legalabb igy tudjal egy bankszamlat nyitva tartani, de ha nincs senkid, akkor borzasztoan nehez meg a leg alapvetobb dolgokat is megcsinalni.

2018. dec. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Règen ìrtam màr ezt a kèrdèst ki ès màr nem is aktuàlis.. Azòta is külföldön èlünk van egy gyerekünk is màr. Nem akarunk haza menni màr. Nem hiszem hogy vissza tudnèk szokni màr abba az èletbe ami otthon van. Itt màr nagyon hozzà szoktam a modern èlethez ès ahoz hogy itt sehol senki nem mondja meg mit ès hogy csinàljon az ember. Szabad orszàg szabad gondolatokkal... otthon nagyon màs a helyzet. Majd ha Magyarorszàg is fejlődik minden fèle szempontbòl ùgy mint a nyugati orszàgok akkor elgondolkozok a haza költözèsen addig biztosan nem. De tudom sokan vagyunk ìgy ezzel. :)
2018. dec. 29. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!