Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Csíksomlyói búcsúra mivel...

Quatermain kérdése:

Csíksomlyói búcsúra mivel érdemes menni? Tömegközlekedéssel és minimális anyagi megterheléssel.

Figyelt kérdés
Néztem a zarándokvonatot, de az olcsóbb kategória már elfogyott meg az nekem kicsit sok a 4 napért. Buszos kirándulás érdekel, ami a búcsú után indul vissza, de jöhet szállással egybekötött kirándulás is, ha árban megfelelő. 14 ezerért találtam buszos kirándulást, de nagyon noname, ezért nem tartom megbízhatónak, pedig árban tökéletesen megfelel, de bizalmatlan vagyok, olyat szeretnék amit ha kifizetek, akkor tuti hogy lesz busz. Minden vélemény jöhet. Személyes tapasztalatok előnyben.

2016. márc. 27. 15:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Ha ennyire nincs pénzed akkor minek mész oda?
2016. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom ez mennyire kapcsolódik a kérdéshez, de lehet velem van a baj. Egyébként miből gondolod, hogy nekem mennyire nincs pénzem? Te fizetnél 60 ezret azért, hogy egy szomszédos országban falusi körülmények között élj 4 napig? A hangsúly a távolságon van és a színvonalon. Hadd engedjem már meg magamnak, hogy ne a legdrágább utazási irodát válasszam és kiaknázzam a lehetőségeket, ezzel pénzt megtakarítva. Nekem nem anyu-apu adja ám, hanem megdolgozok érte, de neked lehet az utóbbi újnak tűnik és felfoghatatlannak. Segítséget olyan emberektől kértem, akik már voltak kint illetve terveznek kimenni hasonló költségvetésből.
2016. márc. 27. 22:22
 3/12 anonim ***** válasza:
12-14 ezer korul van egy atlagos hetkoznapi buszjaroat oda-vissza Budapest es Csikszereda kozott. Vonattal ez lenyegesen dragabb, ugyanakkor mivel ez egy felkapott esemeny el tudom kepzelni, hogy a bucsu datuma korul a busz is dragabb legyen. A szallasok ugyanugy az idopont miatt valoszinuleg magasabbak, de atszamolva olyan 6000 forint/ejszaka-ert mar illene talalni. Amugy Csiksomlyo gyakorlatilag hozzatartozik Csikszeredahoz, ami egy megyeszekhely. En ertem, hogy Romania egyes reszei lenyegesen elmaradottabbak Magyarorszagnal, de szerintem kicsit tulzas egy megyeszekhelyen valo tartozkodast falusi korulmenyeknek nevezni.
2016. márc. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Lehet túlzás, de képeket látva meg több platformon falusi turizmust írnak, így ebből ezt a konklúziót vontam le. Bár neked legyen igazad, jól esne kellemeset csalódni mikor magam látom élőben a helyszínt. Megmondom őszintén max. 40 ezret megérne számomra szállással együtt, ha valaki tud róla, aki olyan árfekvésben szervez, akkor ne tartsa magában. Keresgélek, de kevés sikerrel. Néha jobb mások tapasztalatára/ismereteire építkezni.
2016. márc. 27. 23:57
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha már ilyen messzire elutazol, érdemes pár napot ott eltölteni. A falusi környezetet azért írják, mert általában a környező falvakban szállásolnak el, magánházaknál, panzióban. És annak a falunak a zászlóaljával fogtok vonulni. (Csíkszeredán nincs ennyi szálláshely.)

Ilyen felkapott eseményre örülj, hogy még helyet kapsz valahogy, nemhogy válogass. Ha annyira akarsz menni, fizesd meg az árát. Én már voltam kétszer busszal, még egyszer legalább szeretnék menni a zarándokvonattal is.

Vagy időben kezdj el szervezni jövőre egy utat, akkor talán tudsz spórolni. Az idén egyébként is jó korán van Pünkösd, vadhideg lesz.

2016. márc. 28. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az igazi zarándokútra GYALOG kell menni. Nem úgy, hogy felszállunk a vonatra / buszra, leszállunk, körbenézünk, és kipipáljuk, hogy "ez is megvolt".


[link]

2016. márc. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem mondom azt, hogy nincs igazad, de ennek azért fussunk neki még egyszer, ugyanis ha azt nézzük, hogy túl megterhelő fizikailag és anyagiak terén is többre jönne ki, akkor nincs miről tovább beszélni. Az időről nem beszélve, hogy azt nem fizeti meg nekem senki, másrészt nincsen annyi nap szabadságom. Miután hazatértem munkába is kell állnom. Majd, ha egyszer oda jutok, hogy nem tudom hová tenni a pénzt és annyi szabadnapom van, amennyit csak szeretnék, akkor megyek zarándokútra. Boldog lennék, hogy ha az Országos Kéktúrát teljesíteni tudjam, nem még ezt..pedig az távolság a javából. Elméletben ez a dolog működött nálam egy ideig, de átgondoltam alaposan, ezért úgy döntettem, hogy ez nem zarándokút lesz, mivel nem gyalog megyek, hanem járművel, így ebből egy pünkösdi kirándulás lesz Erdélybe.
2016. márc. 29. 16:33
 8/12 anonim ***** válasza:
Kimehetsz a sima Corona és Hargita vonatokkal is, ha olcsóbbat szeretnél.
2016. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem kotekedesbol, de a vonat dragabb, mint a busz.
2016. ápr. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Kiado, a bucsu alkalmabol, Csikszeredaban 2 szobas lakas, Tel 40737307001
2016. máj. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!