Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek megéri venni egy...

Szerintetek megéri venni egy nyári gumi szettet és nem cserélni télen télire? Vagy inkább venni egy négyévszakos gumit?

Figyelt kérdés
Suzuki Ignis autóm van és évente 5000 km-t vezetek vele. 3 éve használok téli és nyári szettet ,de már koptak és régiek. Arra gondoltam télen nem is annyira télies az idő sokszor. Nem havazik stb. Szerintetek?
2016. szept. 9. 19:43
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Vagy Firestone?
2016. szept. 11. 14:41
 12/16 tothp ***** válasza:
A másik kettőt használtam. A firestone-t nem ismerem.
2016. szept. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Évi 20- 30 000 km- el sem autóznék télen nyári gumival, nemhogy 5000 Km- el... Nem kell ahhoz hó, hogy kelljen a téli gumi, elég egy esős idő is, pár falevél és elszállsz mint a győzelmi zászló... én is spórolok a gumin, mert egyenlőre rossz a futómű, úgyis leeszi a gumit. Én télivel megyek, tél elején felrakatom használtan (itt Dunántúlon 5000- 10 000/db körül szinte tök új téli gumikat lehet kapni) aztán következő télig elmegyek vele kb 20- 30 ezer km- ert úgy, hogy még szabályos a profilmélység. Télen rendesen fog és nyáron sincs vele baj, hacsak nem csikorogtatod kilómétereken át pl hegyi szerpentinen, mert akkor viszonyt takony.
2016. szept. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 tothp ***** válasza:
Ezért nem beszéltünk nyárigumiról télen, hanem négyévszakosról egész évben.
2016. szept. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 tothp ***** válasza:

Kicsit kielemezném az előző hozzászólást:


"Évi 20- 30 000 km- el sem autóznék télen nyári gumival..."

Ennyi kilométernél már bele ís fér a két szett használata.


"Nem kell ahhoz hó, hogy kelljen a téli gumi, elég egy esős idő is, pár falevél és elszállsz mint a győzelmi zászló..."


Nem bizony. A téli gumi száraz hidegben is hasznos. De esős időben a megfelelő vízelvezetésű évszaknk megfelelő gumi az ideális. A vizes falevélen minden csúszik. Még a lánctalp is.


"Én télivel megyek, tél elején felrakatom használtan aztán következő télig elmegyek vele kb 20- 30 ezer km- ert...."


A nyáron, 60 fokos aszfalton szétmaszatolt téligumi a következő télen már egy fokkal veszélyesebb. Ráadásul a téligumi álló helyzetben is sokat romlik a tűző napon. Hiába szabályos a profilmélység, ha a barázdák élei kerekre koptak, meglepődik a dolgozó, ha mégis kap egy jó kis havas latyakos időt.


Utolsó megjegyzéssel egyetértek. Téli gumi nyáron nyúlik. bizonytalan(egy bizonyos igénybevétel felett). Bár én agyonpakolt zafirával nyáron kényszerből téligumival mentem a horvát tengerpartra. meleg is volt, szerpentín is. de egy pillanatig sem éreztem, hogy nem uralnám a gépet. (mondjuk én nem is a spiccen autózom.)

2016. szept. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Egy gumimárkát biztosan nem veszek: DEBICA
2016. szept. 17. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!