Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Romániában lakom. Pontosabban...

Romániában lakom. Pontosabban Nagyváradon, egy ismerősömhöz ha át szeretnék menni Magyarországra, feltétlen kell útlevél? 17 éves vagyok. Nem merek elindulni csak személyivel nehogy ne engedjenek át a vámon. Ja igen, és egyedül szeretnék menni.

Figyelt kérdés
2017. jan. 6. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Aha, vám, útlevél... Ha 17 éves vagy, az azt jelenti, hogy életed legnagyobb részét eddig az EU-ban élted le, de fogalmad sincsen róla, hogy miben élsz tulajdonképpen. Nem bántás, olvass utána.
2017. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem egy román oldalon hamarabb kapnál választ a kérdésedre.
2017. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Ha uniós tagállam állampolgára vagy (pl. magyar vagy román állampolgár), akkor elég a személyi igazolvány. Vámvizsgálat már lassan 10 éve nincs azon a határon...
2017. jan. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Biztos jó ötlet utazni, ha ennyire nem vagy képben és ennyire nem tudsz utána járni a dolgoknak? Nem bántásból mondom, de ha 17 évesen ennyire kevés infód van az utazásról, akkor óvatosan vagy inkább kérj meg valakit aki elkísér.
2017. jan. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert amikor az iskolával mentünk magy.o.-ra akkor kellett szülői papír közjegyzőtől..én sem tudhatok mindent. és utána is kerestem de a 18 éven aluli egyedül való utazásról semmit nem találtam.
2017. jan. 6. 13:24
 6/8 anonim ***** válasza:
98%

Na, akkor, hogy pontos választ kapjon a kérdező, "ekézés" helyett:

Romániából Magyarországra való utazáskor - mivel uniós tagország mindkettő - elég a személyi igazolvány, DE! 18 év alatti állampolgárnak szükséges egy mindkét szülő által aláírt szülői beleegyező nyilatkozat is. (nem szokták kérni, lehet, egész utad alatt nem lesz szükség rá, de ha kérik és nincs, az nagyobb baj)

[link]

2017. jan. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lett lepontozva az utolsó? Úgy van, ahogy ő leírta.
2017. jan. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es, azért, mert hétvége van és a gyakorin ez a szokás: unatkozó iskolások kiszabadulnak és lehúzzák még a hasznos választ is, mert CSAK. (6-os vagyok)

Sajnálom őket, hogy az a legnagyobb örömük, hogy mással kitolnak és még a hasznos válasz is le van húzva (van olyan kérdés, ahol akár 50 %-körülire is - így gyakran sajnos a kérdező sem tudja meg, melyik az igazán helyes válasz :-(

2017. jan. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!