Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni jelelni...

Szeretnék megtanulni jelelni és az lenne a kérdés hogy magamtól megtudok vagy feltétlen kell tanán? Ha egyedül is lehet akkor ismertek olyan oldalakat ahol tanítanak ilyet? Oktató videókat? Vagy hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
2013. jún. 29. 08:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A [link] weboldalon nézz szét. Vannak tanfolyamaik és megrendelhető DVD-ik, könyveik is amelyekkel megtanulhatod az alapokat. Esetleg adhatsz fel hirdetéseket is, hogy interneten keresztül skype-on szeretnél tanulni, és lehet hogy lesz egy-két jelentkező, aki tud ebben segíteni neked. Ha rám hallgatsz, akkor az ábécével kezded és a számokkal, majd bemutatkozás és így tovább.

Ajánlani tudom még továbbá az ASL-t (American Sign Language)is amennyiben tudsz angolul. Ezt Amerikában használják, viszont rengeteg internetes oldal és YouTube videó van, ami segít az elsajátításában.

Remélem sikerülni fog!


17/F

2013. jún. 29. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm. még azt megtudod mondani hogy mi a különbség a daktil és a fonomimikai között? melyiket tanuljam meg?
2013. jún. 29. 09:10
 3/13 anonim ***** válasza:

Természetesen mindkettőt. A daktil ábécé az "nemzetközi", ASL-ben is ezt az ábécét használják, nem tartalmazza a magyar hosszú magánhangzókat és egyes mássalhangzókat sem.

A fonomimikai igen, ezért érdemes mindkettővel tisztában lenni.


17/F

2013. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
off:nekem is terveben van, szerinted mennyi idő alatt lehet megtanulni? :)
2013. jún. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
hát én az ÁBC-t megtanultam 10-15 perc alatt (:
2013. jún. 29. 18:51
 6/13 A kérdező kommentje:
a számokkal is kezdtem ma barátkozni de azok nem igazán tetszettek xD
2013. jún. 29. 18:52
 7/13 anonim ***** válasza:
de jó! :)
2013. jún. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én december óta foglalkozom ezzel a nyelvvel (ASL). Most olyan szinten vagyok, hogy nem túl bonyolult mondatokat már simán le tudok fordítani. Néha persze meg kell néznem egy-két jelet, pontosítanom kell egy-két mozdulatot. Nekem nagyon sokat segítettek a YouTube-on található videók, amelyekben zenéket jelelnek. Először egyszerűbbeket néztem ( http://www.youtube.com/watch?v=arSTr-wAYWQ ), majd később bonyolultabbakat is ( http://www.youtube.com/watch?v=pQ1aSQwBZ24 ). Viszont ez nem a magyar jelnyelv.


Megkérdezhetem, hogy milyen idősek? :)


17/F

2013. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nyelvtant külön nem tüntetnek fel, azt a siketektől kell megtanulnod, és a magyar jelnyelvről nem sok minden van a Youtube-on.

ASL-t akkor ajánlom, ha Amerikában élsz, vagy el akarsz oda látogatni.

2013. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Jaj, lemaradt a lényeg: N/30
2013. jún. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!