Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Szerintetek milyen érveket...

Szerintetek milyen érveket lehet felhozni Budapest mellett egy japánnak?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm, Párizs mániás - már több nyugati nagyvárosban volt, de még csak közelébe se szagolt közép/kelet Európának. Valamelyik nap említette, hogy szóba jött, hogy nyáron egy hétre meglátogatják Budapestet.

Én csak áprilisban költözök fel, így nem igazán ismerem a várost, nagyon régen nem jártam ott.

Magyarország és magyar gyűlölködők válaszaira nem vagyok kíváncsi.

Azok, akik tényleg ismerik Budapestet, feltudnának 10-10(vagy annyit amennyit) tényszerű pozitívumot, negatívumot sorolni, miért is éri meg meglátogatni, vagy éppen miért nem? Nem szeretnék google-n keresett dolgokat mondani nekik, inkább kikérem az ott élők/azt ismerők - vagyis a tiéteket - véleményét.

Köszönöm szépen!



2017. febr. 23. 06:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok 10 érvet felsorolni, de a saját tapasztalatomat le tudom írni.

Van egy nagyon kedves kanadai barátom, aki még sosem járt Európában, és Budapestről egészen a megismerkedésünkig (ami a véletlen műve volt) nem is hallott. Tavaly nyáron meghívtam magamhoz, másfél hét alatt próbáltam neki megmutatni országunk jellegzetességeit, Budapesten 4 napot töltöttünk.


Le volt nyűgözve a belvárosban lévő régi épületektől (hisz náluk nincs túl sok több száz éves épület... az országuk 1867-ben jött létre.) Megnéztük a Várat, a Szent István Bazilikát, a Parlamentet, a Zsinagógát, de mégis, ami a leginkább lenyűgözte, azok a lakóházak voltak. Nálunk nincsenek ilyen stílusú, ilyen korú lakóházak, különféle díszítéssel. (Ami negatívumként maradt meg benne, az az épületek piszkossága - de felfogta, hogy elég költséges dolog lenne mindet megtisztítani az évtizedek alatt rájuk rakódott szmogos kosztól.)

Tetszett neki, hogy a Duna kettészeli a várost, és teljesen más a két fele, s mégis egy városról beszélünk.

A hidak is lenyűgözték, a Lánchídon ha 5-ször nem kellett oda-vissza átsétálnunk, akkor egyszer sem.

A graffitik: náluk, legalábbis azon a területen, ahonnan ő származik nincsenek falfirkák, rajzok. Érdeklődve nézte az ilyen rajzokat, hisz van köztük egy pár művészi alkotás is.

Negatívumként érintette a tömeg és az emberek modortalansága - kivétel a Hősök tere környéke, ahol a turistáknak köszönhetően kevesebb a bunkó magyar jelenléte, bár tény, hogy a kanadai egy kifejezetten udvarias nép, tehát túl nagy volt számára a kontraszt. (Ők már akkor bocsánatot kérnek, ha még meg sem löktek, de majdnem, a magyar pedig még akkor sem kér bocsánatot, ha már fellökött..)

Mi kocsival közlekedtünk, nem tetszett neki, hogy 1-1- parkolóhelyre hosszú percekig kell vadászni. Mondtam neki, hogy a tömegközlekedés sem feltétlenül jobb, mert habár a város minden pontjára el lehet jutni azzal is, de sokszor csak úgy, hogy megkerülöd a világot is.

Tetszett neki minden, ami a történelmünkkel kapcsolatos - pl. a Duna melletti cipőszobrokról fél órát meséltem neki, és miután kifogytam minden infóból, amit el tudtam mondani neki, ugyanolyan lelkesedéssel kérte, hogy keressünk fel további 2. világháborús emlékhelyeket, mert ennyire "közeli" élménye még nem volt ezzel kapcsolatban.

Imádta a Margit-Szigetet is. Azt hitte, hogy ez amolyan kis menedéke, búvóhelye a városnak. :)


Teljesen más élmény volt úgy járnom a várost, hogy ott van mellettem, és minden, számomra tök hétköznapi, megszokott dologra rácsodálkozik. Azon a pár napon én is turistaként láttam a várost, kár, hogy a szürke hétköznapokon észre sem veszem azokat az apró szépségeket, amiket az ő szemén keresztül észrevettem.


Kicsit hosszú lett, ne haragudj, ha itt-ott zavaros, de annyi mindent tudnék még mesélni. :)

2017. febr. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

*Nálunk nincsenek ilyen stílusú, ilyen korú lakóházak, különféle díszítéssel.


náluk - ezt akartam írni.

2017. febr. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy nem ez lesz egy japán számára a legfontosabb, de Budapest olcsóbb.

Rendszeresen kellett külföldi kollégákat kalauzolnom Budapesten munka után, ami lenyűgözte őket, az például a Sziklakórház, a Széchenyi fürdő, általában véve szerintem a fürdőkultúra olyan itt, ha valaki a wellnesst szereti, ami Párizsban talán nincsen. Ha a modern építészet megfogja, akkor elég vele végigmenni a legújabb metróvonalon, ami eléggé extravagánsra sikerült (nem mindenkinek tetszik, nekem igen). A Vámház körúti központi vásárcsarnok is jó hely, arrafelé gyakran látok keleti turistákat. Ez meg a Sziklakórház általában véve kevésbé ismert. A Sziklakórházban azt hiszem, van angol nyelvű idegenvezetés is.


És miért jöjjön még ide, meglátogatni Budapestet? Mert szívesen látjuk :-)

2017. febr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem inkább a netes leírásokat használd.

Nem az számít, hogy aki ott él, annak milyen. Turistaként teljesen más egy város. Én nem Budapesten élek és utálnék is ott élni. Viszont tök jó időnként ott programokat csinálni, mint egy turista. Turistaként a legszebb, legjobb részeket látod. Nem kell azzal foglalkoznod, hogy milyen lehet a mindennapi élet, főleg olyan kerületekben, amik annyira nem szemet gyönyörködtetőek.

2017. febr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!