Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Vonaton diákjegy mindig...

Vonaton diákjegy mindig minden diáknak jár, vagy csak ha a a lakóhely és az iskola városa közt akarunk utazni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 18. 18:33
 1/7 anonim válasza:
100%
bárhova mész, diákot kérj. csak legyen meg az igazolványod.
2010. máj. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Elvileg a diákjegy mindenhol jó, bár mostanában láttam néhány helyen, hogy 14, 16 vagy 18 éves korhatárral kapható a diákjegy, ami hülyeség, hisz akkor is tanulsz nem?
2010. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Bárhová.
2010. máj. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A diákjegyet 18 éves korig elvileg igazolvány nélkül vásárolhatnák, hiszen addig tanköteles most már mindenki. Az más kérdés, hogy ennek ellenére igen is kell a diákigazolvány, még akkor is ha azt érvényesíteni viszont nem kell (máshogy hosszadalmasabb lenne ellenőrizni valóban jogosult-e rá az illető).

50%-os diákkedvezmény persze minden igazolvánnyal járó emberkének jár bárhonnan bárhova. A lakhely és az iskola között 90%-os kedvezmény jár a bérletekre, bár megmondom őszintén azt nem tudom jegyet lehet-e így venni. Nem vagyok benne biztos!

2010. máj. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi mindnkinek
2010. máj. 19. 11:35
 6/7 anonim válasza:
73%

Nappalira járóknak mindenhova, levelezőre és távoktatásra járóknak (igen, ez általában főiskola ill. egyetem) hivatalosan csak a lakhely (igazolvánnyal kell igazolni) és az iskola közötti szakaszra jár.

Ettől függetlenül a gyökér kallerok ismerősömet a lakhely és iskola között is le akarták húzni, pedig oda érvényes a kedvezmény.

2010. máj. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Itt találod a Start üzlettszabályzatát: [link]


Az ötödik rész(30.-ik oldal) szol a diákkedvezményről.

2010. máj. 30. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!