Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Elmerjek menni itthonról...

Elmerjek menni itthonról (vidék), egy nagyobb városba?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, rendelkezem érettségivel és egy szakmával (bolti eladó). Egy kis városban élek, ahol nincs semmi lehetőség, nekem viszont céljaim lennének, amiket itt úgy érzem nincs lehetőség/esély a megvalósításához.

Szerintetek több esélyem lenne mondjuk Budapesten?

Szeretek sportolni, táncolni, énekelni, embereket megismerni, velük foglalkozni, nagyon sok dologra nyitott vagyok. A kezdetekben szívesen lennék ruházati eladó, pultos, aztán ki tudja...

Egyedül neki merjek várgni? 20 éves vagyok, de nem túl talpraesett, és ezen is szeretnék változtatni. A családommal jó a kapcsolatom, imádom a szüleim, de nem ülhetek itt a "nyakukon" örök életemig, és úgy érzem mostmár itt az ideje, hogy "kitörjek",

Szerintek megérné nekem felmenni Pestre? Sokat változna a személyiségem? Hol tudok albérlőtársat keresni?

Köszönöm előre, aki ír és segít, nagy szükségem lenne rátok! :)


2010. máj. 23. 15:20
 1/5 anonim ***** válasza:

mindenképpen próbáld meg.hátha

az önbizalom meg majd megjön,csak idő kérdése

2010. máj. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Interneten rengeteg hirdetést találni, ahol fiatalok, általában egyetemisták keresnek lakótársat. Viszont ez nem olcsó muri, még úgy sem ha társakkal laksz, erre készülj fel! Érdemes lenne először munkát keresni, és ha van, akkor költözni. Ha van egy kis megtakarított pénzed, akkor duplán jó. Lényeg, hogy manapság nagyon nehéz Pesten albérletből saját lakáshoz jutni, nagyon meg kell húznod a nadrágszíjat, hogy félre tudj tenni!

Hogy tanulj egy kis önállóságot... esetleg elutazhatnál egy kicsit egyedül valahova, akár külföldre is nyaralni, vagy egy tábor bármi... lényeg hogy fejlődjön egy kicsit a probléma megoldó képességed, aztán ha úgy látod menne, bátrabban kezdesz bele! :) Persze ez csak egy ötlet. Amúgy meg tudod: Próba szerencse! Ha nem működik, még mindig hazamehetsz.

2010. máj. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!! Egy tábor lehet jól jönne :)
2010. máj. 24. 01:47
 4/5 anonim ***** válasza:
én is vidékről jöttem Pestre, meg lehet szokni.. Pesten (vagyis inkább a budai oldalon) is vannak gyönyörű helyek, amik bringával 20 perc alatt elérhetők, szóval nem kell azt képzelni, hogy meg fog fojtani a nagyváros, csak a szmog van meg ilyenek. Plusz megvan még az az előnye, ha este/éjjel eszedbe jut, hogy dejó lenne valamit csinálni még, akkor találsz programokat, nem csak a tücsköket tudod számolni. :)
2010. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2010. máj. 29. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!