Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » December 24-én utazom, mikortó...

December 24-én utazom, mikortól érdemes jegyet venni?

Figyelt kérdés
December 24-ére tervezem, hogy hazautazom Sopronba. Azt tudom, hogy ilyenkor érdemes előre megvenni a vonatjegyet, de mikor érdemes megvenni? 1 héttel előbb? vagy elég ha mondjuk 1-2 nappal az indulás előtt?

2017. dec. 13. 07:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amint tudod, mikor szeretnél utazni, mielőbb. Ha nem helyjegyes vonaton utazol, akkor mindegy, csak hamar menj ki a pályudvarra, hogy le tudj ülni, amint a szerelvényt betolják. Utána nem biztos, hogy lesz ülőhelyed. Ez nyilvánvalóan akkor érvényes, ha a vonat induási helyén szállsz fel. Közbülső állomáson lehet, hogy csak állóhely jut majd. De Győr után esélyes, hogy sokan leszállnak és lesz helyed.
2017. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem 24-én már nem lesz nagy tömeg, szerintem elég 1-2 nappal előtte megvenni, de ha korábban veszed meg, abból baj nem lehet. Én azért nem szeretem nagyon korán megvenni a helyjegyet, mert akkor rendre az ajtó melletti, legrosszabb helyet kapom.
2017. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne halaszd az utolsó napra. Bár ha szoktál járni azon a vonalon, akkor biztosan tudod, hogy mennyire szokott hely lenni.

Én régebben mindig 1-2 nappal korábban megvettem a jegyet, amerre utaztam, mert aznap sokszor nem volt egyáltalán hely, sima hétköznap! Nem karácsony.

Ha teljesen biztos, hogy mikor utazol, akkor akár már most is megveheted.

2017. dec. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Minél előbb annál jobb. Bár ha Magyarországon belül utazol (pl belföldi ic), akkor ráérsz. Ha pedig helyjegy nélküli, akkor indulás előtt is megveheted.

Nemzetközi járatokra érdemes hetekkel előtte megvenni, ha "olcsó" jegyet akarsz.

2017. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!