Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes elutazni a Spitzbergák...

Érdemes elutazni a Spitzbergákra? Ha igen, akkor Tromsø-ből indul hajójárat Longyearbyen-be? Hány fok van ott decemberbe?

Figyelt kérdés
3 éjszakára szeretnék elmenni decemberbe, a téli szünet idején, én és a Nagypapám (én 15 éves vagyok). A sarki fényt és a tájat szeretnénk megnézni, bár még nem biztos hogy megyünk, mert a repülőút oda vissza 241 000 Ft lenne, így gondoltam olcsóbb lenne, ha Tromsø-ig repülővel, onnan pedig hajóval mennénk, bár nem tudom. Úgyhogy melyik az olcsóbb?

2016. szept. 11. 18:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Télen nem igen tudtok hajóval menni!

Marad a repülő.

Mellesleg Tromso-ben is csodás sarki fényt lehet látni, azért kár Longyearbyenbe utazni! Tudtommal télen csak szervezetten lehet oda utazni, mert a sarki éjszakában nem tudjátok megvédeni magatokat a jegesmedvéktől, akik többen vannak a szigeten mint az emberek!

Nyáron csodás a táj, de elég kihalt. Marha jó szálloda is van - iszonyú drágán! Minden eszementül drága!

2016. szept. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Akkor marad a nyár; majd nyári szünetben megyünk. Mellesleg kinéztem egy olcsó (21315 Ft/fő/éjszaka) szállást. Ez Longyearbyentől délre van. Egy kicsit mesélhetnél a helyi szokásokról, programokról stb. . Te már jártál ott ?
2016. szept. 11. 20:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztően szép - és igen zord!

Hatalmas kopár hegyek szaggatott partok és szél. Meg jegesmedvék. Láthatsz régi bányákat, (oroszokat is)

Jókat lehet enni, jó drágán.

Kristálytiszta a levegő.

Lakot területen kívülre túrista egyedül - fegyver nélkül - nem mehet. Fegyvert nem viselhet,tehát valamilyen társasághoz kell csapódni. Ami érdekes lenne, az a világ mag-bankja, de az nem nyilvános.

Norvégia maga gyönyörű, nem biztos hogy megéri a plusz költséget és fáradságot.

Sarki fényt Tromso-ben biztos, de még Trondheimben is - egy kis szerencsével - láthatod.

2016. szept. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A Spitzbergre Expeditionstour-csoporttal erdemes menni, ahogy az elözö valaszado irta, fegyver nelkül a jegesmedvek miatt nem is lehet privat odamenni. Hajoval lehet telen is odamenni, pl. a Hurtigruten - nel. Ha "csak" a Polarfenyt akarjatok megnezni, akkor nem kell a Spitzberig elmenni, mar Tromsö magassagaban is lehet latni, de ra kell szanni egy hetet, mert nem minden nap lathato, de egy heten belül valamikor biztosan. A Hurtigruten-hajora fel lehet szallni Tromsö elött is, nem kell az egesz Route-t megcsinalni Bergentöl Kirkenesig, ha tul draganak talaljatok. Egy ut a Hurtigrutennel (Bergen-Kirkenes)kb. 1000 EUR teljes ellatassal. A repülöjegy pluszz. Ott mindig hideg van, en nyaron voltam, de teli ruhakban voltak az emberek, sapka, kesztyü. Ez a Nordpool-nal volt. Norvegia meg Svajcnal is dragabb, ezt figyelembe kell venni. Remelem segitettem.
2016. dec. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!