Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Mennyibe kerül a taxi ha a...

Mennyibe kerül a taxi ha a Keleti pályaudvarról szeretnék eljutni a Déli pályaudvarra?

Figyelt kérdés
2018. jan. 10. 10:19
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
2000 Ft körül. Metróval 350 Ft.
2018. jan. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
nem ertem miert nem jo a metro
2018. jan. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Araszolgatva, dugóban várakozva, közlekedési lámpák akadályozásával taxiznál félórát kb. 2000 Ft-ért vagy metrózol 350 Ft-ért 12 percig átszállás nélkül, mozgólépcsős megoldással?

Te választasz!

2018. jan. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Sajnos egyáltalán nem ismerem a várost és fogalmam nincs hogyan kell odajutni. Ezért kérdeztem...
2018. jan. 10. 11:13
 5/10 A kérdező kommentje:
Tökéletesen jó a metro csak teljesen idegen nekem a budapesti közlekedés és semmi helyismeretem.
2018. jan. 10. 11:14
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Beérsz a Keletibe, lemész az aluljáróba. Az ügyfélközpontban vagy egy automatából veszel egy vonaljegyet. Megkeresed a metrólejárót (2 is van), kezeled a jegyet, felmutatod a biztonsági őrnek és lemész a mozgólépcsőn. Megnézed, hogy melyik irányba kell menned. Megvárod a metrót, elmész vele a végállomásig, ott felmész a mozgólépcsőn. Ha van ott ellenőr, akkor megmutatod neki is a jegyet, ha nincs, akkor kisétálsz és felmész a pályaudvarra (feltételezem vonattal mész tovább). Minden ki van táblázva, ha valahol elakadsz, akkor kérj segítséget. Ha késésben vagy, akkor mehetsz Kelenföldre is a 4-es metróval, a Déliből induló vonatok ott is megállnak és előbb ott vagy Kelenföldön, mint a Délin keresztül.
2018. jan. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es, 3-as, mikor ültetek utoljára taxiban? :-)

Már jó pár éve is 3.500-rt mentem kb. ekkora távot.


450 ft az alapdíj, amivel elindul (ez csak az, hogy ott van Neked a taxi), erre jön rá a 280 ft/km és a várakozás percenként 70 ft.


Valóban metróval a legegyszerűbb: a Keletinél lemész a lépcsőn az aluljáróban, ott van BKK ügyfélszolgálat, ha nem akarsz automatából jegyet venni, megkeresed a 2-es metró lejáratát (vagy megkérdezed) és arra felszállsz, elmész a végállomásig és ott leszállsz, felmész a lépcsőn és ott vagy a Déliben.

Ennél egyszerűbben nem is lehetne menni - és tényleg csak 350 ft.


Tessék a díjkalkulátor - 5.286 ft-ot hozott ki.

[link]

2018. jan. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
pont ezen gondolkodtam, 2000 ft melyik univerzumban? inkabb lesz az 4-5-6 E plusz szamolj ra meg 2-3E forintot mert at fognak verni a budapesti taxisok
2018. jan. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azzal is számoljatok, hogy esetleg nagy csomagja van. Van olyan idősebb vidéki ismerősöm, aki azért ment taxival, mert a metró mozgólépcsőre félt rámenni a nagy csomaggal. A piros metró elég mélyen van, tényleg szédítő tud lenni annak, aki nem szokta meg.
2018. jan. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes útmutatást. Nagyon kedvesek vagytok. Szerintem igy már megoldom. A taxi tényleg nagyon húzós...mégegyszer köszi!
2018. jan. 10. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!