Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért akarna bárki Budapesten...

Miért akarna bárki Budapesten lakni?

Figyelt kérdés

Nemreg voltam Budapesten es hat ugyanolyan, mint mindig. Az autok nem tudnak haladni, olyan dugo van, a bevasarlokozpontokban hatalmas tomeg van, nem lehet se leulni, se megallni egy helyben, mert a tomeg mar tol maga elott. A varos koszos es budos.

Miert szeretnek megis ott lakni az emberek?


2018. márc. 17. 20:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Mert Budapest sokkal több annál, mint amit te tapasztaltál. Te is azok közé tartozol, aki feljön vidékről és a pályaudvar 1-2 kilométeres körzetéről gondolod azt, hogy az Budapest. Ezzel szemben a valóság az, hogy Budapest nagyrészt kertvárosi jellegű, olyan mint egy vidéki egy kisváros. De te nyilván oda sosem mentél el, mert ott nincs pláza és hasonló látnivalók.
2018. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
78%

Mert itt minden van. Bármit akarok venni van, bármilyen étterembe akarok menni van, bármilyen (városi) szabadidős progit szeretnék van. Vidéken még a legnagyobb városok se közelítik meg ezt.

Plázába hétköznap kell menni vagy olyanba ahol nincs tömdg. Én fent lakom a 11es vonalán, itt nincs se tömeg se szmog, sose akarnék máshol lakni.

2018. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%
Mert itt nem nyihog be a ló az ablakon.
2018. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Budapest nagy részt kertvárosi jellegű? Hol van ilyen?
2018. márc. 17. 21:27
 5/21 A kérdező kommentje:
Azok az ismerőseim, akik ott dolgoznak, ők is inkább városon kívül laknak (pl.: Dunakesziben), ezért nem hinném, hogy Budapest kertvárosi jellegű, meg olyan szmogmentes, ahogy állítjátok.
2018. márc. 17. 21:35
 6/21 anonim ***** válasza:
40%
Budapest pontosan olyan mit amit leirtal. Viszont nrm szeretek itt lakni de sajnos muszaj a munka es megelhetes miatt. Es azt meg nemnis irtad hogy tele van idiota barommal a varos es ez a legnagyobb baj.
2018. márc. 17. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%

XI-XII-II-III. Kerület mind kertvárosi... Csepel, vagy a XX-XXI-XXII, XVI, XVII, mind kertvárosias...

Én már nem ott élek, de igen, az hiányzik, hogy bármikor tudok szusitól kezdve pizzáig bármit rendelni, sok moziból, színházból lehet válogatni, csomó bolt csak Pesten található meg, nem beszélve előadások, jóga tanfolyam, tánc, csomó választék van, nem az van, hogy van a városban egy fitnessz zerem, azt annyi, hanem válogathasz ezer féléből. Nekem ez hiányzik vidéken.

2018. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
77%
Sose költöznék el innen. Kertvárosban nőttem fel, de laktam lakótelepen is, egyikkel sincs problémám. Ahol most lakok, teljesen olyan, mintha vidéken lennék, mègis 8 perc buszozással pláza, metró, vonat közelében vagyok. Kb évente 1x ha van dolgom a belvárosban, egyébként a külvárosban élem mindennapjaimat, itt is dolgozok.
2018. márc. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Utolsó, hanyadik kerületben nőttél fel, illetve laksz most?
2018. márc. 17. 23:00
 10/21 anonim ***** válasza:
75%

Pl.munka miatt? Atlag fizu itt a legmagasabb.

Rengeteg program lehetőseg.

Es valoban a kulso keruletekben nagy kiterjedesű kertvarosi reszek vannak, amit nyilvan egy videki sose fog latni, mert ha vmi dolga van Bp-en az jellemzon a belvarosban van.

Abban viszont sajna igazat kell adjak az egyik valaszolonak, h az emberek itt ritka parasztok, sok fapofa, közöny, stb.. utobbi idoben aranylag sok külföldi varosbn jartam, vhogy mashol nem ilyenek az emberek :/

2018. márc. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!