Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Miért akarna bárki Budapesten...

Miért akarna bárki Budapesten lakni?

Figyelt kérdés

Nemreg voltam Budapesten es hat ugyanolyan, mint mindig. Az autok nem tudnak haladni, olyan dugo van, a bevasarlokozpontokban hatalmas tomeg van, nem lehet se leulni, se megallni egy helyben, mert a tomeg mar tol maga elott. A varos koszos es budos.

Miert szeretnek megis ott lakni az emberek?


2018. márc. 17. 20:13
1 2 3
 11/21 anonim válasza:

Csodás madárcsicsergés kertek, virágok, kedves szomszédok.

Amit leírtál az a belváros azt én is gyűlölöm. De Nyíregyházáról is ez volt a véleményem, ment neked Budapestről. Gyere a 15. kerületbe és hallgasd velem végig a madarakat! :D

2018. márc. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

Azért mert:

- nem akar minden dologért sok pénzt és időt elpazarolva utazgatni a közeli városokba

- több munkahely közül akar választani, már ha van egyáltalán falun munkahely

- közösségi programok, szórakozási-, gasztronómiai-, sportolási lehetőségek közül válogatna

- oktatás, egészségügy magasabb színvonala

- pletykás, mindent jobban tudó ráérős emberek alacsonyabb részaránya

és még sorolhatnám.

Egy falusi

2018. márc. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
80%
Én imádom Budapestet, vidéken nőttem fel, de sose mennék oda vissza élni. Úgy vettem észre, hogy aki nem szereti Pestet az ismerősök/kollégák közül, az mind a belváros lepukkantabb környékein lakik. Az tényleg sok tud lenni egy idő után. De ahogy előttem is írták, tele van kertvárosias résszel a város, én a II. kerület hegyvidékes részén élek, gyönyörű erdőkkel és panorámával körbevéve, az emberek is tök normálisak. Dolgozni pedig a belváros szép részére járok, ott is csak a turistákat kell kerülgetni. Ezt csak azért írom, mert van ilyen része is, nem feltétlenül a Nyugati 1 km-es körzetéből kell kiindulni (a pályaudvarok környéke minden városban a legalja az egész világon). Javaslom, ha legközelebb erre jársz sétálj fel a Gellért-hegyre, a várba vagy a Normafára a Westend/stb. helyett, akkor talán megérted miért ez az egyik legjobb város a világon.
2018. márc. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
86%

én jelenleg a 16. kerületben élek (kertvárosi rész), és szeretek Budapesten élni. szeretem, hogy a mindennapom része a pörgés, szinte bármikor, bárhol el tudom intézni a dolgaimat (bevásárlás, bank, online rendelt áru átvétele stb.) és szeretem, hogy annyi lehetőségem van pl. szórakozni, érdekes előadásokra járni, kikapcsolódni. Pesten van folyópart, hegy, szép parkok, történelmi épületek, múzeumok és ott van persze a koszos, tömött, szürke belváros is, ami a maga módján szép. ilyen helyek bárhol vannak, ajánlom, hogy ne ítélj meg egy várost a rosszabb részeiről. egyébként meg különbözőek vagyunk, van, akinek a pörgés, a belvárosi élet jön be, szereti, hogy ha kell, akkor hajnal 2-kor is le tud ugrani az éjjel-nappaliba valamiért vagy hogy éjszaka is mehet tömegközlekedéssel a dolgára és van, akinek ez az életforma nem jön be, te pont ilyen vagy, és nincs is ezzel semmi gond.

én egyébként vidéken egy kisvárosban nőttem fel, és mikor hazalátogatok, akkor újra meg kell szoknom, hogy szinte minden bolt bezár du. ötkor (szombaton meg délben, vasárnap meg ki se nyitnak), se gyógyszertár se semmi nincs nyitva, a boltok néhol drágábbak, mint Pesten, mert nincs konkurencia és alkalmanként egy TNT vagy egy ex megasztáros koncert az, ami a választható szombat esti program.

2018. márc. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
35%
Én vidékiként vagyok most Budapesten. Számomra akkor lenne élhető, ha az emberek kicsit lelassulnának, kedvesebbek és figyelmesebbek lennének, és az összes autó elektromos lenne már. Nagyon jó hogy sok minden közel van és elérhető, aki ebben nőtt fel az hozzá is szokott az azonnali kielégüléshez, de mivel én csendesebb helyről jöttem, sosem fogom magaménak érezni ezt az egészet. Egy várositól sem várom el hogy vidéket szeresse jobban, mindenki ott lakik ahol neki jobb.
2018. márc. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
39%
Vidéken éltem sokáig, soha többet. Magyarország egyetlem vállalható városa Budapest. Kultúra, tömegközlekedés, éjszakai élet, ügyintézés, a pletykás szomszédok hiánya mind ezerszer jobb, mint bárhol máshol az országban.
2018. márc. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
68%
#16 Az ám a kultúra hogy ne tudj úgy felszállni valamire hogy legalább egy csöves ne lenne rajta. Az egyik most hányta le az 1-és villamoson az ülést. Érdekes vidéken ilyennel több mint 15 év alatt egyszer sem találkoztam, ebben a csodálatos fővárosban naponta megesik a hasonló.
2018. márc. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%
@17: Nyilván nem, de az már inkább, hogy havi 2-3 alkalommal úgy tudok színházba menni, hogy nem nézem kétszer ugyanazt, rendszeresek az új kiállítások, könnyű idegennyelvű könyvekhez, szakkiadványokhoz hozzájutni, itt vannak az ország legjobb oktatási intézményei, legtöbb múzeuma, artmozija, folyamatosan találsz előadásokat a legkülönfélébb témákban.
2018. márc. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
@17 azt vagod hogy Budapest egyes jaratain naponta kozel 500.000 ezer ember megfordul?? Meg jo hogy valaki behanyik. A te videkeden 15 ev alatt nem utazott fele ennyi ember.
2018. márc. 23. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Én a XXI. kerületben nőttem fel, és nagyon szerettem, szeretem Budapestet. Most félig-meddig a XI. kerület egy nagyon forgalmas pontján lakom, illetve egy darabig dolgoztam olyan helyen, ahonnan csúcsidőben a teljes városon át kellett zötyögnöm és teljes mértékben egyetértek azzal, hogy a tömeg, a dugó, stb. nem élhető dolgok. Viszont Budapest nem csak ebből áll. Én is azt tapasztalom, hogy sok vidéki, illetve vidékről felköltözött, de még nem letelepedett ember csak a belvárost tudja elképzelni mint életteret, így azt gondolja Budapest nem élhető, pedig ennél messzebbre is lehetne látni.

Az élhetőséget tekintve Csepel (XXI. kerület) nem sokban különbözik egy vidéki várostól. Mi konkrétan párszáz méterre lakunk a mezőtől, Budapest határától, a levegő teljesen vállalható, átjáró forgalom egyáltalán nincs, aki erre jön, mind erre lakik, így tömeg sincs a boltokban. Húsz perces körzetben van vállalható óvoda, iskola, gimnázium, bolt, igazából minden. A környék tiszta, rendezett. Pláza is van, igaz az már tényleg inkább a vidéki plázákra hasonlít.

Ugyanakkor éjjel-nappal elérhető 40 perces utazással a belváros (most ez így leírva soknak tűnik, de én teljesen hozzá vagyok szokva), annak minden lehetőségével, munkahelyekkel, kulturális programokkal, szórakozási lehetőséggel, és azzal, hogy gyakorlatilag amit szeretnék, bármit megkaphatok, sőt versenyeztethetem az árakat, mert van konkurencia. Egyszerűen ha valamit szeretnék, az van.

A XI. kerületben ez fokozottan igaz, és rendkívül előnyös, mivel egyetemistaként nem mindig sikerül értelmes időpontokra időzíteni a bevásárlást, meg úgy általában az életet. Amit onnan hiányolok az az otthonos park, amit magaménak érezhetek, mert bár zöld terület többé-kevésbé van a közelben (pl. Kopaszi-gát, Feneketlen-tó, Gellért-hegy) amíg odaérek, illetve ott is, rengeteg olyan emberrel találkozom, akiknek ez a környék nem az otthona, hanem csak átutaznak rajta. Ez pedig engem zavar, szóval a későbbiekben én is olyan helyen szeretnék letelepedni, ami inkább lakóövezet.

Amit még nagyon szeretek a városban, az a tömegközlekedési rendszer, mert bár igaz, hogy sokszor dugó van a belvárosban, de tulajdonképpen nincs is szükséged arra, hogy autóval közlekedj, mert van egy alapvetően jól működő, jó hálózattal rendelkező, pörgős tömegközlekedés.


Összefoglalva leginkább a lehetőségek miatt szeretek itt lakni, illetve nekem hozzájön az is, hogy ez az otthonom, nem elszármaztam valahonnan, hanem az a plusz, ami másokat visszahúz a szülővárosukba, az engem ide köt.

Hozzáteszem, hogy ha én egyszer majd gyereket nevelek, akkor azt itt szeretném megtenni, de nem tipikus "pestinek". Engem sem úgy neveltek, hogy mintapéldánya legyek "a pestinek, aki még csak képen látott tehenet", és én sem így tervezem nevelni a gyermekeimet. Viszont ezt szerintem önmagában egy cseppet sem korlátozza maga a város, illetve ez nem is ettől függ. Rengeteg vidéki is csak képen lát tehenet.

2018. márc. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!