Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Budapesten miket érdemes...

Budapesten miket érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
A barátnőmmel mennénk fel egy napra(reggeltől estig) ès érdekelnének különleges helyek, pl hallottam olyanról, hogy van egy kávézó ahol macskák vannak. A lényeg, hogy lehetőleg ingyen legyen:D Ha jól tudom 2000Ft a jegy Szegedről Pestre csak oda vonattal. Ebben is szeretnék megerősítést kérni. És ha felvinnénk a biciklit, úgy mennyi lenne? Ha busszal olcsóbb, arról is szivesen hallanánk infókat.(16 évesek vagyunk). Érdekel még a színház, csak oda nem valószínű, hogy bemehetünk csak úgy hétköznap jegy nélkül:D Ha valahol szoktak ingyenes programok lenni az is érdekelne. Ja meg hogy hány órakor megy és jön Szegedre/Pestre az első vonat/busz. Meg valami művészmoziról is hallottam, de oda se valószínű, hogy beengednek csak úgy megnézni a belsejét. Vagy igen? Szóval ha bármi érdemleges eszedbe jut vagy tudsz szolgálni némi infóval, azt megköszönném. és hány óra az út oda? Köszi mindent.

2018. máj. 28. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Nem működik nálad a MÁV menetrend oldala? -.-

Annyira életképtelen vagy, hogy azon is meglepődnék, ha egyáltalán eljutnál Pestre.

2018. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Aki már tapasztaltabb ebben, jobban tudja, hogy jövünk ki legolcsóbban, erre lennék kíváncsi:)
2018. máj. 28. 19:29
 3/6 Márciuska ***** válasza:

A vasúti menetjegyárakat megtalálod a MÁV honlapon, a bicikliért is fizetni kell, annak is utána tudsz nézni, a volán díjtáblázatot pedig a volán.hu-n. A menetrendekhez javaslom a menetrendek.hu-t, itt a vonat és busz találatokat is kiadja, és össze tudod hasonlítani őket, és azt is látod, mennyi ideig tart az út. Itt találod azt is, hány km az út, ez alapján tudsz árakat keresni. Ha Pesten összesen legfeljebb 10 buszjegyre lesz szükségetek, érdemes tizes gyűjtőjegyet venni, úgy darabja csak 300 forint.

Programokhoz ajánlom böngészni a programturizmus.hu-t, remek ötleteket lehet találni. A cicakávézó tényleg létezik, több is van, egy a Damjanich utcában, egy a Révay utcában. Ha jól emlékszem, én a Damjanich utcaiban voltam, itt vagy a fogyasztásért kellett fizetni, vagy ha csak cicát akartál simogatni, akkor pár száz forintot. Kis alagsori hely, a cicák cukik és szelídek, nekem tetszett.

Színházba szerintem se engednek be, de ha érdekel az Operaház, vasárnap délutánonként van vezetett turistalátogatás, meg lehet nézni. Bár most nem tudom, működik-e, mivel felújítás alatt van, de érdemes utánanézned az opera honlapján.

Ingyenes programnak a sétákat ajánlom, rengeteg a felfedeznivaló! Gyönyörű terek és épületek vannak. A Budai várat nagyon érdemes keresztül kasul bejárni, csodás a kilátás. Ugyanez érvényes a Gellérthegyre is. Szabadság tér, Kossuth tér szintén megér egy sétát. Nem is beszéve a Margit-szigetről, ahol akár egy egész napig lehet sétálni! A japánkert, a kolostor- és templomromok, de van gumikerekű városnéző kisvonat, és persze a szökőkút, ami csodás zenés vízijátékkal vár minden órában! Este fényfestéssel!

Ha érdekel a vasúti terepasztal, a Miniverzum isteni, de sajnos 2700 ft a belépő. Viszont a Vasúttörténeti Parkba június 9-én ingyenes lesz a belépés, mert pályavasúti nap lesz!

Ha szerettek kirándulni, a budai hegyekben rengeteg a turistaút, de érdemes megnézni a Rókahegyet is - a sziklamászók kedvence, de sétálgatni is szép. Szintén látványos séta a Törökugrató tanösvénye és a Kő-hegy. Ha érdekel történelmi nagyjaink síremléke, érdemes benézni a Kerepesi úti temetőbe - tudom, hülyén hangzik, hogy temetőbe menj turistának, de sokan járnak megnézni Kossuth vagy Babits síremlékét. És ha nem sajnáltok fejenként 1000 ft-ot, a Füvészkert csodaszép! Igazi gyöngyszem! A Szemlő-hegyi barlang és a Pálvölgyi barlang is szép, és ha kombinált belépőt vesztek, ami mindkét barlangba jó, az 1600/fő.

2018. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük a választ!:)
2018. máj. 30. 15:25
 5/6 anonim ***** válasza:
gyűjtőjegyet venni hülyeség. Napijegy 1650 és annyit mész amennyit akarsz.
2018. máj. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ingyenes programok annyira nincsenek. Terek,sétányok,kilátók nagyrészt amik ingyenesek.

De itt van pár dolog amit összeírtam még anno a nem pesti ismerőseimnek pl. Hősök tere( Hősök tere, 1146),Kossuth Lajos tér,Duna korzó,Citadella,Budavári Palota, ( Szent György tér 2),Halászbástya(A felső szint 500 ft diákkal de anélkül is még élni lehet ha nem mész fel)Normafa( Eötvös út 59, 1121, itt inkább sétálni/túrázni jó de ez akkor jó ha több napra jöttök)

Széchenyi emlékmű, (Széchenyi-emlék út 12, 1121, kívül nagyon szép, de ha beakartok menni akkor fizetős), Gül Baba Türbe és Rózsakert,(Mecset u. 14, 1023)

Pár párszázas megnézni való,amit lehet érdemes lenne megnézni:

Sas-hegy kilátó,( Tájék u. 24, 1112) Belépőjegy csak a kiállításra és a kilátóba (panoráma távcső használatával) 450 Ft/fő(diákkal)

Ugye a Halászbástya teteje

A Szent István Bazilika 800 ft/fő(diákkal)

Mátyás Templom(Szentháromság tér 2, 1014 Templomba 1200Ft/fő(diákkal)

A toronyba: 1200Ft/fő (diákkal)

2019. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!