Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ma megtudtam útlevél készítés...

Ma megtudtam útlevél készítés közben hogy van érvényes útlevelem, vagy idáig volt (persze nincs meg) tehát idáig az eltűnt /lopott útlevelemet vki szabadon használhatta?

Figyelt kérdés
7500ft helyett 15e volt a készítés,önhibámon kívül nincs meg az érvényes útlevelem és még dupla akkora költséget is kel fizetni?!na ne már!egy egyszerű repülés miatt....
2019. szept. 28. 00:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Nem használt a azt senki. Ha anno, amikor eltűnt nem jelentetted be, es az ervenyessegi ideje meg nem jart le, akkor egyértelmű, hogy érvényes. Eltűnés elvesztés, rongalodas eseten mindig dupla a dij. Lopás eseten sima, ha be tudod mutatni a rendőrségi bejelentő lapot.
2019. szept. 28. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem teljesen jogos, hogy ha nem tudsz rá vigyázni, és eltökíted, akkor kerüljön már duplába az elkészítése, hiszen azért kell kiállítani neked még egyet, mert béna voltál.

Ha ellopták, vagy sejted, akkor menj a rendőrségre és köröztesd az útleveled, ebben az esetben ingyen adnak újat. Ez azért is érdemes, mert ha visszaélnek vele, akkor ne téged vegyenek elő, hanem tudják azonnal, hogy az említett útlevél lopott.

2019. szept. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Ha még érvényes volt az "ellopott" akkor ingyenes a pótlás.
2019. szept. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%

"Ma megtudtam útlevél készítés közben hogy van érvényes útlevelem....

önhibámon kívül nincs meg az érvényes útlevelem"


Hmm... Ez az önhibámon kívül ez csak akkor áll meg, ha betörtek hozzátok.


Amennyiben elkeveredett, elvesztetted, úgy nem önhibádon kívül nincs meg.

Nem ártana, ha az emberek vállalnák a felelősséget a saját tetteikért és nem másokra mutigatnának állandóan. Igen, ha elhagytad, elkeveredett, akkor az a "bünti", hogy sokat kell fizetned.

Ha ellopták, akkor meg már észre kellett volna venned, elvégre nagy valószínűséggel felnőtt ember vagy.

Igen, visszaélhetnek vele, ha ellopták. ha egészen biztos vagy benne, hogy nincs a lakásotokban, akkor érdemes lenne valóban bejelentést tenned a rendőrségen.


Amúgy mielőtt elmész, esetleg törhetnéd a fejed, mikor használtad utoljára, hova vitted, mikor volt veled?

2019. szept. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
4%
#4-es vagyok, azt írtam, ingyen adnak új útlevelet a lopott helyett, de hülyeséget írtam. Kisebb okmányokkal lehet, hogy így van, nekem adókártyával volt íg, de útlevéllel nem.
2019. szept. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
#7 Útlevélnél is ingyenes a pótlás ha ellopták. Sőt, még a rendőrségre se kell menni, egyszerűen be ikszelni azt a rubrikát. Én az ügyfélkapun keresztül igényeltem meg a pótlást, még az okmányirodába se kellett elmennem. 2 héten belül jött az új postán, de a régi lejárati dátumával megegyező lejárati dátummal.
2019. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Pontosan úgy van, ahogy #4/#8-as válaszoló írta, hiba lett lepontozva, a tényekkel felesleges vitatkozni.
2019. szept. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
nemtom engem tájékoztattak,hogy elvileg érvényes csakhát "nincsmeg" így jártam sajons dupla összeget kellett fizetnem,mindenki figyeljen oda ilyen ha ilyen tröténik esetleg!menjen előbb rendőrség,ott tájékoztatás,azt spórol-gondolkodni előre:)bár ez spontán akció volt szinte beestünk a kormányablakba...
2019. szept. 28. 18:10
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

"nemtom engem tájékoztattak,hogy elvileg érvényes csakhát "nincsmeg" "


Arról tájékoztattak, hogy nincs meg? Honnan tudjak? Nem a te útleveled? Nem otthon tartod?

2019. szept. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
az útlevél nincsmeg,de az érvényessége jó volt,tehát ahol megvan az útlevél ott és annál használható így értettem.
2019. szept. 28. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!