Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ma megtudtam útlevél készítés...

Ma megtudtam útlevél készítés közben hogy van érvényes útlevelem, vagy idáig volt (persze nincs meg) tehát idáig az eltűnt /lopott útlevelemet vki szabadon használhatta?

Figyelt kérdés
7500ft helyett 15e volt a készítés,önhibámon kívül nincs meg az érvényes útlevelem és még dupla akkora költséget is kel fizetni?!na ne már!egy egyszerű repülés miatt....
2019. szept. 28. 00:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Valami itt nem kóser. A 15e forint, az a második magánútlevél kiállításának illetéke, de ezt nem arr az esetre találták ki, ha az elsőt elhagyod, hanem ha olyan országba akarsz utazni, ahova jobb üres útlevéllel menni.


Egyébként ha egy évre kérted volna, akkor 5000Ft. De akkor is szerintem az lenne a nomrális ügymenet, hogy a régi elvesztését bejelented, majd kérsz egy újtat, aminek ugyanúgy 7500 lesz az illetéke.


Az elveszett útlevéllel az a baj, hogy ha nem jelented be és nem regisztrálják elveszettként és valaki visszaél vele, akkor neked lesz kellemetlen.

2019. szept. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

6!


Dehogynem kell bejelenteni a rendőrségen. Ok elektronikusan értesítik a kiállító hatóságot a bejelentésről. Csak úgy viccből nem ikszelheted be, hiyh elloptak

2019. szept. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem kérnek rendőrségi feljelentést.
2019. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Dehogynem.


"

Mi a teendő akkor, ha ellopták, megsemmisült vagy elvesztettük az útlevelet?


Akinek az úti okmányát eltulajdonították, megsemmisült, vagy elvesztette, köteles azt haladéktalanul, de legkésőbb a tudomásra jutástól számított három munkanapon belül az úti okmány iránti kérelem átvételére jogosult szervnél vagy az útlevélhatóságnál bejelenteni. Az úti okmány eltulajdonítása miatt a bejelentési kötelezettség a rendőrségnél tett feljelentéssel is teljesíthető.


Ha a bejelentési kötelezettséget a rendőrségnél teljesítették, a rendőrség elektronikus úton értesíti az általános hatáskörű útlevélhatóságot. A járási hivatal, illetve az általános hatáskörű útlevélhatóság haladéktalanul gondoskodik az úti okmány eltulajdonítása, megsemmisülése, elvesztése tényének központi útiokmány-nyilvántartásban történő átvezetéséről. "


[link]

2019. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nekem hiába magyarázol, pontosan tudom hogyan igényeltem és kaptam új útlevelet.
2019. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyilván te a törvények felett állsz.
2019. szept. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem, hanem neked nincs lövésed sem a témához, csak okoskodsz itt...
2019. szept. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!