Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Amerikába repülök átszállásal,...

Amerikába repülök átszállásal, le kell pecsételtenem az útlevelemet?

Figyelt kérdés
A kérdés magáért beszél. :) Svájcban fogok átszállni és hallottam, hogy mindkét helyen le kell pecsételtenem az útlevelemet. Ez valóban igy van? És ha igen, akkor a repülőtér melyik részlegén tudom ezt megtenni? Köszi előre is!

2019. okt. 30. 16:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellett semmi ilyesmit idén januárban. Németországban szálltam át.
2019. okt. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

USA belépésnél kapsz pecsétet.

Schengen elhagyásakor magyar állampolgárok nem kapnak pecsétet, de az útlevélellenőrzésen megnézik majd.

2019. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Minden ország ami nem Eus ott van útlevél ellenörzés, és ott általában nyomnak is bele egy pecsétet.

Szerintem svájcban automatikusan lesz még mielött a tranzitba be érsz.

Amerikában meg 100%, hogy van ellenörzés.

2019. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Első vagyok. Igen, Amerikában ahogy leszállsz a gépről, egyből vámellenőrzéshez vezet az út mindenkinek, az magától fog értetődni, ott nem kellesz keresni hogy hol :)

A svájci helyzetről nem tudok, én Münchenben szálltam át, itt nem néztek az útlevelemre, nem kaptam pecsétet, egy önellenőrzős kapun kellett átmenni csak útlevéllel ha jól emlékszem.

2019. okt. 30. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Zurich-ben kell átszállnom, majd esetleg megkérdezem az adott légitársaságot M.országom, hogy szükséges-e a pecsét, de úgy látom, hogy nem kell majd Svájcban. :)
2019. okt. 30. 22:24
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold, hogy ezt majd neked kell kitalálni, hogy Zurich-ben kell-e pecsét. Ha kell akkor rögtön ahogy leszállsz a gépről egy kapun át fog vezetni az út, ahol kapod a pecsétet. Ha meg eljutsz az amerikai gépig pecsét nélkül akkor nem kellett.


(Amúgy mentem már New York-ba zurichi átszállással (gondolom Swiss-el mész), nem kell semmi.)

2019. okt. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Svájcban nem fogják lepecsételni, csak Amerikában. Utazási szempontból Svájc olyan, mintha EU-tagállam lenne, szabad az átjárás.
2019. nov. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Így igaz, erre neked nem kell külön felkészülni :)!

Ha útlevél ellenőrzés, pecsételés van, akkor ezt el sem tudod kerülni.

Neked csak a gate-t kell keresned.

2020. ápr. 16. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!