Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mikor olcsóbbak a repülőjegyek?

Mikor olcsóbbak a repülőjegyek?

Figyelt kérdés
Jövő nyáron repülnénk, sajnos lemaradtam a Wizzair Black Friday akcióról. Lesz még a közeljövőben hasonló leárazás? (elsősorban fapadosok jöhetnek szóba)
2019. dec. 9. 12:53
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Elég kiszámíthatatlan, pláne fapadosoknál. Honnan hova és mennyiért van most a jegy?
2019. dec. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nincs konkrét cél még, az árak döntenek. Nem a napi áringadozásokra gondoltam, hanem ha lenne valami nagyobb akció, ami cak aznap érvényes, vagy pl karácsonyi akció stb.

Ismerősöm Black Friday akció keretében Athénba vett jegyet nyár közepére, oda-vissza 20 ezerért. Hát ez pl most 30ból sem jönne ki. Hatan mennénk, tehát az ár is fontos.

2019. dec. 9. 13:04
 3/10 anonim ***** válasza:
Fapadosoknál kiszámíthatatlan, de általában 6-8 héttel indulás előtt a legjobb, akkor szoktam megvenni. Van egy alap rálátásom, hogy mi szokott lenni a reális összeg, követni szoktam az ármozgást (inkognitó módban, minden egyes alkalommal kitörölve a sütiket) és amikor elfogadhatóra esik, akkor csapok le rá. Black Friday/Cyber weekhez hasonló nagy akció nem tudom, mikor lesz, talán a két ünnep között érdemes ránézni, illetve iratkozz fel az összes hírlevélre, én is sok akcióról emailen keresztül értesülök. Sok sikert kívánok.
2019. dec. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 aHermann ***** válasza:
91%

Szia!


A Wizzair januárban is szokott akciózni, de van, hogy csak a klubtagoknak.


Esetleg nézz más légitársaságot, illetve más induló helyet. Bécs, Debrecen, esetleg Pozsony. (www.skyscanner.hu) (utána foglalni a légitársaságnál)


Azért a nyár elég rizikós. Több légitársaság (pl. Easyjet, Norwegian) az előre foglalást részesíti előnyben, és júniusra is ki lehet fogni akciókat (pl. tavaly januárban júniussal bezárólag elég nagy akcióik voltak egész Európában, illetve az Easyjetnek átszállással lehetnek jó áron kihozható útjai).

Nálunk az a gond, hogy sokan utazási irodával mennek tengerpartra, és az irodák már a fapadosoknál kötik le az utakat (lásd csomagmizéria Ryanair, Wizzair), így magasan tartva az árakat. Persze ki lehet fogni egy-egy jó árú utat 2-3 hónappal az indulás előtt.


Emellett az adott légitársaság más üzletpolitikát folytat országonként. (Pl. Wizzairnél jövő ősz még bőven 30e/út felett van, ehhez képest Krakkóból 5e/út ugyanakkor ugyanoda.)

2019. dec. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. dec. 9. 15:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Még esetleg annyival egészíteném ki a fentieket hogy mindig mielőtt nézegeted a repjegyeket a sütiket (cookie-k) töröld ki a böngésződben mert ha érzi a vérszagot az algoritmus hogy egy adott dátumra már sokadszor keresel rá akkor bizony sajnos drágábban adja ki neked azokat a repjegyeket.
2019. dec. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 Ez csak egy városi legenda...
2019. dec. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A hatos által leírt cookie-dolog totális baromság. A wizzair oldalán mindenképp.

Ha csak úgy általában nézegetsz, bőven ráérsz a jövő nyárig vásárolni, mert a nyaralójáratok és a tengerparti járatok most még nagyon drágák. Ilyenkor vásárolnak a lúzer családapák, akiknek bármi pénzt megér, hogy a februári szabadságolásig megmondják, hol és mikor fognak nyaralni.

A nyári jegyek május-júniusra lesznek valóban olcsók.


CSa érdekességképp mesélem el, hogy a mi júliusi nyaralásunkhoz /tengerpartra/ október elején volt 9000 Ft a retúr repülőjegy a Wizzairnél. Szóval a Black friday és egyéb akciók szitén nagy átverések.

Ha most akarsz vásárolni, akkor vegyél a télre /febr-márciusra/ valami jót. 6-8000 Ft-ért szuper helyekre lehet eljutni. De tudod, google a barátod.

2019. dec. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, 2015-ben volt a legkorábbi hivatkozás amit hirtelen találtam, de lehet hogy van korábbról is, ami a szakirodalomban a repjegyek áránál a "dynamic pricing"-al foglalkozik ami gyakorlatilag egy algoritmus ami valós időben elemzi a keresletet és annak megfelelően változtatja az árakat. Úgyhogy totális baromságnak nem gondolnám, maradjunk annyiban hogy megoszlanak a vélemények:)
2019. dec. 10. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A dinamikus árazás valóban igaz, de az más, mint ez a cookie-s szóbeszéd, az nem is lenne jogszerű ha nem ugyanaz lenne a jegy ára mindenkinek, hanem személyre szabottan áraznának.
2019. dec. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!