Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Milyen munkakörök vannak,...

Milyen munkakörök vannak, ahol a repülés közelében lehet dolgozni?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy bölcsész (nyelv) szakon tanulok, egy félévem van hátra. Nagyon érdekel a repülés világa, de légiutas-kísérőség nem hiszem, hogy nekem való, inkább a földön szeretnék dolgozni, vagy valamelyik társaság irodájában, esetleg a reptéren. Van valami ötletetek, merre indulhatnék, hogyan képezzem magam tovább, hogy ezen a területen kaphassak állást?

2020. jan. 4. 00:44
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Bölcsész szakkal...? Bőrönd bepakoló, catering feltöltő és hasonló.

Ha korábban eszedbe jut a repülés körüli munkavégzés, akkor a repülésirányító egy izgalmas foglalkozás, de még a logisztika is jobb, mint a bőrönd ki-bepakoló.

2020. jan. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%

Persze 1-es, tudjuk, meg a reptéri McDonald’s... hagyjuk már ezt. Pontosan a nyelvtudás miatt van egy nyelvszakos bölcsészdiplomának jó piaci értéke, jómagam is rendszeresen járok népszerűsíteni az energetikai szektorban működő munkahelyemet.


Kérdező, ha jók a társas készségeid és nem riadsz vissza a panaszkezeléstől, legitarsasagi ügyfélszolgálatoknál érdemes kezdeni. Aztán ha már egyszer bekerülsz a körforgásba, könnyű más területek felé mozdulni.

2020. jan. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is az ügyfélszolgálatra gondoltam, vagy akár egy konkrét légitársaság pesti irodájára (például ha valaki anglisztikás, a British Airwayshez, németeseknek a Lufthansához, franciásoknak az AirFrance-hoz van talán nagyobb esélye bekerülni). Az Emirates szokott még keresni a call centerükbe embert angol+egy másik nyelvvel, de kérnek több év customer service tapasztalatot ahhoz a munkához, ezt lenne jó megalapozni valamivel.
2020. jan. 4. 13:26
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem voltak olyan munkahelyeim, ahol a főnöknek köszönhetően mindig repülés közelében érzetük magunkat:D (nem a reptér) Nyelvtudás és MA dipl. szerintem jó ajánlólevél a repülős helyekhez
2020. jan. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
A bölcsész diploma semmit nem ér a repülés közelében sem. A nyelvtudás persze alap, de ha van más jelölt rajtad kívül, aki ugyanolyan jól beszéli az adott nyelvet, akkor nem leszel előnyben a diplomád miatt. Csomagpakolás, földi kiszolgálás, esetleg checkin, ahova alkalmas lehetsz (gyakorlatilag) diploma nélkül.
2020. jan. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A Wizz Airnek szoktak lenni meghirdetve gyakornoki állásai, ahol fel van tüntetve, hogy milyen elvárások vannak hozzá, ha még nincs semmilyen tapasztalatod. Oda üzemi szervezési stb. munkákhoz nem feltétlenül szükséges gazdasági diploma. A földi kiszolgáló cégek (Celebi, MGH, Menzies, BudPort) is szokott hirdetni szellemi munkát (ügyfélszolgálat, értékesítés, adminisztráció, check-in agent), ezeket is érdemes átnézned, esetleg felhívni őket, hogy mit tudnak mondani konkrétan erre a kérdésre.


Utaskísérőt is érdemes lehet nézni, ott nem állandó jelentkezés van, hanem bizonyos alkalmakkor szoktak csinálni ilyen rendezvény-szerű egy napos tájékoztató-jelentkező dolgokat, ahová érdemes lehet elmenned, ha érdekel.


A repülőtéren is szoktak lenni adminisztratív munkák, ahonnan el lehet indulni, de nem tudom, hogy gazdasági végzettség mennyire fontos hozzájuk.


Légi irányításnál a HungaroControl mostanában folyamatosan hirdeti az irányító képzését, de ezek közül talán az a legkeményebb feladat (utaskísérőt leszámítva), ahhoz sem fontos gazdasági diploma.


Sok mindentől függ: milyen képességeid vannak, milyen tapasztalatod, mi érdekel stb., írok néhány linket, ahol el tudsz indulni:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Személyes tapasztalataim alapján az ott dolgozók nem nagyon szeretnek dolgozni, nem tudom, hogy olyan a munka, vagy ők olyanok, de fontos előtte minél jobban tájékozódni, mint úgy általában is.

2020. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! :)
2020. jan. 10. 12:17
 8/9 anonim válasza:

Szia!


Wizz irodájába szinte állandóan keresnek gyakornoki és full-time pozíciókra embereket. Én megpróbálnám a helyedben azt, hogy jelentkezel gyakornoknak és ha megvan a diploma, nyugodtan megpályázhatsz egy teljes munkaidős állást.

2020. jan. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Földi kiszolgálásban dolgoztam (sajnos már nem, mindenhol leépítések voltak a vírus miatt, de bízunk az újraéledésben), a pozíciók kb 90%-a nem diplomás egyáltalán. Egy check ines képzés nagyjából 2 hét, be kell magolni sok mindent, élesben pedig tökéletesíteni. Sok egyetemista dolgozik/dolgozott ott. Más munkakörökben, pl rampatiszt, szerelő, cégen belüli vagy állami okj képzésen kell szakszolgálati engedélyt szerezni, de ezekhez sem feltétel a diploma. Eszközkezelőnél sem, de ott mondjuk kérnek csomó más vizsgát, C és/vagy D kategóriás jogsi, nehézgépkezelői, targoncás stb. Meg nem tudom, hogy lány vagy-e, de ha igen, akkor eszközös és rakodó nem nagyon játszik, mert nehéz fizikai munka. Az utasbiztonságiaknál sem kell egyetemi végzettség, a cèg képez ki. Ami hátrány, hogy ezek a posztok elég szrul fizetnek. Főleg a check in és a rakodó, az tényleg nagyon kevés, ezért is nagy a cserélődés. A többiből azért meg lehet élni, de nem nagylábon.

Vannak vezetői állások (DAM, előtér ügyelet stb), amikhez leginkább protekció kell és reptéri tapasztalat. Ha ez megvan, itt sem a diploma a lényeg, pláne nem az, hogy milyen van neked. Nyilván ha mérnököt vagy informatikust keresnek, akkor bukta, de ez egyáltalán nincs így mindig.

Aztán persze ott az irányító, ott az a fontos, hogy a teszteket tudd teljesíteni. Ha ez megvan, mindegy, mit végeztél, nem sikerül annyi embernek, hogy diploma alapján válogassanak köztük. HungaroControlnál viszont azt ugye tudod, hogy 10 évet alá kell írnod velük? Vagy ki kell fizetni a képzést, de az iszonyú drága.


Úgyhogy ne hallgass az első idiótára, kizárt, hogy dolgozott volna valaha a reptér közelében is, akkor nem írna ekkora blődségeket, hogy valaki csak csomagot pakolhat, ha BTK-t végzett. Az igaz részben, amit a későbbi emberke írt, hogy maga a BTK diploma nem fog nagy előnyt adni a legtöbb helyen, de NEM igaz, hogy csak műszaki végzettséggel fognak veled szóba állni, ha nem specifikus az adott munka.

Ja az viszont még szintén igaz, hogy nagyon nézz utána annak a munkakörnek, amit szeretnél csinálni, mert sajnos tényleg sokan nem szeretnek dolgozni, mivel nem tudták, mivel jár a poszt, amit vállaltak. Ez elég kellemetlen, pláne ha köti az embert a szerződés.

2020. ápr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!