Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tényleg kockázatos közvetítőn...

Tényleg kockázatos közvetítőn keresztül venni repülőjegyet?

Figyelt kérdés

Igazán nagy, átszállásos repülőutat most tervezek először. Az lenne az első gondolatom, hogy az adott légitársaságnál foglaljam le a jegyeket, de a keresőkben a különféle közvetítő cégek (budget air, Opodo, Go to gate stb.) több tízezer forinttal olcsóbban adják ugyanazt. Szerintetek valós kockázata van annak, ha ilyen oldalon veszem meg? Nem ugyanolyan biztonságos ez, mint mondjuk bookingon szállást foglalni? Hiszen ott sem közvetlenül a szállodával kerülök jogviszonyba.

Akinek esetleg van tapasztalata ilyen vásárlással, azt nagyon megköszönöm, ha leírja.



2020. jan. 10. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Az ismert, neves oldalak biztonságosak, nem kell tőlük tartani.Százszor vettem már jegyet ilyen oldalakon, soha semmi gond nem volt velük.
2020. jan. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! És ezek, mármint az Opodo és a Go to gate ismert, neves oldalnak számít, ugye? :)

(Nem is hittem, hogy kapok olyan választ, ami nem arról fog szólni, hogy a nappaliba se menjek át, nemhogy külföldre, ha még ezt sem tudom :) Ezért külön köszönet!)

2020. jan. 10. 13:47
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Például módosul a gép indulásának az ideje és erről a közvetítő oldal téged nem tájékoztat megfelelően vagy nem időben. Esetleg törölnek egy járatot és te erről a becsekkoláskor szembesülsz indulás előtt egy nappal. Megvan annak a kockázata, hogy félúton elakad az infó és később jut el hozzád. Az utazómajmos csoportban Facebookon sok ilyen történetet írnak le, esetleg lépj be és olvass utána. A gotogate-ről és opodo-ról is írnak negatív dolgokat. Nekem nem érné meg az a néhány ezer, mindig közvetlenül foglalok.
2020. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mi még soha nem vettünk közvetítö oldalon keresztül repjegyet.

Szervezett utat vettünk már sokat(ok Németországban, és minden egyben sokkal olcsobb mint külön külön).

De csak repjegy a közvetítö oldalon is pont annyi mint a légitársaság direkt oldalán. A közvetítö oldalakat össze hasonlításra használom, majd a légitársaság oldalán megveszem a jegyet pont uygan annyiért.

2020. jan. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2020. jan. 10. 14:14
 6/18 A kérdező kommentje:

#4, ha ugyanannyiba kerülne, akkor fel sem merült volna bennem ez a kérdés. De a skyscanner találataiban 5 számjegyű különbség van a közvetítős ár és a légitársaság saját ára között azoknál a jegyeknél, amikre kerestem.

Közben keresgéltem még, sok helyen szidják ezeket az oldalakat... Lehet, hogy akkor rászánom azt a pluszpénzt a biztonságra. Elvégre a jegy árának ez relatíve kicsi százaléka - csak annyi kiadás van egy ilyen nagyobb út kapcsán, hogy jó lenne spórolni, ahol lehet.

2020. jan. 10. 14:17
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem vennék közvetítőn keresztül jegyet. Ha hosszabb utat tervezel az amúgy sem olcsó az az 5-10 ezer meg nem ér annyit hogy aztán hoppon maradj.
2020. jan. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
#7 ebben teljesen igazad van.
2020. jan. 10. 15:41
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
a mai világban tök felesleges közvetítőkön keresztül repjegyet venni. olyan egyszerű elintézni a légitársaság oldalán, egy 10 éves is el tudja intézni
2020. jan. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 gublug ***** válasza:

Ajanlom meg a skycanner.hu-t.


Mindig magam veszem a jegyeim!

2020. jan. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!