Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülés tériszonnyal?

Repülés tériszonnyal?

Figyelt kérdés
Nagyon tériszonyos vagyok. Nem tudom hogy bírnám ki a repülést. Akkor is tériszonyom van ha pl egy lépcsőházban megyek és nem látok ki de érzem hogy megyek felfelé. Repülőn jelentkezik ez? Van valakinek van tapasztalata?

2020. febr. 15. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Én tériszonyos vagyok, de elsősorban olyan helyen jön rám, ahol ténylegesen le is zuhanhatok. Ablakon keresztül kinézve például kevésbé.


Ezért soha nem volt gondom a repüléssel. De úgy tűnik, enyhébb az esetem, mint a tiéd.

2020. febr. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Repülőn nnem lesz, nyugi! :-)
2020. febr. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A tériszony teljesen más dolog. Bár vannak, akikenek ettől is fóbiájuk van.

Ki kell próbálni, az egyszer szent.

2020. febr. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Én egy székre/létrára sem merek felállni, de a repüléssel soha semmi problémám nem volt.
2020. febr. 15. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A tériszony nem azt jelenti, hogy ha lenézel akkor szédülsz? Mert nekem csak akkor jön elő az a rossz érzés. Repülőgépen sosem ülök az ablak mellé, zenét hallgatok, olvasok stb. még soha nem voltam rosszul. Viszont az Óriáskeréken már igen 😀
2020. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne az ablak mellé ülj.
2020. febr. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem az ablak mellett ülsz, szerintem nem lesz gáz. A repülőn, ha nem nézel ki, olyan érzés, mintha buszon ülnél.
2020. febr. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzőekhez csatlakozom: ha nem nézel ki az ablakon, nemigen fogod kellemetlenül érezni magad.
2020. febr. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%
nekem tériszonyom van. 10xszer repültem már ha nem nézel ki az ablakon akkor nincs gond. Edzheted magad repülési videókkal jobban hozzászoksz a látványtól. De azért ne utazz el távoli helyekre mert tériszonyod van ebben a rövid életben megfosztanád magad? A lényeg hogy ne nézz ki az ablakon és akkor nincs gond. Bécsbe repülj el.
2020. febr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ablak: mivel ablak mögül nézek ki, nekem például olyannak tűnik az egész, mint egy mozi. Nem tudatosul bennem, hogy én vagyok fent az égben, olyan magasan.


Kisgépen (sportrepülő) már keményebb a helyzet, mert ott körös-körül kilátsz, az már nem tűnik szimulátornak. Eleinte kicsit szokatlan lehet, talán kicsit ijesztő is, de hozzá lehet edződni.


Viszont egy nyitott gépen, amilyenekkel főleg régen repültek, nem hiszem, hogy kibírnám ugyanezt. Rettegnék, hogy kiesek belőle.

2020. febr. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!