Milyen repülni?

Figyelt kérdés
Inkább az érdekelne hogy a hányás/hányinger mennyire jellemző, sajnos nagyon hányás fóbiám van. Rágondolok és ráz a hideg. Ősszel fogok repülni, nem hosszú út csak 2 órás. De én a hullámvasúton is nagyon rosszul vagyok. A fel/leszállást pedig csak így tudom elképzelni

2020. máj. 20. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
71%
Azért a repülő nem annyira ráz, mint egy hullámvasút (normál esetben :O). Közvetlenül le-és felszálláskor a rossz, mert akkor egyszerre fordul és süllyed, vagy éppen emelkedik a gép, és olyankor tényleg nem tudja az ember, mi merre hány méter, elég kellemetlen érzés. De talán ha ablak mellett ülsz, akkor elviselhetőbb, ha közben kinézel.
2020. máj. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Most ez lehet nagyon hülyeség de előfordul olyan hogy valakinek hányni kell?
2020. máj. 20. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Felszállás leszállás kicsit néha tényleg húzós tud lenni, de amúgy kb mintha buszoznál. Régen azért a szovjet csodákkal gázosabb volt, ott beokádtak elég sokan, de a modern gépeken max gyerekek szoktak meg akinek amúgy is éppen gyomorrontása van. Szóval nem jellemző.
2020. máj. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Én kettő évvel ezelőtt utaztam először repülővel Bulgáriába. Férfi létemre nekem is hányingerem szokott lenni buszon, úgyhogy előre féltem.

Az ablak mellé foglaltam helyet és a szárnynál, mert úgy hallottam, hogy azt az érzést, ami zavar a buszozás során itt kevésbé lehet érezni.


Kelet felé szálltunk fel, a felszállás során nem volt lift, nekem nem is tűnt fel a gyorsulás sem, kissé nyomás érzés volt a fejemben. Amikor elhagyja a földet a gép, nem érzed azt, hogy gyors kb olyan mintha állnál kissé meredeken majd pár perc múlva (amikor eléri a gép a repülés magasságot) már egyenesben van a gép.

Odafelé leszállásnál volt egy éles kanyar, akkor volt egy kis lift, mert közben süllyedt a gép, de mindez kibírható volt.


hazafelé felszállásnál már kanyarogtunk, kissé kellemetlen érzés volt, de meg lehetett szokni. Leszállásnál semmi probléma, kanyar sem volt.


Ami kicsit kellemetlen - véleményem szerint - ha fel és leszállásnál irányváltoztatás van.


Én azt javaslom, hogy vegyél be oda és vissza egy Daedalont, ha már elérte a repülési magasságot, fel is állhatsz és sétálhatsz a folyosón.

Mindenképpen ablak mellé ülj, az a lényeg, hogy lásd a szárnyat, és kanyar esetén tud kontrolálni azt a kellemetelen érzést, ami megkeseríti sokaknak a buszozást. És rágózz! Az olvasás nem ajánlott.

2020. máj. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szerintem a leszállás nem gond a felazálásnöl sem maga a felszállás szerintem janem amikor elkezd gyorsítani mert akkor nagyon gyorsan, hangosan insul meg kissé ijesztő.

De tök jó érzés még az ülébe is

is beleszorulsz.

2020. jún. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!