Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hova lehet utazni Európában...

Hova lehet utazni Európában repülővel, vagy 1000 km-en belül autóval, ahol nincs érkezés után karanténkötelezettség és tartanak vásárokat?

Figyelt kérdés
2020. dec. 5. 17:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Nincs
2020. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Sehova
2020. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%

... es minden nap, minden heten, minden napszakban ugyanezek a kerdesek...


Kerdezo: erted mi zajlik korulotted a vilagban? Erted mit jelent a jarvany? Erted miert vannak a kijarasi tilalmak, gyulekezesi korlatozasok?

2020. dec. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pl Torokorszag
2020. dec. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Bár szívem szerint kollektíven megköszönném a válaszokat, mégsem tehetem.

Nem értem, hogy amennyiben valaki egy témában inkompetens, miért szól hozzá...

Az első 3 válasz egzakt módon hibás.


Kedves 3-as! Pontosan tisztában vagyok a helyzettel - ha nem lennék, nem született volna meg ez a kérdés sem.

Csak, hogy gyakorlati példát is hozzak: Svédországban semmiféle karanténkötelezettség vagy szűrés nincs a reptéren az unióból érkezve.

Ehhez hasonló tippeket vártam/várok.

2020. dec. 5. 19:44
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Most tetszett jönni a Holdról ? :-)

Nem "tetszett" hallani a koronavírus-járványról?


Na jó, vegyük át lépésenként a dolgot:


1.- "Hova lehet utazni Európában repülővel ? "

Erre a kérdésedre itt kapod meg a választ: igen korlátozottan, de néhány járat működik.


2. - "vagy 1000 km-en belül autóval"

Ez elvileg szabadon választott - persze ország függvénye, beengednek-e egyáltalán?


3.- " ahol nincs érkezés után karanténkötelezettség"

Na ez már nehezebb dió, itt "molyolhatsz", az országot be tudod állítani fent:

[link]


4.- "és tartanak vásárokat?"

Na erre a válasz - kb sehol. Legalábbis én nem tudok róla - sok helyen még a kijárási korlátozást is életben tartják.

Spanyolországban pl nem is mehetsz át egyik megyéből a másikba, csak ha repjegyed van vagy a lakcímed indokolja.


De igazából nem is értem, mi értelme lenne most külföldre menni, hiszen sok helyen zárva vannak a szállodák, éttermek, kávézók, lehet, egy kávét nem tudsz nyugodtan meginni, este 11-től kijárási tilalom, stb, hazaérkezve pedig 10 nap karantén vagy 2 teszt.


Sok külföldi országban szigorúbb korlátozások vannak, mint nálunk.

2020. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Kérdező, az lehet, hogy Svédországban nincs karanténkötelezettség - meg még több országban, de!


"Svédország a többi európai országgal összehasonlítva viszonylag kevés kötelező és szankcionálható korlátozást vagy tiltást vezetett be a Covid-19 járvánnyal összefüggésben, ugyanakkor a svéd kormány és a svéd hatóságok elvárják, hogy az általuk megfogalmazott ajánlásokat mindenki betartsa, akár az országban az él, akár ide látogat. Az egyes régiók járványügyi ajánlásai folyamatosan változhatnak.



Nyilvános összejövetel tilalma van érvényben 50 fő felett a legtöbb svédországi régióban. ... Éttermekben csak ültetett vendégeket lehet kiszolgálni. Egy asztalnál legfeljebb 8 fős társaság ülhet. A legtöbb svéd régió ideiglenesen nem ajánlja a rendezvényeken, beltéri programokon való részvételt.

Továbbra is működnek a bevásárlóközpontok, boltok, kávézók, éttermek, bárok, bár egyesek saját döntésre bezártak, vagy csökkentett nyitvatartási időben működnek. A legtöbb svéd régió ugyanakkor ideiglenesen nem ajánlja az üzletekben, bevásárlóközpontokban, múzeumokban, uszodákban, edzőtermekben való tartózkodást. (2020. november 16-án kivétel Jämtland és Västernorrland régió). A zárt téri múzeumok, színházak, kulturális intézmények egy része a bezárás mellett döntött. Nyitva tartásukról a honlapjukon érdeklődjenek.

...

Mind a Svédországba irányuló, mind a Svédországon belüli légiközlekedés forgalma jelentősen csökkent. Ajánljuk, hogy az adott légitársaság honlapján tájékozódjon. Amennyiben Svédországba repülővel szeretne utazni Magyarországról (Budapest), jelenleg a Wizzair üzemeltet járatokat. Tájékozódjon a légitársaság oldalán.

A Svédországon belüli vasúti és távolsági buszközlekedés zavartalan, a közlekedési társaságok honlapjain tud tájékozódni a részben ritkított menetrendről. "


Tehát azért ott is vannak korlátozások, ritkított menetrend, önként bezárt üzeletek, stb.

Ha ültetett vendégként lehet csak étterembe menni, akkor könnyen előfordulhat, hogy telt ház van és hosszasan kell várakozni, hogy bejuss, leülj, stb.


Hát nem tudom, nekem az ilyen nem igazán "felhőtlen pihenés" kikapccsolódás.

2020. dec. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Ha tudod, akkor miért nem ülsz már az autóban...???? :-O
2020. dec. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
#7: ez egy troll, teljesen mindegy, hogy a reális lehetőség nulla - nem fogod tudni meggyőzni.
2020. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Bizonyára "troll" vagyok, azért keresem a - nyilván kompromisszumos, tisztában vagyok vele - lehetőségeket.


A 7-es korrekt választ írt, köszönöm, tényleg igaza is van, de annyira "mehetnékem" van, annyira szeretnék beülni ide-oda, vásározni, egy kicsit kiszakadni, hogy még így is bevállalható.

A Wizz repüli is, holnap beszélek a barátaimmal és szerintem foglalok.

2020. dec. 5. 20:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!