Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kell negatív teszt a repüléshe...

Kell negatív teszt a repüléshez Németországba?

Figyelt kérdés

Most jan.8-án utazom Németországba a barátomhoz. A jegy is megvan. De kint mivel számoljak? Teszt nélkül is kiengednek/felszállhatok a repülőre? Kint máshogy vannak a karantén szabályok gondolom, de ott is 10-14 napig otthon kell maradnom/ van online karanténos ellenőrzés, mint itthon? Ha kint elkapnám a vírust és kórházba kerülnék az unios tb kártya azt fedezné, vagy kössek külön biztosítást?


Elnézést a sok kérdésért, de nem tudom kihez forduljak és a google nem segít sokat 😞



2021. jan. 2. 01:51
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Érdeklődj a konzulátus honlapján, vagy a repülőtársaságnál, amelyikkel utazni akarsz.
2021. jan. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1- minden felnőtt dolog nagyon nehéz nekem. Borderline vagyok és megragadtam egy 6 éves szintjén. Fogalmam sincs mit hol és hogy merre és mit kell kérdezni... a kérdésem is vagy 10percig fogalmaztam 😭


Valaki esetleg van, aki ingázik és tisztában van a dolgokkal?

2021. jan. 2. 05:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ingázok, hanem kint élek. Az is kérdés melyik tartományba mész. Sachsen és a Bajorok most elég kemények. Ha a repülőre feljutsz teszt nélkül (ezt otthon kéne megkérdezni) akkor is leszállásnál vagy teszteltetni kell, vagy karantén. Bár annyira nálunk nem komoly mint magyarországon. Ott elvileg jött ismerősömnél a rendőr már másnap ellenőrizni. Itt az egyik ismerős karanténban volt, de rá sem néztek.
2021. jan. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
A barátod nincs tisztában a helyi szabályokkal?
2021. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kerjel vmi ismerostol segitseget h telefonaljon a konzulatusnak/legitaraasagnak.
2021. jan. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4-Nem... a barátom sincs tisztában ezekkel. Csak 5éve él egyàltalán az euban és mindketten fiatalok vagyunk.

3- Brandenburg/Cottbus ...

Igen, durva ami itthon megy. Voltam már kint mikor nem volt ekkora a vírushelyzet és ledöbbentem hazaérkezéskor. Ok , rendőrök vártak a kapuban mindenkit, papírok kitöltése stb. Hazaértem online karantén appon keresztül a leghülyébb időpontokban kértek kamera képeket, ha kicsit késtem telefonàlt és leszidott a rendőrnő, de volt hogy egyszerre volt telefon, online ès a rendőrkocsi is kijött, mert ugye nincs jobb dolguk, mint ellenőrizni engem (akkor se nagyon mozdulok ki, ha szabad). Igaz nem élek egyedül, a háztartás többi tagját nem vonták karantén alá. Magyarországon groteszk a helyzet e téren.

Kint tudom kb minden zárva( míg itthon találok pl fodrászt/ körmöst, kint kizárt ), az utcán is kötelező a maszk, 10 után van kijárási korlátozás. (Itthon 8 után)... mást nem tudok.

2021. jan. 2. 15:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs korlátozás 10 után csak bizonyos gócpontokban. Nálunk pl. Közelstávol nincs niedersachsenben. A fodrászokat december közepe körül zárták be, elvitelre adhatnak ki kaját mindenhol, kitöltött piát nem, üvegeset igen.
2021. jan. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!