Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért kap ilyen sok támadást,...

Miért kap ilyen sok támadást, lehülyézést aki nem nagyon tájékozott a repterek, repülés, légitársaságok világában? (Proli, ostoba,...) Miért lett ez fokmérő?

Figyelt kérdés

A neten, akár itt is, láttam már többször, hogy ha valaki a repülés, reptéri dolgok, mi hogy alakul, mit hogy kell dolgaiban nem tájékozott támadás zúdul rá.


És főleg olyan stílusban, hogy "a szakmunkásképzőben ezt nem tanítják" meg "alap lenne tudni, de a magyar vidéki paraszt nem tudja" vagy "a prolik nem tudják csak".

Aki írja meg mintha ettől lenne különb.

És mintha a reptéri dolgok ennek lenne a fokmérője.


Amit a válaszoló tud, úgy állítja be, mintha ő meg a tájékozott, értelmes, világlátott emberek tudnák, tehát ők együtt, beleértve őt is, magasan a kérdező (meg sok válaszoló) felett áll.

Neki természetes ez az infó.



Mi lett?


Én életemben négyszer repültem, ebből három diszkont, egy pedig nemzeti.

Nem tévedek el a reptéren, annyit simán tudok, ami szükséges.


De a légitársaságok, repterek világa, repülés, meg a mögöttes dolgokról sok mindent nem.

Ettől nem érzem magam sem tanulatlan, sem műveletlen, proli vagy hasonló embernek.



Bocsi a hosszú lett, csak ezt röviden leírni nem tudtam.



2021. ápr. 25. 08:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nos, amiket ti leírtok az is biztos úgy van, de legtöbben teljesen más valamiről írtatok mint én.
2021. ápr. 25. 13:04
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Azért ha jobban szétnézel kérdező, a kérdések többsége elemista szintű tájékozatlanság rengeteg lustasággal elegyítve.

Mindennaposak azok a kérdések, amiket fél perc guglizással megválaszolhatna a kérdezője.

Mindennaposak azok a kérddések, amiket a kitalálója maga is meg tudna válaszolni, ha elolvasná a konzuli szolgálat, vagy a légitársaság gyik oldalát.

Persze te állhatsz a butaság és a lustaság pártján, én valahol nem hiszem, hogy a társadalomnak ezen rétegéhez kellene a normákat illeszteni.

Ja és még egy dolog: alapvetően épp ez a buta "szakmunkás" réteg az, amely önnön butaságát a leghangosabban kéri ki magának.

Ez van.

2021. ápr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

#12: " elemista szintű tájékozatlanság rengeteg lustasággal elegyítve."


Micsoda remek definíció! Engedelmeddel idézni fogom gyakran... :))))

2021. ápr. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

" alapvetően épp ez a buta "szakmunkás" réteg az, amely önnön butaságát a leghangosabban kéri ki magának."



SŐT! EGyenesen okosnak tartják magukat, és lehülyézik a náluk tanultabb, eszesebb embereket! Lsd. még Dunning-Kruger hatás... :)


[link]

2021. ápr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
79%

Engem itt három dolog szokott felidegesíteni:


1. A Google mellőzése. "Mennyiért jutok el Wizz airrel Stockholmba?" "Ryanairrel mekkora poggyászt vihetek fel a gépre?"


2. Mikor valaki bele akar vágni valami komolyabb dologba, de annyira életképtelen, hogy a legalapabb dolgokról is itt akar tájékozódni.

"Ki akarok költözni Norvégiába, milyen papírok kellenek majd?" "Hogyan találjak magamnak munkát Berlinben?"


3. Az emberi butaság. "Az egész családom retteg a repüélstől, ezért autóval mennénk Franciaországig, onnan pedig hajóval Amerikába"

2021. ápr. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

#15: remek példák - és szerintem teljesen jogosan idegesítik a GYK-közönséget.


És ezek _csak_ az utazással kapcsolatos ostoba kérdések. (tudom, a fő kérdés itt kifejezetten erre vonatkozott).


Egész egyszerűen széttrollkodják az oldalt az ilyen kérdezők. Persze azt is sejtem, hogy az üzemeltetőnek kattintás = kattintás, erre jön a lóvé a hirdetőktől... :-s

Tehát nem érdeke megszűrni a kérdéseket.

2021. ápr. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

A trollok ügyében igazatok van.

Én nem azokra gondoltam természetesen.

2021. ápr. 29. 19:24
 18/18 anonim ***** válasza:
Akkor muti egy _normális_ kérdést, amit szerinted szétbunkóskodtak bárkik...
2021. ápr. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!