Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A nem fapados társaságok ugye...

A nem fapados társaságok ugye nem méricskélik olyan szigorúan a hátizsákot?

Figyelt kérdés
Nyilván nem két tonnával megyek, de ha esetleg kicsit pufibb a hátizsák, nem fogják belegyömöszölni abba a keretbe, igaz?

2021. jún. 1. 01:16
 1/10 anonim ***** válasza:
26%

Mivel a "fapados" minősítés nem hivatalos, ezért elég nehéz megmondani, mi minősül annak. Az biztos azonban, hogy a turistaosztály mindenhol iszony puttó, és néha úgy bánnak az utasokkal, mintha qrva nagy szívességet tennének, hogy beengedik őket a koszos gépeikre. Európában (pl. Ryanair, Wizz) és Amerikában (Delta, American) egyaránt.


Ebben pedig benne a válasz, hogy dehogynem méricskélik. Tengerentúli járatokon is bele kell püfölni a kézipoggyászt az acélkeretbe. Gondolom, ha első osztályon utaznék, nem kellene, de az ugye annyiba is kerül. Meg aki azt meg tudja fizetni, az nem is maga cipeli a cuccát.

2021. jún. 1. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Láttam már olyat hogy nem vették komolyan, de olyat is, amikor hiába volt kisebb a csomag, az utasok egy részének fel kellett adni, mert nem engedtek többet az utastérbe. (Persze fizetni nem kellett, de volt para)


Szóval rossz a taktikád, a legrosszabbra kell számítani bizonytalanság esetén, akkor nem érhet kellemetlen meglepetés.

2021. jún. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Joguk van méricskélni. És még csak nem is szemétség tőlük, ha betartatják a szabályaikat. Ha sok a cuccod, adj fel csomagot,vagy utazz olyan légitársasággal, aki többet enged a fedéltetre.
2021. jún. 1. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

A kérdés tagjei alapján a válasz: változó.


Az Emirates a leggálánsabb, náluk a feladott poggyászod is lehet 50 kiló (nem a szabályaik szerint, de leszarják, mert minden arab a fél háztartását becsomagolva utazik). A BA lazább, az AF pár éve viszont kezdett a fapados vonal felé elmenni, már régóta külön kell a poggyászt venni a jegyeikhez.


De ettől függetlenül egy sima, utcai hátizsákon egyik se fog problémázni 99% eséllyel.

2021. jún. 1. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
És ha külön veszed a poggyász, nem mindig a fapados a legjobb árú megoldás.
2021. jún. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A felszállósúly pontos ismerete kiemelten fontos biztonsági kérdés. Elvileg meg lehetne mérni minden utast is, akár diszkréten is, de sehol nem teszik. Van egy standard, mennyivel számolnak férfiakat, nőket, gyermekeket.

A poggyászokat meg lehet és kell mérni. Ha abban is lazák, katasztrófa lehet az eredménye. Olyan nagyon sok lehetőségük nincs.

2021. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A normalis legitarsasagok nem merik, sot a kultoldi fapaxosok pl AirAsia, Jetstar, Flybondi stb sem foglalkozik vele. Ez csak a ket hulladek fapadosnal,Wizz es Ryanair gond, de aki veluk utazik meg is erdemli.
2021. jún. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
60%
Már csak az érdekelne, kik azok, akik szorgalmasan lepontozzák a részletes és pontos válaszokat.
2021. jún. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Csak a fapadosok méricskélik. A fröccsöntött műanyagszékesek nem.
2021. jún. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Sunshinedoll ***** válasza:

Én elég ritkán láttam olyat, hogy méricskélik, akár fapadosnál is, ahogy én észrevettem csak a nagyon kétes méretű/súlyú táskákat próbálják beletenni a keretbe.

Szerintem egy normál méretű, nem kidudorodó hátizsákon senki nem fog fennakadni vagy méricskélni.

2021. jún. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!