Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Eléggé fiatal vagyok még...

Eléggé fiatal vagyok még sosem repültem.Nem voltunk sosem a családdal külföldön. Viszont én majd szeretnék. Az utóbbi időben elkezdtem nézegetni,hogy mennyi pénzembe kerül esetleg elrepülni majd Barcelonába vagy hasonlók.?

Figyelt kérdés
Már tényleg ott tartunk,hogy 8-9 ezer forintból oda vissza elvisz a Ryanair??
2021. aug. 22. 19:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
0%

Itt nem a prolizáson van a hangsúly. Hanem hogy a fapadosokkal egy olyan réteg is beszállt a turizmusba, akik eddig nem tehették meg. Teljes iparágak épültek így a szutykos prolikra, az igénytelenségüket szem előtt tartva. Fapados légitársaságok, fapados utazási irodák. Olcsó igénytelen fapados karámok, az utazóközönség összes tírpákságával.

Nem beszélve arról, hogy a legnépszerűbb látványosságoknál, így iszonyatos embertömegek lettek, és ez rendesen hazavágja az élményt. Plusz pl. Természeti látványosságok, elvesztik így a természetességüket a hatalmas embertömeg miatt. Lásd: James Bond szikla Thaiföld.

2021. aug. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
@11 Thaiföld a 70-es években sem a kalandturizmus központja volt, hagyjuk már ezt a hülyeséget.
2021. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
#11 tény és való, hogy a fapadosokon sok proli és idióta is utazik, pl legutóbb 2 roma család utazott az előttem lévő sorban, végig üvöltöztek a gyerekek az úton. De ez nem jelenti azt, hogy csak ők utaznak, egy tehetősebb ember is utazgat Európán belül kis távokra inkább olcsó fapadossal, mint háromszor annyiért másik légitársasággal. Azt a 2 órás utat túl lehet élni, ne játszd a sznobot.
2021. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem játszom a sznobot, de magára valamit is adó ember, nem utazik fapadossal.
2021. aug. 23. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
#14 😂persze, csak azért ki kéne fizetni 100 ezret egy jegyért 30 ezer helyett, hogy aztán arra élvezz el este, hogy mennyire fontos ember vagy. De, ez sznobizmus és idiotizmus. Hozzáteszem én is utaztam már Emirates-szel, Swiss airrel stb, de ugyanúgy felülök wizzairre is.
2021. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Azzal viszont egyetértek, hogy így mindenhol több lett a turista, de szerintem inkább öröm, hogy minél több ember láthat szép helyeket és átélheti a repülés élményét. Önző ember vagy.
2021. aug. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

11:

A tömegturizmus önmagában rossz, de attól, mert valakinek kevés a pénze, még nem feltétlenül igénytelen proli. A jegyárakon megspórolt pénzt elköltheti múzeumbelépőkre, tömegközlekedésre vagy helyi kis éttermekre. Ezekből ugyanis a helybéliek profitálnak elsősorban, nem az utazási irodák vagy a nemzetközi szállodaláncok. És ezerszer több értelme van kimenni bárhova annak, aki megismerni akarja a várost, mint annak, aki pucsítva-csücsörítve szelfizik és ezen kívül nem érdekli semmi, fizetve akár csilliókat a szállodában.

A tömegturizmus okozta tömegnyomorhoz mindenki "hozzátesz", a kultúra iránt érdeklődővel ugyanúgy csak többen lesznek, mint a cél nélkül andalgóval.

2021. aug. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

prolizós barátunkat az zavarja, hogy már nem akkora kiváltság az facebookra posztolni, hogy milyen helyekre el tud jutni, mert minden második ember ugyanúgy el tud menni...:D hát ja, ez sima sznobizmus...


én egyébként is úgy vagyok ezzel, hogy az igazi utazónak a repülőútja csak egy elhanyagolható százalék...én inkább elkerülöm a túristás helyeket és ezáltal értelemszerűen nem is nagyon találkozok azzal a roppantmód lenézett réteggel, aki csak a kötelező látnivalókat megnézi a legnagyobb városban, aztán hazarepül. szóval nem attól lesz egy utazás értékes, hogy fapadossal vagy mással repül az ember.

2021. aug. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
90%

Ha utazunk, akkor élményeket gyűjtünk. Szerintem ez a legnagyobb kincs, ez sosem veszik el, senki nem veheti el tőled. És ha elmegyek nyaralni, akkor nem arra fogok emlékezni, hogy milyen légitársasággal mentem. Nekem pl. édesapám külföldön él, Pestről csak Ryanair megy oda. Nem fogok azért átszállogatni meg többet fizetni, hogy elmondhassam, hogy én nem vagyok ryanaires "proli". Illetve itt is az a fontos, hogy lássam apámat, nem az, hogy 2 cm-rel több helye legyen a lábamnak azon a 2 órás úton.

A kérdezőnek válaszolva: mindenképp menj! Utazni az egyik legjobb dolog a világon.

2021. aug. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
45%
Az a 8-9 ezer ft csak a csábítás, inkabb 30-40 ezer mire a foglalas végére ersz a beepitett koltsegek miatt de meg igy is nagyon olcso.
2021. szept. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!