Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Elsőnek utazom egyedül repülőv...

Elsőnek utazom egyedül repülővel. Mire számítsak? 17/F

Figyelt kérdés

Üdv mindenki.

A nyáron fogok utazni Angliából Magyarországra. (Majd vissza)

Vagy lehet Kolozsvárra veszem a jegyet. Még mem tudom, mert ugyanolyan messze van a cél az erdélyi reptértől, mint a pestitől. (Békés megye.)

Jet2 vagy wizzair-el fogok repülni.


Mire számítsak 17 évesen? Milyen problémák adódhatnak?

Előfordulhat, hogy egyszer csak checkolásnál visszafordítanak és ott ragadok? (Mert például nincsen szülő stb...)

Illetve mikre figyeljek még? Fogok vinni elektromos eszközöket is, laptop, tablet, (telefon) videókártya.


A repülőtársaság weboldalán is mindent feltételes módban írnak, hogy elkellhet egy nagykorú is ha utazni szeretnék... (nagyon hasznos mit ne mondjak.)

Magyar személyim van egyébként.

A visszautam miatt jobban aggódok, mivel az angol ellenőrzés keményebb. Már itt jártam iskolába is (most is járok), de még mindig aggódok hogy egyszer csak nem engednek vissza.

Előfordulhat? Vagy bármi hasznosat tudtok/személyes tapasztalatok, akkor azokat szívesen elolvasnám.


Kérlek ne nézzetek hülyének, egyszerűen csak felszeretnék készülni mindenre és megelőzni azt, ha lehet. Repülni már repültem kétszer, de akkor velem volt 18 év feletti rokon.

Előre is köszi:)



2017. jún. 13. 17:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
17 évesen nyugodtan utazhatsz egyedül. senki nem fog feltartani, visszafordítani, vagy hisztizni mert nincs felnőtt veled. Legyen érvényes útleveled vagy személyid. Legyen repülőjegyet, és ennyi.
2017. jún. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Az nem befolyásol semmit, hogy Anglia nem schengen határ?

Mert amikor kocsival jöttem-mentem, akkor is volt valami megszólalkodás az angol határnál, hogy én kivel vagyok... Majd a sofőr (barát) mondta azt, hogy unokaöccse vagyok.

Hallottam ilyen papír/igazolásról is, hogy 18 év alatt a szülőnek kell írni papírt, hogy elhagyhatom a határt nélküle. Akkor ez hülyeség és felesleges?

2017. jún. 13. 17:58
 3/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem befolyásol. Mi is Angliában élünk, és a fiamat sosem kérdezték, hogy kicsoda ő amikor kocsival jöttünk-mentünk. 16 éves kortól meg egyedül utazik repülővel haza és vissza, és sosem kértek semmi papírt. Ahogy 17 évesen sem kértek semmit tőle.
2017. jún. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2017. jún. 13. 18:33
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem vagyok biztos benne, hogy a határon nem fognak problémázni. Én is mentem 17 évesen Angliába és az volt a tiszt első kérdése, hogy valakivel utazok-e. Szerencsére ott volt anyám és így nem volt probléma.
2017. jún. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#5 Nálunk is történt ilyen, a nő kérdezte kivel vagyok. Kereste a tekintetével, hogy vajon ki lehet az anyukám, de nem látta. Ekkor mondott neki annyit a sofőr, hogy vele vagyok és kész.

Bár nem hiszem, hogy visszautasítanának, insurance számom is van, high school-ba is itt jártam, GCSE-m is megvan, jelenleg college-ba járok. Valamilyen database-ben benne kell, hogy legyek és legalább tudni fogják mi a helyzet...

2017. jún. 13. 21:46
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne szivasd magad Kolozsvárral. Románia aztán végképp nem schengeni. Minek kínlódnál pluszban még egy határral?


Debrecenbe is megy wizzair Angliából, ha Bp nem szimpi.

2017. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#7 Igen a másik gond, hogy elég messze lakom Londontól. (Mert csak onnan megy Debrecenbe.)

Legfeljebb Manchester, Leeds/Bradford, illetve Doncaster jöhet szóba.

Előbbi kettőből csak Budapestre mennek járatok, azok is horror árakon. Egyedül Doncaster-ből megy Kolozsvárra, ami elég kecsegtető mert negyed árak vannak... (Még akkor is ha egyik napról a másikra veszem a jegyet, ami nekem fontos mert nem tudom mikor lesz pontosan a szünetem.)


Kolozsvárról meg hallottam, hogy indulnak buszok Gyulára, ami nekem már bőven jó. De akkor ott sem kell, hogy gondjaim legyenek egy személyivel, nem? Vagy meghúrcolnak a fake-latinok?

2017. jún. 13. 23:47
 9/12 anonim ***** válasza:

Én most voltam otthon 2 hetet. London Lutonról indultam haza Budapestre. 17 éves csak augusztusban leszek. Semmit nem kérdeztek. Nem foglalkoztak velem.

De ha annyira aggódsz akkor olvasd el a repülőtársaság honlapját, hogy hány éves kortól utazhatsz egyedül.

2017. jún. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#9 Köszi :)


Akkor már csak a kolozsvári kérdés megoldatlan :/

2017. jún. 14. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!