Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülés, tényleg olyan bonyolu...

Repülés, tényleg olyan bonyolult mint látszik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most először van okom és pénzem is ahhoz hogy elutazzak valahova repülővel, viszont ezúttal egyedül, biztos vagyok benne hogy végig stresszelném az egész napot mert nem ismerem ki magam ebben a témában és félek hogy elszúrok valamit, ráadásul át is kell szállnom

Tapasztalatokat, tippeket elfogadok


2021. nov. 24. 20:47
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Bécsből indulok
2021. nov. 27. 00:25
 12/12 anonim ***** válasza:

Nem bonyolult dolog, bar most a covid ota nehez kovetni hogy hol milyen szabalyok vannak. Ebben nem tudok segiteni mert utoljara 2019ben repultem.


A lenyeg hogy 24 oraval az indulas elott van check-in amit szamitogeprol is megtudsz csinalni es a beszallokartyat(jegy) le tudod tolteni. Ha 1 szer szallsz at akkor 2 beszallokartyad lesz. Ha letoltod a telefonodra es van mobilneted akkor latod a valtozasokat ha esetleg a kapu valtozik.


A repteren odamesz a legitarsasagod pultjahoz 2-3 oraval az indulas elott es utlevel alapjan kikeresik a foglalasod es adnak beszallokartyat. A nagy borondot elveszik es felteszik a gepre, a kicsi nalad marad.

Ezutan atmesz a biztonsagi ellenorzesen ahol atvilagitjak a dolgaidat.


A beszallokartyan megnezed hogy melyik kapunal indl a geped. Ha telefonodon is rajta van akkor latod ha valtozik mert az ilyen elofordul. Ha nincs a telefonodon rajta akkor megkeresed a nagy monitort es ott ki lesz irva. Tobb ember all ott es keresi a jaratat.

Ezutan csak a nyilakat koveted hogy eljuss a kapudhoz. Ott ki van irva a jarat szam , a varos ahova megy a gep es hogy mikor, ha az stimmel akkor jo helyen jarsz. A jaratszam ami nem valtozik, azt kell tudnod. Amint irtam a kapu valtozhat es keshet is a gep.

Itt beszallsz mikor elkezdik a beszallast.


Kovetkezo repteren ha alszallsz akkor a transfer fele menj es ismet koveted a nyilakat a kovetkezo kapudig.


A vegallomasnal az exit fele mesz...


Rossz gepre nem tudsz felszallni. Lekesni letudod a gepet, ezert kell igyekezni az atszallasnal. En egyszer majdnem lekestem, a poggyaszom le is keste a gepet es masnap kaptam meg.

2021. dec. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!