Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A HungaroControll kapacitása...

A HungaroControll kapacitása bírja a megterhelt igényeket?

Figyelt kérdés
Hány százalékkal több gép repül a légterünkben?

2022. febr. 28. 12:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A növekedést mértékét nem tudom, de annyi bizonyos, hogy náluk nincs olyan, hogy Sanyikám, kellene menned még egy kört.

Szigorúan elő van írva, hogy egy irányító mennyi géppel foglalkozhat, milyen időtartam után kell átülnie másik munkahelyre, illetve a pihenőidőket kötelező megtartani és valóban pihenéssel tölteni.

Ha ez kevés az igényhez képest, nem tudom, be tud-e segíteni más. Talán az EuroControl?

2022. febr. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A kérdést még az előtt tettem fel, mielőtt Oroszország 36 ország számára lezárta a légterét. Biztos, hogy ezután 100%-on fut majd a kapacitásunk.
2022. febr. 28. 15:02
 3/14 qkker1 ***** válasza:
Jugó háborúban mégnagyobb volt a forgalom, és azt is bírta.
2022. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, van tartalék. Röviden elmagyarázom.


Európában normál esetben a repülőgépek a lehető legrövidebb útvonalakat repülik. Légifolyosók nincsenek, csak a repterek megközelítési útvonala kötött.


Ha sűrűsödik az átmenő forgalom, vannak bejáratott útvonalak - gyakorlatilag légifolyosók - amelyeken semmi más teendő nincs, mint átvenni a gépet a szomszédos ország irányítójától, megmondani hogy tartsd az irányt , majd átadni a következő országnak. Itthon a legtöbb átrepülő gép már eleve megfelelő egyenes útvonalon és magasságon érkezik, legfeljebb a változatlan számú Kárpát-medencei induló és érkező forgalom besorolàsa a sűrűbb atrepülő forgalomba az, ami több munka. De ezen is lehet segíteni úgy, hogy ritkábban használt magasságon küldik el a gépet vagy esetleg lassabb repülésre utasítva sorolják be egy átrepülő gép mögé (ami nyilván már csak 1-2 országgal odébb következik be az orszàg méreteiből adódóan).


És van tartalék létszámban is, pont a rendkívüli események miatt és azért is, mert munka közben is rengeteg a pihenőidő a kiégés elkerülése miatt. Ebből lehet egy-egy durvább napszakban gazdálkodni.

2022. febr. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sokkal több gép. Sőt ennél ami most van sokkal több szokott lenni, csak ugye a korona miatt nagy volt a visszaesés. Ha sok a gép nyitnak még 1-2-3-4 szektort és kész.
2022. febr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
5 kíváncsi vagyok, 1 hét múlva mi lesz. Nyilván Szabolcs és Borsod megyére esik a többlet, tudom, a HC felügyeli az egész ország légterét.
2022. febr. 28. 17:21
 7/14 A kérdező kommentje:
Mindenesetre kíváncsian várom a HC első tájékoztatását, adatait ezügyben.
2022. febr. 28. 17:24
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]

Most nem erős a forgalom.

2022. febr. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most nem, de a Qatar ny-ei gépei is nagyrészt érinteni fognak. Nyilván megoldják a problémát.
2022. febr. 28. 17:35
 10/14 anonim ***** válasza:

Nem megyénként irányítanak.

És nem lesz több gép 1 hét múlva sem mitn most. Sőt kevesebb lesz.

2022. febr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!