Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy érdemes távoli országba...

Hogy érdemes távoli országba repjegyet vásárolni?

Figyelt kérdés

Konkrétan ilyesmikre értem: fülöp szigetek, indonézia stb.


Tehát nagyon drága repjegyek (főleg most, 400k-s retúrjegyek), tehát nem akarok rizikózni, hogy hirtelen becsődöl a társaság vagy hasonlók :D


Ezeket szoktam nézni: skyscanner, momondo, cheapflights.


Mennyire lutrni ilyen oldalakon foglalni?



Ti hogy szoktátok megoldani?



2022. márc. 13. 15:31
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:

Illetve ugye ezek általában 2, rossz esetben 3 átszállásos történetek, mi van, ha lekésed az egyik átszállást, hogy van a csomagok átvétele, és hasonlók?


Megköszönném, ha segítenétek :)

2022. márc. 13. 15:32
 2/22 anonim ***** válasza:
70%
Magánál a légitársaságnál vásárolj, ne közvetítőnél. Skyscanner és momondo információforrásnak viszont jó.
2022. márc. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
68%

Google Flights vagy Skyscanner naptárnézetével, kiindulási reptérnek Budapest mellett Bécset is beírva (vagy ha nagyon az árra mész rá, akkor kibővítheted ezt ízlés szerint bármeddig, akár Európán belüli fapados utazással is), a célországban pedig nem valami ötödrangú törpeszigetet, hanem a fővárost vagy egyéb forgalmas nemzetközi repteret. Utána az országon belül keresel valami fapados/helyi járatot.


400 még ezekbe az országokba is rengeteg, bármikor van 250 alatt retúrjegy Manilába, Balira, Jakartába. Persze ezt lehet tovább olcsósítani akcióvadászattal, vagy épp úgy, hogy 3 napon át utazol, innen mondjuk Bangkokig, Kuala Lumpurig vagy Szingapúrig egy olcsó jeggyel, aztán Ázsián belül meg fapadossal. De ez nagyon desztinációfüggő, hogy éppen megéri-e.


Ha az egészet egy jegyen veszed meg és késő járat miatt lekésed a csatlakozást, akkor az csak kényelmetlenség, ingyen átfoglalnak a következőre. Ha saját hibából, akkor viszont bukta az összes hátralévő szakasz, beleértve a visszafelé jövőket akkor is, ha odafelé késed le.


Ha akarsz olcsó repjegyes blogokat követni, akkor szerintem a Secret Flying, Fly4free a két legjobb.

2022. márc. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a bennfentes infókat!


Most a háború miatt állítólag emelkedtek az árak :/

2022. márc. 13. 15:47
 5/22 A kérdező kommentje:

Fülöp-szigeteken belül cebu-ba mennék, oda nézek közvetlen járatot (általában doha-ból megy), hogy ne kelljen manilánál átszállni, bár ha tényleg 250k-ból meglenne, akkor bevállaja az ember.



És mennyire előre érdemes legfoglalni szerintetek? Last minute utak szokatk lenni?


Még csak 1x repültem, és azt is viszonylag közelre, szóval annyira nem vagyok otthon a témában (még) :)

2022. márc. 13. 15:49
 6/22 anonim ***** válasza:

A jegyárak nem a háború miatt mentek fel, hanem mert összeszarta magát a forint, a társaságok meg dollárban számolnak mindent.


Minél inkább vannak kényelmi elvárásaid, annál drágább a jegy. Cebuba a legolcsóbban úgy jutsz el, hogy itthonról vagy Bécsből Szingapúrba keresel egy olcsó jegyet (160-180e), onnan pedig külön egy fapadosat (Scoot, Philippines AirAsia, CebuPacific). Ez jó eséllyel legalább egy éjszaka szingapúri megállót jelentene.


Ha gyorsan akarsz odaérni és Pestről Cebuig egy jegyen utazni, akkor viszont reális a 350-400-as ár, azért nem a világ közepe se az, se mi. Olcsóbb dátumokra lehet találsz 350 alatt valamivel. A legvalószínűbb jelölt a Qatar dohai átszállással, nekik van közvetlen cebui járatuk. A Turkishnek is papíron, de az megáll Manilában (de nem kell leszállni róla, megy tovább Cebuba).


Használd a naptárnézetet és a flexibilis dátumokat a keresőkben. Nincs olyan, hogy last minute olcsóbb a jegy, soha nem is volt.

2022. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszi! Pont Qatart néztem, 360k, viszont tényleg van 280ért is, skyscanneren találtam.


Ilyet, hogy Budapestről Berlinbe Ryanair-rel, onnan vmi scoot-tal szingapúrba, onnan megint scoot-tal cebuba. Ugyan úgy 25 óra lenne az út.



Lehet, hogy nekem, mint kezdő világvégére utazónak inkább egy drágább, de hülyebiztosabb qataros jegy lenne jobb, nem? :D

2022. márc. 13. 16:14
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de ott külön fizetős a feladott poggyász és alapból anélkül szokták számolni a keresők. Gondolom Ázsia másik végére csak azzal mennél, szóval arra figyelj. Fapados jegyet tényleg csak a légitársaság oldalán érdemes foglalni, szóval ott nézd - bár nekem most hibát dob pont.


Athénból is repülnek Szingapúrba, azt is nézd.

2022. márc. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Na igen, azzal nem szeretnék szívni, hogy felárás legyen a poggyász :D


Amúgy nem értem ki pontozta le a válaszokat, tőlem ment a zöld kéz mindenkinek

2022. márc. 13. 16:32
 10/22 anonim ***** válasza:

szia, en csak a tapasztalatom irom le, bar nem mentem meg Azsiaba. En skyscanneren napokig neztem a jegyeket, es egyszer megalltak az arak egy bizonyos napon, es akkor orakon at nem valtozott a jegy ara, ugyhogy az ejszaka kozepen megvettem. Gondoltam minden ok, levontak a kartyamrol a penzt, jott is az email, hogy Finnair. Ramentem a honlapjukra, meg mindig mutatta a foglalasi szam alapjan a jegyet, de ezenkivul semmi infot nem talaltam hetekig. . Gondoltam oke, akkor regisztralok a finnair oldalara es ott majd becsekkolok. Foglalasi szam alapjan vegul indulas elott 1 hettel mutatta a Finnair oldala, hogy melyik legitarsasaggal megyek. British airwayst mutatott. Csoda, hogy rajottem. En addig csak fakapadossal utaztam. A lenyeg, hogy eloszor British airwayst mutatott, igy letoltottem a British airways appjat, ahol mikor becsekkoltam mar American airlines-ra vitt tovabb, szoval azt is le kellett toltenem. Gondoltam, hogy transzatlanti hosszu utakon van feladott poggyasz az arban, de nem volt. Szal a repteren meg fizethettem 60 dolcsit, oda is meg vissza is. O.o. Szoval en is azt ajanlom, hogy a legitarsasagtol vedd meg, es ne skyscanner, kayak es egyeb oldalakon, mert fix, hogy borond nem lesz benne.


Csak annyit akarok meg mondani, hogy forintban mindig draga lesz a jegy, ha nagyon messze mennel. Viszont Londonbol erdemes indulni, mert tranzitvaros, es mindenhova mennek onnan jaratok.(London-Budapest jarat meg fapadossal olcso,csak a feladando lesz plusz penz, de altba csak 20 kilot engednek, tulsulyert meg ra kell fizetni sajnos, ha olyan check-inest fogsz ki) onnan szinte mindenhova olcsobban tudsz indulni.



En is epp egy hosszabb utat tervezek, de nem tudom, hogy bevallaljak-e 3 atszallast egyben, vagy inkabb csak kettot, aztan a celorszagon belul inkabb menjek-e tovabb majd abba a varosba, ahova szeretnek.


A skyscanner a legolcsobb meg legjobb arnal mindig nagy kulonbsegeket mutat :( Sokszor nem ertem, hogy hogy lehet, hogy oda-utra kiirja a 3 atszallast, vissza meg 2-ot es miert nem dob ki 2-2 atszallast mind a kettore. Pedig valtoztatgatom a datumokat. Meg pl tudom, hogy ahova menni akarok, azt meg lehet oldani Budapest-Doha elso jarattal, majd onnan atszallassal, es erre mar nem dobja ki Budapest-Doha-t, csak pl Becs-Doha elso indulast, majd Doha-bol tovabb a celiranyba. Szoval mar gondolkodtam, hogy darabonkent veszem meg a jegyeket,atszallo jegy nelkul, hogy gyorsabb legyen. Vagy pedig Londonig fapados es onnan atszallos jegy.


Jo utat :)

2022. márc. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!