Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Leszálláskor erős fülfájás...

Leszálláskor erős fülfájás ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés
Leszállásnál olyan erős fülnyomasom lett hogy mahd szétszakadt a dobhártyam. Utána alig hallottam. Nagyjából 5 nap volt mire helyreállt a hallásom. A fájdalom leszálláskor megszűnt.
2022. márc. 27. 15:58
 1/8 anonim válasza:
Rágózni már próbáltál?
2022. márc. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez nem olyan dolog.
2022. márc. 27. 17:48
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez ilyen sajnos, nekem sem segít a nyelés meg ragozas mev ilyesmi. Fáj baromira de nekem szerencsére landolas után elmulik, egyszer maradtam süket napokig.
2022. márc. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem feltétlenül normális : ha ennyire nem tud kiegyenlítődni a nyomás, akkor ott bizony van valahol egy akadály (pl. orrpolip), ami gátolja a levegő áramlását . Ez később komolyabb nehézségeket , gyulladásos gócokat is okozhat, irány a fül-orr-gégészet!
2022. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sokat repulok. Kizarolag megfazasnal fajt, mikor amugy is az arcuregem minden tele volt valadekkal. Kisgyerekek szoktak sirni, de talan nekik se nagyon faj, csak bedugul.

A szadat kene nyitva tartanod, de amugy fuleszetre mennek, mert ez nem termeszetes.

2022. márc. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A szajtatast nem viccbol irom. Hulyen nez ki, de kicsire eleg nyitni.
2022. márc. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BeefEater ***** válasza:

A négyes hozzászólásában van valami.

Amikor a gép leszáll akkor ereszkedés közben megnő a kabinban a légnyomás, ezért a külső, magasabb légnyomás feszíti a dobhártyádat és ez okozz a fájdalmat. A légnyomásnak a fülkürtön (Eustachian tube) keresztül ki kellene egyenlítődnie. Ezért szokták javasolni, hogy nyisd ki a szádat vagy rágózz, mert ezek közben általában kinyílik a fülkürt és a nyomás kiegyenlítődik.

Ha fájdalmat érzel, akkor ez nem történik meg. Ha tényleg öt napig fáj utána akkor orvossal nézesd meg mindenképpen a következő repülés előtt, mert ideális esetben ennek egyáltalán nem kellene fájnia, szélsőséges esetben viszont a dobhártya sérülését és maradandó halláskárosodást okozhat.

2022. márc. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a fuledet kene megnezetni. Bar kisgyerekeknek bedugul, ez a fajas csak valadektol betegsegnel kellene, hogy legyen. Nem a leszallasban van a hiba.
2023. jan. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!