Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Első alkalom lenne, hogy...

Első alkalom lenne, hogy repülnék, tudnátok tippeket mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Szeretnék elmenni egy 1 napos kirándulásra Európán belül. Nézegettem a repülő jegyeket, találtam jó áron. Eddig csak ryanair és wizzair-t néztem.


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek járható út-e az alábbi.


Rómát néztem Budapesti indulással a ryanairrel. Reggel 06:15-kor indulna a repülő. Vissza viszont elég korán indulna a gép, kevés idő lenne turistáskodni. Ezért gondoltam arra, hogy oda ryanel mennék, vissza pedig wizzairrel, mert a wizznél 22:15-ös indulás lenne Budapestre.


Mia véleményetek? Járható? Vagy van valami bökkenő ezzel? Első utazásom lenne, sose utaztam még repülővel.


Köszi



2022. máj. 27. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Simán megoldható, sokan csinálják így.
2022. máj. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pontosan ezt az útitervet szeretném követni. Egy bökkenő lehet: a feszes menetrend miatt az esti járatok gyakran késnek és az összes járattórlés közül arányaiban a legtöbb járat késő esti. Szóval ne másnap akard megváltani a világot.
2022. máj. 28. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
97%

Rómára nekem még 4 nap is kevés volt, de ha csak el szeretnéd mondani magadról, hogy jártál Rómában, meg flexelni szeretnél a facebookon, akkor menj nyugodtan.

Igen, sokan csinálják, akiknek a fent leírtakra van csak igényük.

2022. máj. 28. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

#3


Amíg olcsóbb venni egy egynapos római repjegyet meg enni egy pizzát, mint ket főnek elmenni a moziba, addig támogatom az egynapos római utakat is.


Egyébként a belvároson végig tudsz szaladni (kívülről természetesen): Colosseum - Circus Maximus -Forum- Il Vittoriano- Trevi kút - Spanyol lépcső- Pantheon - Piazza Navona. Esetleg ha belefér még az Angyalvár beleférhet.


Azt tudni kell, hogy ezek nincsenek nagy távolságra egymástól, viszont nyáron dögmeleg van, régi macskaköves az utca és nagy a tömeg.


Azzal meg mindenképp számolj, hogy a reptérre ki is kell jutnod és azon kívül két órával hamarabb érkezz meg!

2022. máj. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

"a belvároson végig tudsz szaladni"


Elképesztően élvezhető lehet. Annyi igényesség szoruljon már az ilyen emberekbe, hogy két éjszakányi szállást kifizetnek. Akit az a fejenkét 20-25 ezer Ft a szegényházba juttat, az ne utazzon!

2022. máj. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%

#5


Nem értek veled egyet!


Az utazás élménye mindenkié. Szerintem a Colosseumot akkor is hatalmas élmény látni, ha körbesétálod. Az én mottóm: a Világ megérdemli, hogy lásd! Ha van egy napja, miért ne menne? Én is kíváncsi voltam a Kis Hableány szobrára, de baromira nem érdekel Koppenhága. Csak azért nem nézek végig egy egész fővárost, mert kifejezetten egy dolog érdekel.


A másik: nem mindenkinek van kedve/ideje/pénze arra, hogy megnézze az egész város minden zugát. Annyira álszent dolog, hogy az itt válaszolók 99%-a szerint bűn egy várost fél év alatt elhagyni. Mert itt mindenki valóba mindent megnéz! Jártam a Föld majdnem összes kontinensén (Ausztrália meg Antarktisz még nem volt meg), és mégis tudok szelektálni, csak azért nem megyek be egy molylepkemúzeumba, mert azon a helyen járok.


Rómának ez a belváros része nem nagy. Ha a kérdező végig akar sétálni rajta, akkor tegye, remélem tudtam segíteni neki. Miért függne ez össze az igényességgel?


Kérdező, hajrá! Az ilyenek mint az 5-ös Vácig jutnak, max Balassagyarmatig! Ha kérdésed van írj bátran!

2022. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
De ő nem több napra akar menni művelődni, csak egy napra kirándulni! Jééézusom! És ha csak ki akarja posztolni, az már ne is éljen? Az ilyen extra művelt fazonokon röhögnek legjobban a valódi utazók. Én részemről lezártam.
2022. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7es. Lenne kedvem beszélgetni veled személyesen is. Kiváncsi lennék, milyen ember vagy, bár van egy elképzelésem.


Gondolom te ismersz engem, látod mennyit posztolok közösségi médiára stb.


Meg persze biztosan elolvastad és tudtad is értelmezni a kérdésem. Idézek is neked, biztos ami biztos és kérlek, értelmezd a 2 havi repülős művelődéseid közben


"Mia véleményetek? Járható? Vagy van valami bökkenő ezzel? Első utazásom lenne, sose utaztam még repülővel"


Többieknek köszi, a 7esről pedig ne vegyetek tudomást, jólvan ő ott magának, ahol épp van 😁

2022. máj. 29. 21:41
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Te szerencsétlen kérdező, én vagyok a #4 #6 #7 és épp megvédeni próbáltalak, csak gondolom a kedves előttem szóló kitörölte a megjegyzését! Neki szólt, nem neked...
2022. máj. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Tudom, amikor válaszoltam, még ott volt a megjegyzése, így ő a 7es válaszoló volt. :) neked írtam többek közt, hogy nem érdemes tudomást venni róla :)
2022. máj. 30. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!