Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgépre maxium hány ml-es...

Repülőgépre maxium hány ml-es üveget/tubust lehet felvinni?

Figyelt kérdés

Nyáron fogunk elösször utazni repülővel. Wizzair-el megyünk, csak kézi poggyászt választottunk, tudom itt van egy méret határ, de háti táskámat össze tudom nyomni akkorára (remélem ez megfelelő, nem kell hogy alapból akkora legyen ha össze tudom nyomni akkorára).

Viszont mondátk hogy van valami határ felvihető tubusokra/flakonokra is.

Tehát mondjuk nem vihetek fogkérémet vagy tusfürdőt, mert az nagynak számít?

Mi ez a határ?

Bocsi hogy értetlen vagyok, de most vesztem el a repülés szüzességemet majd, és kicsit izgulok.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. máj. 30. 10:11
 1/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

[link]


"

A kézipoggyászban szállított folyadékokra a következő kormány által előírt korlátozások vonatkoznak:


- a folyadéknak legfeljebb 100 ml űrtartalmú edényben kell lennie.

- Az összes folyadéktartálynak kényelmesen el kell férnie, és átlátszó, - visszazárható 1 literes, 20 x 20 cm méretű műanyag tasakban kell szállítani.

A műanyag tasakot külön kell bemutatni a biztonsági ellenőrzéskor.

A repülőtéri biztonsági kapunál ki kell dobnia azokat a folyadékokat, amelyek nem felelnek meg a fenti előírásoknak.

"


Én még azt is hozzátenném teli bontatlan tubust és palackot ami le is van zárva ne vigyél fel még a feladott csomagban sem!


Olyan Mr.Bean -esen kellene eljárni, félig kinyomott fogkrém, félig elfogyott egyéb...

Azért hogy legyen hova tágulniuk a nyomáscsökkenéskor és ne durranjon el!

A csomagtérbe ezért kell zacskózni is.

2022. máj. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 EagleHUN ***** válasza:
100%

"A csomagtérbe ezért kell zacskózni is."

Bocs utasteret akartam írni!

Utastérben felvitt cuccot ezért kell pluszban zacskózni is.

2022. máj. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm szépen!

Tehát akkor ha egy tubus/flakon nagyobb is mint 100 ml, de mondjuk csak félig van, akkor azt még belerakhatom, mert ha összenyomom akkorára akkor az átmegy.

Nem akarok azért mindenki kint megvenni, de ezek szeirntem azért lesz amit muszáj lesz.

Köszönöm mégegyszer! :D

2022. máj. 30. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
71%

3: Nem. Eleve nem viheted a saját flakonjában, ha az nem átlátszó.

Ha nem akarsz mindet helyben venni és nem elég a mini kiszerelés, akkor fel kell adni a poggyászt, abba meg annyit teszel és akkorát, ahogy csak akarod.

2022. máj. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jaa, bocsánat, akkor félre értettem, köszönöm! :)
2022. máj. 30. 11:08
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Hogyne vihetne már a saját flakonjaban, ne mondjunk már marhaságokat.
2022. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ami 100 ml alatti az miért ne mehetne saját flakonban? 100 ml felett meg nem lehet a doboza kérdező, tehát nem úgy van h 250ml tusfurdot viszel de benne csak 80 ml van.
2022. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!