Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőgépre felvihetek ingyene...

Repülőgépre felvihetek ingyenesen kézipoggyász mellé még egy kistáskát?

Figyelt kérdés

Az ingyenes kézipoggyász mellett, ami ugye befér az ülés alá, lehet nálam még valami? Az ülés alá mehetne minden holmim, viszont egy tényleg kis válltáskát is szeretnék magammal vinni, telefonnak/iratoknak/pénztárcának, ami rajtam is maradna utazás közben. Ezt így lehet?

A légitársaságok oldalain nem igazán találtam erről információt, csak néhány cikkekben olvastam.



2022. nov. 12. 21:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
56%

Komolyan nem értem az embereket... világosan le van írva, hogy mi hogyan vihető fel.

Erre jön a: de nem-e lehetne-e meg-e oldeni-e, hogy még 1-2-3-4 táskát felviszek, mert vinnék a gyereknek 3 raklap pörküttet, mer asztszereti és a menyem nem olyant csinálneki és éhezik a gyerek na... már fogyott 20 kilót!! (még így is 150...)

Ha nem tetszik a rendszer, akkor nem utazol. Menjél kocsival, vagy gyalog.

2022. nov. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Vannak olyan társaságok és különösen inkább olyan jegy kategóriák, ahol hivatalosan kivételt tesznek az általános szabályok alól, pl. priority, vip vagy business jeggyel előfordul, hogy felvihetsz a normál kézipoggyászon felül egy plussz kisebb táskát. Ezt minden esetben külön jelzik a légitársaságok az egyes jegytípusoknál.


Wizzair weboldalán egyértelműen jelzik, hogy a kis kézipoggyászt ingyen felviheted bármilyen jeggyel, a nagyobb kézipoggyászt csak Wizz Priorityvel, a feladós bőröndért meg külön fizetned kell.

[link]

[link]


A Ryanair ugyanúgy teljesen egyértelműen leírják, hogy mit vihetsz fel ingyen és miért kell felárat fizetned:

[link]

[link]


Azért nem írják, hogy ezen felül még bármi mást is felvihetsz, mert - lepődj meg! - mást nem vihetsz fel. Ha valami nem fér bele abba az egy poggyászba, amit ingyen felvihetsz, akkor azért külön poggyászként felárat kell fizetned.

A fapados társaságok azért kínálnak olcsó jegyeket, mert az alacsony árral hívják fel a figyelmet a jegyeikre. Az olcsó jegyben azért van kevés szolgáltatás, mert olcsó. Ha többlet szolgáltatásra van szükséged, akkor vásárold meg extraként - amivel lehet, hogy ugyanannyira jön ki, mint egy nem fapados társaság normál jegyára. Dehát te olcsón akartál utazni, annak az az ára, hogy nincs benne annyi minden.


Nem fapados társaságoknál gyakran előfordul, hogy alapból is nagyobb csomagot vihetsz fel, vagy akár további apróbb csomagokon sem akadnak fenn. Pont azért, mert náluk magasabb az alap jegyár, abban több minden van, mint a fapadosoknál. A fapadosok azért fapadosok, mert kevesebbet kapsz olcsóbban. A normál légitársaságok meg azért drágábbak, mert náluk alapból megkapsz olyasmit, amit a fapadosnál csak felárral.


Normál légitársaságoknál nem csak a jegy osztályok, hanem az úticélok alapján is lehetnek eltérő csomag szabályozások, pl. a LOT Európán belül máshogyan szabályoz:

[link]


Sőt még Ázsia és Amerika esetén is eltérő szabályok vannak érvényben - de minden esetben világosan leírják a szabályokat:

[link]


Mindkét utóbbi linken egyértelműen leírják azt is, hogy a normál kézipoggyászon felül náluk vihetsz fel esernyőt, laptopot, vagy egy kis övtáskát is - meg a gyereknek még bébiételt, egyebeket.


Kérdező, te melyik légitársaságnak melyik weboldalán nem találtál egyértelmű tájékoztatást?

2022. nov. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
5 vagyok, sajnálom, hogy téves információt adtam. Mikor én utaztam 1 kis válltáska és egy nagyobbacska is benne volt a legolcsóbb jegyben.
2022. nov. 16. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!