Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » 2millio forintbol 3 fő,2...

2millio forintbol 3 fő,2 hétre hova érdemes utazni?

Figyelt kérdés
Valami repcsis utat szeretnenk, lanyunkkal aki 8eves.(nyaron majd)
2022. dec. 25. 20:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Egypt
2022. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Most ketmilla? Az nyaron egyet fog erni, szoval szamold at...
2022. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Törökország
2022. dec. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszonom
2022. dec. 26. 05:18
 5/13 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom mondani, amit az első, egyiptom, számokban le is írom, hogy mennyire olcsó.

A repjegy a legdrágább része az egésznek, személyenként 100E és 150E között van, mert az országba nem engednek be fapadosokat (ha jól tudom).

A szálloda, az nálunk egy közepes árkategóriájú szálloda volt és 66E volt 5 napra, 2 embernek. Tehát 3 embernek egy hétre kijön 150 alatt.

Innentől pedig nincsenek teljesen pontos számaim, de megpróbálok egy kb-t adni.

Kaja volt kettőnknek olyan napi 6 ezer, bár néha becsúsztak drágább éttermek is, szóval számolhatunk napi 10-el.

A programokból sok volt, tevegelés (ügynökséggel), quadozás a sivatagban, hajós vacsora a níluson, daytrip alexandriába, stb. Ezek voltak kb 200 dollár értékben, szóval olyan 75 ezer forintocska. Szuvenírekre pedig fájdalmasan sokat, 30 ezret költöttünk.

Tehát ha duplázunk, hogy nem egy hétre, hanem kettőre akkor kb.

100x2 a program 200

30x2 a szuvenír 60

10x7x3x2 kaja 280

(88+44)x2 szállás 264

150x3 repjegy 450

Összesen: 1 milla, 254 ezer.

Ebből a pénzből egy Luxor-i út is belefér, amit nagyon javaslok!

2022. dec. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
77%

Sziasztok!

Jó az Egyiptom! Kb ki lehet jönni belőle.. Egy nagy hátránya van!

Hasmenés. Tapasztalat!!

Én Thaiföldre mennék és februárban. (Meg is teszem)Ez is tapasztalat;)

Kicsit jobban meg kell számolni a büdzsétek miatt az utat de az ottani relatív olcsóság miatt ki is tud jönni ennyiből.

Repjegy: cca 1,1 millió Emirates vagy Qatar.

Szállás: 14 nap cca 400E

Az ottani progikra marad 500E

A kaja olcsó! A sör EU-s árban van. Hatalmas kaland! Kaját sose számolom mert itthon is eszel:)

Én úgy voltam, hogy Doha 1 éjszaka a reptéren:) utána Bangkok 5 nap, busszal és hajóval le délre:) Koh Tao szigetre 8 nap, utána vissza Bangkokba és 2 nap Bankok levezetés, utána haza Doha majd Budapest.

Ha kalandra vágytok irány Thaiföld;)

2022. dec. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt hasmenésem egyiptomban, mert odafigyeltem a kajára és nem használtam csapvizet. Szóval ha kicsit körültekintő vagy, nem lesz baj.
2022. dec. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

7#

Sajnos a hasmenés nem a körültekintésen múlik..

Mondom ezt úgy, hogy 4 alkalommal jártam Egyiptomban.

Amióta a gyerekes utazók táborát bővítjük, le lett húzva az utazási listáról a betegségek miatt.

Ellenben kétségtelen, hogy a tenger és az élővilág páratlan! A történelmi emlékek és a mesés tájak is feledhetetlenek:)

Nagy gyerekekkel, mondjuk 15-18 éves korban lehet jó még. Nem tudom.. a kérdező gyerkőce 8 éves. A Luxor busszal meg némi hasmenéssel kemény menet lehet.. Mi augusztus elején voltunk Luxorban, a kicsi gyerekek szenvedtek a túrán, mondanom sem kell meleg volt és 13+ UV index..52fok (a mi gyerekeinket nem teszem ki ennek)

Félre ne értse senki:) Imádtam, szuper volt, de aki először megy és gyerkőccel, jobb ha tud a betegségekről és számol ezekkel..

illetve az extrém időjárási viszonyokkal is kalkulál.

A 14 nap tengerparti csapatás is jó opció.. de itt is van reális esély a kemény hasmarsra.

Javaslom, h részletesen olvasson mindenki utána mielőtt megy.

Én Thaiföld vagy Dubai párti vagyok a gyerekekkel. Nincs hasmenés finomak a kaják, kedvesek az emberek:) nagyon menő helyek vannak!! Thaiföld február, Dubai Április.

2022. dec. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez a görögöt nézegetjük még,szerintetek?
2022. dec. 26. 13:39
 10/13 anonim ***** válasza:
59%

Kétmillió forint döbbenetesen sok egy nyraláshoz. No jó, én pontosan tudom, hogy az eszetlen parasztnak semmi sem sok, és meg kell adni a módját, de őszinte mértékkel kel mondanom, hogy a kérdezőnél és a válaszadók többségénél elgurult a gyógyszer.

Nem csak hogy elgurult, hanem messze gurult amikor hirtelen egyiptom lett a vágyott úticél.

Komolyan, ti normálisak vagytok , hogy egy turistagettóba jártok a 4í fokban csak azért, hogy a szomszéd parasztot ezzel hülyitsétek?


De hogy használható tanácsot is adjalk: mivel a kérdező valószinűleg eltántorithatatlan attól, hogy rengeteg pénzért egy utazási iroda szarát foglalja le, ezért azt ajánlom neki, menjen be egy irodába, és nézegesse a katalógusokat. Szép szines képek is lesznek benne, nem kell aggódnia. Ráadásul az ottani ügyintéző szivesen fog tanácsot is adni.

2022. dec. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!