Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyibe kerülne egy New...

Mennyibe kerülne egy New York-i nyaralás?

Figyelt kérdés

Augusztusban szeretnék elmenni a párommal New Yorkba.

Van itt olyan esetleg, aki már járt ott?

Mennyibe kerülne mindennel együtt 5-6 nap New Yorkban?

Tudtok ajánlani valamit, amit talán már most le is foglalhatnék?

Hogyan jönnénk ki a legolcsóbban?

Még soha nem utaztam repülővel.

Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. jan. 22. 12:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Bármennyi lehet ha van rá pénzed. Nem írtál az igényeidről semmit, így nyilván nem lehet érdemben válaszolni.
2023. jan. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
76%
Mikor megnézted a légitársaságok, szállásadók ajánlatait, esetleg utazásszervező irodák "csomagjait", mit láttál?
2023. jan. 22. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%
Mi egy hetet voltunk ketten, még 2018-ban. 4 millióba került repülőjeggyel mindennel, bár mi a Time Square-n laktunk, tehát van ennél olcsóbb szállás is.
2023. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én csak a saját tapasztalatomat tudom neked elmondani, remélem segít valamit.

Tavaly nyáron voltunk kint ketten, 6 napot. A pontos összegekre már nem emlékszek, de a megpróbálok körülbelüli árakat mondani. A repjegy kb 180 E volt fejenként, ami szerintem egy aránylag olcsó repjegy volt nekünk. A szállásunk 72 dollár volt/éjszaka, ez airbnb volt, viszont mi ide szigorúan csak aludni jártuk, szóval nem voltak nagy igényeink.

A kajával megpróbáltunk spórolni és olyan napi 50 dollár körül költöttünk, volt amikor többet, volt amikor kevesebbet, de kb ez volt. Egy átlagos kajálás étteremben 15-20 dollár.

Vettünk bérletet (ami 34 dollár volt fejenként), gondoltuk, hogy az jó lesz, de sajnos nem, mert vannak metróvonalak amik hétvégente le voltak zárva, tehát 3-szor is Ubert kellett hívnunk, de már nem tudom, hogy ezek mennyibe kerültek. A programoknál minket legtöbbször a nem fizetős dolgok érdekeltek, tehát a skyline, a central park, a wall street stb, szóbal aránylag kevés fizetős helyre mentünk el. Felmentünk a rockefeller toronyba ami 40 dollár volt fejenként, és elmentünk egyett helikopterezni ami 180 dollár volt fejenként. Ezen kívül elmentümk lovaskocsizni, ami 39 dollár volt, a szuvenírekért én pedig olyan 120 dollárt fizettem, de ebből a család minden tagjának jutott.

2023. jan. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
Mocskos drága város. Én is menni szeretnék, de úgy vagyok vele, hogy annyit egyszerűen nem ér, mint amennyibe kerül.
2023. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

Többször is jártam az USA-ba, így N.Y.-ban is.

Ide csak akkor "érdemes" menni, ha van rá elegendő anyagi fedezet, mivel ez a világ egyik legdrágább városa.

Sokkalta értelmesebb dolog lenne összekötni más városokkal is a látogatást, mert ha már megvette a drága repjegyet, akkor már nem akkora érvágás pl. elnézni a Niagarához stb....stb...


Amúgy miért nem mentek olyan helyre amit megengedhettek magatoknak?

Főleg, ha még nem is nagyon voltatok sehol?!

2023. jan. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
22%

"egy New York-i nyaralás?"


Nem neveznék nyaralásnak egy 5-6 napos pénz nélküli nyomorgást csak azért, hogy itthon majd lehessen "menőzni" vele...

2023. jan. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%
Augusztusban? Cudar idő tud ám lenni a Nagy Almában. Voltam én olyankor várost nézni ott, azért a 35+ fok elég pusztító tud ott (is) lenni.
2023. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

New York hatalmas város, rengeteg látványossággal és program lehetőséggel. Mindenképp érdemes előre alaposan felmérni, hogy mi érdekel téged/titeket, mik azok, amiket mindenképp szeretnétek megnézni. Találtok a neten egy csomó féle listát, hogy ki mit tart fontosnak, van egy csomó leírás, útikönyv és videó.

Hatalmas távolságok vannak a városban, gyalog nagyon fárasztó. Leginkább metrózni érdemes, de a busz is lehetőség sok helyen.

Érdemes kigyűjteni, hogy amiket meg akartok nézni, azok merre vannak és az alapján csoportosítva megnézni őket, hogy mi merre van. Elmentek egy városrészbe, végignézitek, amik arra vannak, aztán mentek tovább, így kevesebbet kell ingázni. Az idő is kevésbé megy vele és kevésbé fáradtok el közben.


Általános turista célpont bemutató videók közül az Expedia nagyon jó, magyar vloggerek közül Magyarósi Csaba és Pamkutyáék new yorki útjait bemutató videókat nagyon szeretem, de biztos másoknak is vannak jó videói.


Ha sok belépős helyre akartok menni, akkor mindenképp érdemes megfontolni a Sightseeing Pass beszerzését. Egyszer kifizetitek nagyjából néhány belépő árát és rengeteg helyre be tudtok vele menni, ezzel nagyon sokat lehet spórolni. Persze számoljatok utána, hogy tényleg megéri-e és ne csak az ő oldalukon írt árakat nézzétek, hanem a látványosságok oldalain közzétett árakat, de látni fogod, hogy megéri, ha több helyre is mentek. Viszont azzal fontos számolni, hogy minden nap korlátozott hosszúságú, nem tudtok mindent néhány nap alatt végig járni, úgyhogy vagy több napra érvényeset érdemes egyben venni, vagy akár több külön több naposat. Így drágábban jön ki, viszont lehetnek olyan helyek (pl. kilátó teraszok, de akár a hajózás is lehet ilyen), ahova többször is visszamennétek, hogy nappal és este is megnézzétek. Viszont mindenhova csak egyszer tudjátok felhasználni a passt, szóval ha valahol újráznátok, akkor oda vagy külön jegyet kell venni, vagy még egy passt.


Mi a Szabadság szobrot, több felhőkarcoló kilátó szintjeit, a Hop on Hop off buszokat, a városnéző hajót, a Madamme Tusseaud-t és több múzeumot, meg még egy csomó mindent végig látogattunk és úgy emlékszem, végül többet spóroltunk a passal, mint amennyibe került.

(Mivel azóta is küldözgetik a leveleiket, pont nemrég írták, hogy ma ér véget a 40%-os téli akciójuk. Lehet, hogy érdemes megragadni a lehetőséget. Bár az is igaz, hogy több NY-i cégnél tapasztaltam, hogy kb. egymást érik az akciók. Véget ér egy 40%-os, aztán jön egy 30%-os, aztán megint egy 40%-os, nagyobb ünnepekre van, hogy bedobnak 50-60%-ot is, de nem mindenki megy 40% fölé. Érdemes feliratkozni a hírleveleikre (akár egy erre létrehozott email címmel, hogy ne zavarjanak annyira) és látni fogod a trendek alakulását. Volt olyan cég, akinek évekig követtem az akcióit, elég vicces volt így látni a számokat. Viszont, ha visszamegyek, biztos, hogy be fogok hozzájuk is fizetni.


Ugyanez igaz a helikopteres és a legtöbb más cégre is. Ha feliratkozol a honlapjukon, bombázni fognak az akciós ajánlatokkal, amikkel akár spórolni is lehet. Ha sokáig nézed a hirdetéseiket, akkor elkezdesz átlátni rajta, hogy mikor hogy mozognak az akcióik, meg hogy mindig van valamilyen akció, legfeljebb a mértéke változik. Ha már nincs egy teljes éved, akkor persze a szezonalitást kevésbé fogod tapasztalni. Ha nyáron mentek, akkor a Halloween, Black Friday, Cyber monday, karácsonyi és hasonló akciók ki fognak maradni.

Viszont ha utána nézel, hogy mikor vannak még Amerikában nagyobb ünnepek, azok közül rákészülhetsz még egy párra, hátha csinálnak rájuk valami érdekes akciót.


Néhány ilyen ünnep:

Martin Luther King, Jr. Day: third Monday of January

Valentine's Day: February 14

President’s Day (George Washington’s Birthday): third Monday of February

Saint Patrick's Day: March 17

Memorial Day: last Monday in May

Juneteenth: June 19

Independence Day: July 4

2023. jan. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Mennyibe kerülne mindennel együtt 5-6 nap New Yorkban?"


Ez attól függ, hogy ti mire és mennyit, hogyan költötök. Ki lehet hozni jóval kevesebb pénzből is, meg akár luxus árfolyamon is.


A belvárostól távolabb eső külsőbb részeken (pl. kínai negyed) jóval olcsóbban tudtok megszállni, de cserébe valószínűleg jóval szerényebb körülmények közt és többet kell utaznotok is mindenhova. Ha étterem helyett ABC-ben vásároltok, magatoknak főztök, az ott is ugyanúgy jóval olcsóbb lehet, mint itthon. Viszont időigényesebb a vásárlás és a főzés is, ami a városnézéstől veszi el az időt. Na meg általában szállodában nincs konyhátok, hogy magatokra főzzetek, a félpanziós szállás is más árfekvés lehet.


Booking.com, AirBnB és társaik, de a Google is rengeteg szállást kínál, térképen nézegetheted az elhelyezkedést és az árakat is. Képek és visszajelzések sokat segítenek a színvonal belövésében.


A szállások előre foglalva olcsóbbak lehetnek. Repjegyeknél viszont jellemző, hogy nagyon előre foglalni sem érdemes, meg nagyon későn sem. De ez is változik. Érdemes egy darabig nézegetni (nem árt Inkognitó módban), hogyan változnak a jegyárak.

New Yorkba pár éve még voltak 130-150 ezres közvetlen járatok is Budapestről, pl. a LOT-nál. Most nem tudom, milyen az árszint és hogyan változik, vagy hogy vannak-e ma még közvetlen járatok, vagy csak átszállással lehet menni.


"Hogyan jönnénk ki a legolcsóbban?"


Általában érdemesebb közvetlenül a légitársaság weboldalán foglalni, de érdemes azért ránézni a Skyscanner, Kiwi.com és más hasonló járatkereső oldalak ajánlataira is.

Fontos tudni, hogy ezeken az oldalakon rendszeresen előfordul, hogy csak olcsóbbnak tűnik egy jegy, mint a légitársaság oldalán. Viszont mivel az extrákat menet közben választod ki (pl. van-e feladott poggyász, nagyobb lábtér, stb) és ezeket más áron adhatják, mint a légitársaság, a végére akár sokkal többe is kerülhet, mint a légitársaságnál.

Van olyan légitársaság, ahol pl. alapból benne van a feladott bőrönd is az alap jegyárban. Másol viszont külön fizetned kell érte. 5-6 nap már határeset, hogy egy kézipoggyásszal átvészelhető-e, vagy kell azért a feladott poggyász is, hogy legyen elég ruhátok (persze az is kérdés, hogy tudtok/akartok-e nyaralás alatt mosni, hogy kevesebb ruha is elég legyen). Az is eltér légitársaságonként, hogy mekkora csomagot engednek fel a fedélzetre - sőt még légitársaságon belül is eltérhet Európán belüli és tengeren túli járatok között a felengedett poggyász méret, mert más gépeket használnak, más tároló kapacitással. (A tengeren túli járatok nagyobb gépek, több hely van a csomagoknak, ezért nagyobb méretet szoktak felengedni, de mindig meg kell nézni az adott légitársaság szabályait.)

2023. jan. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!