Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Most eloszor utazok repulovel...

Most eloszor utazok repulovel lesz egy at szallasom is Londonba. Tanacsok? Hova kell mennem mikor megkerkezek Pesten utana meg londonba hol kell becsekkolni mit kell mondani stb? Nagyon felek az egesztol

Figyelt kérdés

2023. febr. 9. 19:03
 1/6 sztyuf válasza:

Az, hogy félsz az egésztől, egy teljesen természetes emberi reakció. Van is egy olasz mondás, amely úgy hangzik, hogy “ha mész valahová, akkor a félelmet mindenképp vidd magaddal, de a hátsó ülésre tedd, és ragaszd be a száját.” Ez csak annyit akar mondani - legalábbis ahogy én értem, hogy teljesen természetes dolog az új helyzetektől tartani, de ne a félelem diktáljon. Amit én utazás előtt szoktam csinálni, hogy felmérem a terepet. Nálad ez viszonylag egyszerű.

Pesten Ferihegy 2-ről fog menni a géped, odamész busszal vagy vonattal vagy autóval, és bemész. Ha online kell becsekkolnod, akkor azt a légitársaság weboldalán kell megtenned, és a kinyomtatott/mobilodon tárolt jegyedet csak be kell csippantani a beszálló kapunál. Ha bőröndöt is adsz fel, akkor meg kell keresned a légitársaság adott járatához tartozó feladó pultot, ahol leadod a csomagodat. Ha nincs ilyened, akkor csak átmész az indulós kapun, majd átvilágítanak, majd megérkezel a vámmentes boltokhoz, onnan pedig a nagy várakozó terminálba. Ott ki lesz írva melyik kapuhoz (gate) kell menned hogy a gépedbe be tudj szállni, és hogy mikor kezdődik a beszállás (általában 1 órával az indulás előtt).


Londonban van pár reptér, a kérdés, hogy ugyanarról fogsz-e tovább repülni, mint ahová érkezel? Ezt a jegyed is feltünteti, pl a lutoni repteret LTN, a heathrowit LHR… különböző kódokkal látják el. Nézd meg őket - legyél tudatos afelől, hogy hova érkezel, s honnan repülsz tova.


Ha ugyanonnan mennek a gépeid, akkor az bizony a legkönnyebb, ugyanis megérkezel, és csak meg kell keresned, hogy melyik lesz majd a te kapud, ahonnan a másik gépre átszállhatsz. Ez már csak azért is könnyű, mert a reptereken minden ki van írva, nagy betűkkel, nyilakkal. Ha megtaláltad, kivársz ott, vagy elmész felfedezni egy jó kajáldát/kocsmát - ízlés dolga.


Amennyiben másik reptérre kell átmenned, akkor sincs gond, hiszen Google a barátod. Beírod hogy - maradva a példánknál: transfer from Luton to Heathrow, és az megmutatja milyen opcióid vannak arra, hogy eljuss az egyik reptérről a másikra. Amelyik gyorsabb/szimpatikusabb, azt lefoglalod és kifizeted, s igyekszel megtudni róla minden infót, pl hogy hol tudsz rá felszállni, meg mennyi idő alatt ér egyik helyről a másikra.


Repülve manapság a legbiztonságosabb utazni, ugyanis ha már odaértèl a reptérre, az út legveszélyesebb részén már túl vagy. :)


Jó utat!

2023. febr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!(:
2023. febr. 11. 18:01
 3/6 Pongi57 ***** válasza:
Jó kis írás sztyuf! Sajnos aktuális tapasztalatom nincs. 1996-ban repültem Londonba. Akkor még nem volt se Google, sem okostelefon, de olyan egyértelműen ki volt minden írva, hogy szinte gyerekjáték volt megtalálni, hogy merre menjek. Nem rémlik, hogy bármi probléma lett volna. A 3. napon a metróban már én adtam tanácsot valakinek, hogy merre menjen az uticéljához. :-) Nem lesz gond! Jó utat!
2023. febr. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Koszi(:
2023. febr. 12. 00:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Na most ha átszállásod lesz, akkor nyilván nem fapadossal mész és akkor a légitársaság azon a reptéren tesz le ahol a connecting flightod lesz, bár előfordulhat, hogy sokat kell menni a másik kapuig. Az átszállás lényege (ami a fapadosoknál nincs) hogy egy jegyet veszel A-ból C-be de a légitársaság B-n keresztül visz, ahol át kell szállnod. Ilyenkor B országba be sem lépsz, csak átmész a tranzitban a másik kapuhoz. A feladott bőröndödet automatikusan átrakják a második gépre, neked nem kell vele foglalkozni, kivéve, ha az USA-ban történik az átszállás. Ezért átszálláskor újra becsekkolni sem kell. Mivel te egy darab A-C jegyet vettél ezért ha az első géped késik valamennyit akkor a második gép B-ben meg fog várni, vagy ha nem, akkor áttesznek a következő járatra. Nem a te gondod. Ezért nem szabad úgy jegyet venni a normál légitársaságoknál, hogy veszel 1db A-B és még 1db B-C jegyet, azaz kettő jegyet(fapados modell), mert akkor nem jön létre az átszállás fogalma a légitársaság szempontjából. Nem lesz összefüggés a két jegyed között a légitársaság rendszerében. Vagy eléred a második gépet, vagy nem, magánügyed. Föl kell venni a bőröndödet, belépni az országba, újra becsekkolni, föladni a csomagod megint, újra átmenni a securityn és megkeresni a kapud. Ha nincs valami egészen speciális okod, semmi értelme így szivatnod magad. Egy hete utaztam Bukarestből Chicagóba, Münchenen keresztül, késve indultunk a jégtelenítés miatt, idegesek voltunk a rövid átszállási idő miatt, de mire átszaladtunk az L4-ről az L30-ra, ott már vártak és mondták, nem kell izgulni, tudták, hogy késik a gépünk és mindenképp megvárnak, sőt, utánunk jött még egy pár, szóval négyünk miatt 45 perccel később indult a chicagoi gép. Viszont egy 9 órás úton simán behozta és pontosan szálltunk le. Ilyenkor egyébként mérlegel a légitársaság, ha aznap nem tudnak másik járatra áttenni, akkor szállodát, transzfert, étkezési vouchert kell számunkra biztosítaniuk, amit ha lehet elkerülnek, inkább bevárnak. Na most ha nem egyben veszed a jegyed, ilyen nincs.

Ha viszont fapadossal mész, akkor olyan, hogy átszállás a légitársaság szempontjából nincs! Az, hogy te két jegyet vettél és onnan ahová érkeztél te még tovább mész, az a magánügyed, a légitársaság nem kezeli átszállásként. A fapadosoknál az átszállás fogalma nem létezik. Nem létezik és kész. Pont. A működési modelljükből következik és rengeteg pénzt spórolnak ezzel.

2023. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Pongi57 ***** válasza:
Cheriff ez nagyon hasznos infó. Bár nekem nincs ilyen tervem mostanában, de ha lesz, akkor jó ezt tudni. Köszi.
2023. febr. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!