Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mikor menjek ki a reptérre...

Mikor menjek ki a reptérre utazás előtt úgy, hogy van automatikus utasfelvételem és prioritym, tehát vihetnek fel egy kis gurulóst is a kézipoggyász mellé? Ilyenkor elvileg csak security check lesz majd nekem és ennyi?

Figyelt kérdés

Most utazom először repülővel. Köszönöm az infót.


7.25-kor indul a gép Budról Isztambulba.

És fordítva a törököknél vajon ott mennyivel előbb kell kiérni? Onnan vissza meg 10.10-kor indul a gépem.



2023. febr. 26. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Beszállókártyád megvan? Feladott csomagod nincs?


Szerintem akkor is legalább 1 óra, mert lehet sor a security-nél.

2023. febr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Utazás előtt 2 nappal küldik a beszállót az automatikus utasfelvétel után, még van addig pár nap, szóval az is meglesz. Csak félek, hogy a török oldalon nem lesz gyors az ügymenet és ott pl nem tudom mire készüljek.
2023. febr. 26. 22:13
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs feladott csomag, csak 2 csomag, amit felviszek a gépre priorityvel.
2023. febr. 26. 22:14
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az általános tanács az, hogy a gép indulása előtt két órával érdemes a reptérre kimenni. Ha a check-in pulthoz nem kell sorban állnod (már megvan a beszállókártyád és nincs feladni való csomagod), akkor kevesebb idő is elég, de 1 óránál kevesebbet nem hagyj rá, mert könnyen pórul járhatsz ha nagy a sor a biztonsági ellenőrzésnél vagy a reptér túlsó végébe kell menned a kapuhoz (nem tudom az isztambuli reptér mekkora). A beszállítást a gép tényleges indulása előtt olyan 15-20 perccel be szokták fejezni.


Én a helyedben kb másfél órával az indulás előtt mennék ki, inkább ülj a kapunál egy fél órát, mint hogy lekésd a gépet.

2023. febr. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
1,5-2 órával korábban. Az isztambuli reptér óriási. Ott simán 30 percet is sétálhatsz a kapuig.
2023. febr. 26. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget járok üzleti utak miatt az isztambuli reptéren. Egyszer megoldottam 35 perccel indulás előtt megérkezve, de életem legstresszesebb fél órája volt, rohantam, tolakodtam, leizzadtam és így is csak azért értem el a gépet, mert fejből tudom a reptér felépítését.
2023. febr. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
En azt javaslom, hogy erkezz meg a repterre a gep indulasa elott 2 oraval. Ennel kevesebb is eleg lehet, de mivel most repulsz eloszor es meg minden uj, szerintem erdemes kicsit tobb isot hagynod magadnak a szuksegesnel.
2023. febr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha most repülsz először, akkor hallgass az előttem szólókra, ne centizd ki. 1,5-2 óra. Az esetek többségében ez bőven elegendő, de ha kicentized és valami miatt beüt a krach akkor nagyon fog hiányozni az idő a korrekcióra. Ha hamarabb érsz a kapuhoz, ülj be valahová egy kávéra, élvezd az életet
2023. febr. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!