Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi a feltétele annak, hogy a...

Mi a feltétele annak, hogy a repülőn kapjunk kaját?

Figyelt kérdés
Van egy idő, ami fölött kell adniuk? Ha igen, hány óra? És melyik légitársaságnál jó a kaja ( ha ilyet ki lehet jelenteni)?

2023. ápr. 10. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
MEgfelelö légitársaság
2023. ápr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Rendes legitarsasag, nem fapados hqcsak nem fizetsz kulon. En a legjobbat az American airlines-n es a Aeroflot-ton ettem.
2023. ápr. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kétfajta működési modell van: a fapados (ultra low budget) és a hagyományos (legacy). A fapadosok is adnak kaját ha fizetsz a fedélzeten, vagy előre rendelsz de ők a keskenytörzsű gépeikkel nem nagyon repülnek távolsági járatokat, az étkeztetés opcionális kiegészítő szolgáltatás, nem is rendelkeznek olyan volumenű cateringgel mint a legacyk. A fapados járatok többsége kontinensen belüli, 2-3 órás utazás, a jegyárak nem bírnák el, hogy mindenki komplett menüt kapjon. Az a pár ember aki akar meg vesz magának valami utánzatot.

A hagyományosok a központi repterükről indítják a szélestörzsű 8-12 órás vagy még hosszabb járataikat ahol van rendes kaja a turista osztályon. Itt már a jegyárba bele is fér az étel ára, de egyéb szempontok is vannak.

A hagyományos működési modellből következik, hogy nekik is vannak kontinensen belüli úgynevezett ráhordó járataik, de ott sem szokás komplett étkezést biztosítani turista osztályon, ezek a távolsági járatokra maradnak. Covid előtt még adtak egy szendvicset meg kólát, de ez is egyre ritkább.

Én a Covid alatt is repültem a munkám miatt és akkor azt tapasztaltam, hogy a Lufthansa szolgáltatási minősége zuhanórepülésben van. Volt olyan, hogy valami paradicsomkonzervvel bekent keményre főtt csőtésztát adtak és amikor kérdeztem, hogy a másik elfogyott? akkor azt mondta a stewie, hogy nem, mostantól csak egyfajta kaja lesz, az is ilyen bolygómentő húsmentes. Ugyanakkor mentem Air France-al és valami fenomenális volt! Most februárban jöttem vissza Chicagóból és meglepetésemre a Lufthansa igencsak kitett magáért, újra volt választék de márciusban az Air France viszont csak so so, közepes volt. A Lufthansa újra nyomul, látványosan. Szóval változik a kép időről időre. Júliusban Ibériával voltam Los Angelesben, kiváló marharagut adtak, de velük nem szoktam menni, ezért nem tudom mindig jók-e. Az amcsik közül nekem a Delta jön be legjobban, igazán jók még nem voltak, de igazán rosszak sem. Azt szeretem az amcsiknál, hogy nem ezeket a pöttöm poharakat adják, hanem egy jó nagy ibrikbe megdöntik az üveget, hadd szóljon, de mindig küzdeni kell, hogy jeget viszont ne tegyen bele. Ha láttál már értetlen tekinteteket.

A KLM inkább kitartóan közepes, a LOT szerintem ahhoz képest egész jó, a Finnair finn ízlése nekem nem nagyon jön be, de ez lehet az én hibám. A TAROM ritka szar. A Turkish Airlines kiváló, általában veri az európaiakat, ahogy általában az ázsiaiak. De ha jó napot fognak ki, akkor az Air France tud igazán csettintős lenni. British Airways-el nem repültem még és valószínűleg nem is fogok

2023. ápr. 11. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, mit szeretnél.

Egy időben rendszeresen repültem Svájcba, Swiss-el.

Rövid út, csak szendvicset adtak,de az jól meg volt pakolva sonkàval, szalámival, sajttal, és friss volt a péksütemény is,amit benne volt is. Hajnali járaton melegen, imádtam.

Kicsi csokit is adnak mindig.

Nyáron kis adag Carte D'or jégkrém.

Ez csak pár órás út,ez a különbség a fapados és a normál között.

Egyébként nem a kaja miatt jobb, hanem a kényelmes székek miatt. A kaját még megoldja az ember.

2023. ápr. 11. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

a fapados tarsasagoknal penzert van fedelzeti ellatas. igazan nagy kaja nincs, de mar toluk is lehet meleg etelt venni

rovid europai jaratokon a hagyomanyos tarsasagok is csak max egy szendvicset adnak, a hosszu tavu jaratokon van csak rendes etkezes.


de repultem mar new yorkba a Norwegiannel ahol nam adtak kajat, es kibirtam :)

2023. ápr. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 NTBS ***** válasza:
Ne fapadossal menj.
2023. ápr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A Norwegian feladta a fapados távolsagi repülés gondolatát, nagyon kevesen csinálják és csinálták egyáltalán aminek számos oka van, most nem megyek bele. Maradtak a rövid európai utak, ahol nincs értelme komplett menüt alapból kínálni, mert a többség az olcsó árat nézi és kibír 2-3 órát melegétel nélkül, aki meg nem az vehet magának a gépen
2023. ápr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az Air France-nál tényleg szuper a kaja.
2023. ápr. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!