Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A nem receptes gyógyszereket,...

A nem receptes gyógyszereket, vitaminokat a 23 kg-os feladós vagy a 8 kg-os kézi poggyász bőröndbe kell tenni? Meg kell mutatni a security check-nél? (Lufthansa és Swiss légitársaság)

Figyelt kérdés

2023. máj. 25. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én a sima gyógyszereket (pl. pár aspirin, algopyrin, pár szem szén) ezeket a kis higiénés szettbe teszem, azt meg a feladottba. Ami viszont elengedhetetlen az allergiagyógyszer (sima cetirizin) azt a pénztárcámba egy levéllel, hogy ne vesszen el, illetve egy epitoll mert a tenger gyümölcseire nagyon allergiás vagyok. Azt ki szoktam venni bontatlan csomagolásban a táskából és a tálcára teszem.


Az epitollat egyszer nézték meg Asszuánban, látták hogy bontatlan és visszarakták. A securitysek ezeket bőven ismerik, szóval nem lesz gond belőle. Nem receptes gyógyszereknél meg külön igazolás nem kell, nyugodtan teheted bármelyikbe.


Ha neked megnyugtatás, tedd a kézibe egy kis szatyorba az ellenőrzésnél kiveszed, nem fogja őket érdekelni.

2023. máj. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ketfele gyogyszert szedek, soha nem neztek meg oket kulon, mindig a keziborondbe teszem oket, hogy el ne vesszenek
2023. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 BeefEater ***** válasza:
Én a feladottba szoktam tenni ezeket. Nyugodtan viheted, nem ütközik semmilyen szabályba.
2023. máj. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!