Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az mint jelent hogy reptéri...

Az mint jelent hogy reptéri becsekkolás?

Figyelt kérdés
2023. jún. 24. 16:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem online csinálod, hanem a reptéren a check in pultnál.
2023. jún. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ugye repülés előtt be kell csekkolni (check-in), amivel kvázi jelzed, hogy felszálsz a gépre. Van amikor itt lehet ülőhelyet választani, ha még nem választottál/fizettél érte stb. Ez általában online szokott lenni, asszem a fapados társaságoknál fizetned is kell ha nem akarod online csinálni. Viszont erre van lehetőség a reptéren is. Sőt, velem egyszer előfordult, hogy az austrian airlines nem engedett online becsekkolni. Felhívtam őket és mondták, hogy semmi baj velem meg a jegyemmel, csak most nekem nem lehet. Azóta sem jöttem rá, hogy miért, de amúgy semmi baj nem volt.
2023. jún. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
És azt mikor lehet repülés előtt 2 órával vagy pedig pár nappal előtte ?
2023. jún. 24. 19:25
 4/15 anonim ***** válasza:
Repülőtársasága válogatja, általában 24 órával az indulás előtt, de olyant is láttam, hogy 2 héttel az indulás előtt már be lehetett csekkolni. Ha nincs helyjegyed, akkor érdemes a lehetséges legkorábban becsekkolni, hogy válogathass a megmaradt helyek között (ha online felkínálja).
2023. jún. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Fapados vagy sem? Ez a lényeg. Fapadosnál mindenképp csináld meg online, úgy ingyenes és megmondják, hogy mennyivel előtte lehet. Ez változó, ha fizetsz a fix helyért, akkor rögtön, ha nem fizetsz, akkor 24 órával előtte tudod megcsinálni a check in-t. Illetve ha valami miatt nem sikerül online, akkor az ügyfélszolgálat felajánlja a beszállás előttit ingyen, volt már ilyenünk is.

A nagyobb légitársaságoknál viszont eleve ingyenes, felajánlják az online-t, de nekem pl. annyira bonyolult lett volna, valami plusz applikáció kellett volna, ami nem működött, hogy feladtam és mentem a reptérre indulás előtt 2 órával. Mondjuk jó hosszú sor volt, de rendben volt.

A lényeg, hogy legyen beszállókártyád, ha van, akkor oda se kell menned a check in pulthoz, mehetsz egyből a biztonsági kapuhoz, kivéve, ha van feladott poggyászod.

2023. jún. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A check in lenyege hogy jelzed hogy megerkeztel, ott vagy es utazol. Online sokkal jobb mert ha nincs nagy borondod akkor nem kell sorban allni a pultnal a repteren, hanem egybol mehetsz a biztonsagi ellenorzeshez.
2023. jún. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , 3 szeretnék utazni és nem szeretnénk külön ülni mivel a lányom még csak 7 éves nem szeretném ha külön ülne tőlem vagy az apjától , a helyet lehet választani ? Vagy azt ők választják nekünk? Láttam egy oldalon ahol le lehetet foglalni egymás mellet de +50 ezer Ft
2023. jún. 24. 22:58
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Továbbra is az a kérdés, hogy fapados-e? Mert a fapadosoknál tényleg össze-vissza ültetnek, akár az is előfordulhat, hogy a gép végébe. Nálunk ez nem gond, mert a 16 évesemmel szoktam utazni és ő szívesen ül egyedül.

Nagyobb légitársaságnál viszont akkor is egymás mellé adnak helyet, ha nem foglalsz előre, de lehet, hogy nem ablak mellé, hanem mondjuk a középső sorba kaptok helyet.

2023. jún. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
17%
Ja és azért ha nem is foglalsz helyet, azért lehet cserélgetni, ha rugalmasak az utastársaid. Ha meg van üres hely a gépen, akkor megkéred a crew-t és oda ülsz, ahova jólesik. Meg szokták engedni.
2023. jún. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul utasfelvétel. Azaz ekkor vesznek fel az utaslistára.


Ha legalább a légitársaságot leírnád, akkor lehetne belemenni a részletekbe.

2023. jún. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!